Генетични и имунологични проблеми - 16

  • 36 895
  • 746
  •   1
Отговори
# 510
  • София
  • Мнения: 10 642
Кариотип.

# 511
  • Мнения: 371
Преди няколко дни бях при д-р Емре Тургут в турска клиника и в момента, когато разглеждаше медицинската ми история и видя името на доц. Русев думите му бяха следните: “Защо всички български жени идвате с една и съща диагноза ?” Какъв е смисълът от тези скъпи и ненужни изследвания, използването на имуноглобулин? Дори и не погледна тези изследвания подробно, защото за него не са достоверни.
Същите неща съм чувала и от страхотни лекари в България.
Сега не е нужно защитничките на права и свободи на доцента да скачат срещу мен, само цитирам думите на наистина компетентен лекар.
Бъдете здрави и взимайте осведомени решения!

# 512
  • Мнения: 1 694
За мен също са абсолютно излишни тези вливания. Да не говорим и че нк клетките от периферна кръв нямат нищо общо с тези в матката.

# 513
  • Мнения: X
Турците  като цяло изобщо не разглеждат Имунология и Тромбофилия ( Това можеби от скоро го предвиждат ) . За това това не е критерий .а в Бг има само няколко имунолози .а и то като цяло вие какво мислите че те са милион изследвания и милион лечения ли ? Все едно да кажат на тромбофилията защо всички са с почти еднакво лечение . А защо инвитрото е почти еднакво . Ебати логиката чесно . И аз съм Ходила в Турция 3 пъти . И никой оо тях не се замисли за тромбофилия . А това се оказа че е вероятно проблема ми .

# 514
  • Мнения: 547
След това, което ми се случи, не се предоверявам на никой лекар вече. НО, за момента, доц. Русев е единственият, който ми дава някакъв отговор на въпроса "Защо безпроблемната ми бременност, завърши с мъртвородено дете?". Той е единственият, който не ми каза "Ами случва се, спокойно. Млади сте, другият път ще успеете." Все едно сме си скъсали обувките и ще си купим нови!? Той беше единственият, който ми назначи някакви изследвания. Той беше единственият, който ми каза да изследвам витамините, които между другото ми бяха с дефицити. Само да вметна, без да искам да давам повод за нападки и спорове, когато отидох при проф. Паскалева и й показах изследванията за тромбофилия, не каза нищо за витамините. Попитах я изрично дали ги усвоявам, а тя метна с ръка и каза "Казах ти, че мутациите ти са нискорискови. Не ме занимавай!".  Това сс мутациите ми - хетерозиготен генотип I/D (ACE), хетерозиготен генотип 4G/5G за PAI, хетерозиготен генотип Val34Leu (F13), хетерозиготен генотип C/T за 677C>T (MTHFR), хетерозиготен генотип A/C за 1298A>C (MTHFR) и хомозиготен генотип G/G за 66A>G (MTRR).
 Както съм написала малко по-нагоре, всеки сам за себе си решава на кого ще вярва и на кого не. Не сме се събрали тук, за да оплюваме или защитаваме лекари. Точно, както вие няма да повлияете на мнението ми за него, така и аз няма, а и не желая, да го защитавам или да ви променям мнението и възгледите. Надявам се и вашите, и моят избор, да са правилните за нас, и накрая всички да получим това, за което се борим!
Аз също смятам, че за повишени НК клетки, ембриотоксини и тромбофилия, се "поддържат" с една и съща терапия, която се регулира в зависимост от мутациите и други фактори.

# 515
  • Мнения: 6 305
Момичета, не бъркайте генетичната тромбофилия с придобитата и с НК клетките и ембриотоксините. Генетичната тромбофилия не е имунологично състояние. Освен това не съм чула АГ да отхвърля тромбофилията като фактор, въпреки че много от тях предпочитат да назначават терапия на базата на клиничната картина ( проблем с кръвотока и т.н.) и по рядко превантивно. Докато за НК клетките повечето са доста скептични  защото, според думите им, са имали много пациентки забременели и износили без проблеми с високи НК и без проведено лечение. А и аз също познавам 2 момичета , бременни без вливки, които вече са преминали рисковият период без усложнения.
Не казвам че имунологията не играе роля по време на бременност, но твърденията на лекарите ме навяват на мисълта че нещо в самият начин на изследване и диагностика все още куца.
    В някои научни статии пък се обсъжда че референтните граници трябва да са по- високи... Но за момента само се дъвче че едни нямат проблеми от високите НК клетки, докато други имат проблеми, а нищо конкретно не се предлага за разрешаване на дилемата.

# 516
  • Мнения: 816
Аз съм с инвитро от Турция и съм 5-ти месец . Не правих нищо за леко завишение НК клетки - Нк клетъчна активност малко над норма . В Турция въобще не гледат имунология . Но имах преднол преди трансфер , което подтиска имунната система.
 За тромбофилията аз съм с 3 леки , за  2 от които пише , че заедно могат да доведат до аборт . И Стаменов и турците и Паскалева са на мнение , че това не ми е проблема , но заради няколко аборта (два с генетични аномалии ) съм на Клексан 0,4 след сърдечна дейност. Паскалева е  права донякъде , че ако бях тежък случай с многото ми операции(и за други неща) до сега да съм имала тромб . Но все пак турците изписват клексан или аспирин при леки тромбофилии . Също пускат и други изследвания за тромбофилия(за лупус и др. , имунологични изследвания са по-скоро) и ако има нещо по сериозно го лекуват .
От друга страна в Турция на мен много ми обърнаха внимания на прогестерона  , който явно при мен си беше проблем въпреки нормалните стойности  - бях на мускулни инжекции до 12 седмица . Там няма да чуете - прогестерона води до тромбофилия , но не дават много високи дози.
За витамините - Паскалева не е човека за витамини , то масата гинеколози - всеки ми казва дори стандартни витамини да не пия . За метилираните форми - май ние трябва да си четем и да търсим . Всичко , което повечето гинеколози препоръчват стандартно не става .
Всеки да си взима мнение и да решава кое да следва е най-добре . За съжаление всичко е на наш гръб накрая .

# 517
  • Мнения: X
Аз съм чист пример за това с тромбофилията . Чак след 3 ти аборт ми я назначиха . Като след 2 рия , Ми казаха най известните Инвитраджии в Бг ( Без Калчев ) Глупости няма как да имаш Тромбофилия гаранция . В Турция също ми казаха няма как млада си случайно си загубила две деца случайно имат и двете увреждания , Пробвай си . И след 3 тата загуба ми казаха «Еми айде от нас да мине една тромбофилия пусни » В Турция доказано не назначават това изследване . Поне преди половин година беше така .А за Нк клетките и тия работи . Тук е факт чеиняма доказателства на 100% че това с вливките помага . Но е въпрос вече на личен избор . Аз пък смятам че да се подминава изобщо това също не е правилно

# 518
  • Мнения: 816
Аз съм чист пример за това с тромбофилията . Чак след 3 ти аборт ми я назначиха . Като след 2 рия , Ми казаха най известните Инвитраджии в Бг ( Без Калчев ) Глупости няма как да имаш Тромбофилия гаранция . В Турция също ми казаха няма как млада си случайно си загубила две деца случайно имат и двете увреждания , Пробвай си . И след 3 тата загуба ми казаха «Еми айде от нас да мине една тромбофилия пусни » В Турция доказано не назначават това изследване . Поне преди половин година беше така .А за Нк клетките и тия работи . Тук е факт чеиняма доказателства на 100% че това с вливките помага . Но е въпрос вече на личен избор . Аз пък смятам че да се подминава изобщо това също не е правилно
Ако правилно съм разбрала - два аборта с увреждания имаш - проблема си е бил от там- генетичен . И при мен така . Но все пак не може да рискуваме без да се подсигурим за тромбофилията .
Аз тук имах пусната тромбофилия от самото начало , но я игнорираха при първите инвитро опити .
И на мен ми казваха , че генетичните увреждания също са случайност ... Simple Smile
В Турция според мен успяха да отгледат добър ембрион с ПИД, докато в БГ и три опита с ПИД имам неуспешни.
За Турция отделно - аз пусках изследванията преди повече от година там (Мемориал) - имах си генетичните , пуснаха ми други генетични в Китай - излезе лека тромбофилия и ген за прогестерона - и двата водят до аборти . И още при първият преглед ми дадоха и други изследвания да пусна , ще ги прикача по-долу. В Бахчеджи също следят тромбофилия , но за леки изписват аспирин най-често . Има различни случаи и там .
За друго момиче знам , че са и открили проблем с тромбофилията и са й казали , че с тези изследвания не може да забременее и е била на терапия от преди трансфера. Имат различен подход , но младите жени и с по 1 аборт сигурно ги подценяват малко .

# 519
  • Мнения: 371
Не съм споменавала тромбофилия- доц. Русев изобщо не е специалист по тази материя.
Споменавайки името му визирам- Ембриотоксини и НК клетки.
Няма лекар, при който да съм ходила и да е подценил Тромбофилията ми ( включително в Турция обърнаха внимание).
Сама си назначих изследването още преди дори да започна опити за дете.

# 520
  • Мнения: X
Първата ми загуба е в 19 седмица . Бебето беше с Даун сърцето му спря защото имаше ужасен приток на кръв , И пих АП след като спрях аспирина заради Амниоцинтеза след 3 дни сърцето му спря така че и тромбофилията тук има отношение . Просто над тези неща никой не се замисли защото Даун и даун значитот това . А аз не мисля че заради Тризономията е спрял да се развива предвид че се развиваше прекрасно .

# 521
  • Мнения: 547
Доц. Русев казвате, не е специалист в тази материя, а проф. Паскалева, като един много добър и препоръчван хематолог, ми каза да си ходя, защото според нея проблем няма. Също така ми назначи Аспитест, според който имам нужда от увеличаване на дозата на аспирина, който приемам. В същото време ми твърди, че нямам проблем и нямам нужда от терапия, както и че това, че приемам аспирин, преди да съм забременяла изобщо, е напълно безсмислено. Евентуално, мога да го започна този аспирин, но да не се затормозявам и да го започвам веднага след положителния тест, може и 8-9 седмица, няма проблем, когато и да е!? Тази мутация, която е свързана с неусвояването на фолиева киселина, също ли не е в компетентността й, че нищо не ми каза за нея и я пренебрегна? Не разбирам, като хематолог, не трябва ли да разбира от всички мутации!? Кво е тва пренебрегване на MTHFR? На мен не ми се струва маловажно това, че благодарение на тази мутация и неусвояването на този важен витамин, детето ми може да се роди с "дефект на невралната тръба"!!!
И как така хем нямам нужда от аспирина, хем, според теста, който ми пусна, не е достатъчен???

# 522
  • Мнения: 371
Нямам представа защо проф. Паскалева е взела така решението си.
Изобщо не знам защо ми обяснявате за тромбофилията си и дали питате мен.
Аз споделих мнение на лекари за изследванията на доцента, които нямаха общо с тромбофилията. Споделих и своето мнение и е факт, какви са специалностите на Русев, и няма хематология.
Това, което той ми каза за тромбофилията и за мутациите го знаех, пише го навсякъде в интернет и във всеки форум или група във фейсбук.
Човекът е изчерпателен и обаятелен, няма спор.
Следете се и вярвайте на който искате и на каквото искате, аз само споделям факти.
Бъдете здрави 

Доц. Русев казвате, не е специалист в тази материя, а проф. Паскалева, като един много добър и препоръчван хематолог, ми каза да си ходя, защото според нея проблем няма. Също така ми назначи Аспитест, според който имам нужда от увеличаване на дозата на аспирина, който приемам. В същото време ми твърди, че нямам проблем и нямам нужда от терапия, както и че това, че приемам аспирин, преди да съм забременяла изобщо, е напълно безсмислено. Евентуално, мога да го започна този аспирин, но да не се затормозявам и да го започвам веднага след положителния тест, може и 8-9 седмица, няма проблем, когато и да е!? Тази мутация, която е свързана с неусвояването на фолиева киселина, също ли не е в компетентността й, че нищо не ми каза за нея и я пренебрегна? Не разбирам, като хематолог, не трябва ли да разбира от всички мутации!? Кво е тва пренебрегване на MTHFR? На мен не ми се струва маловажно това, че благодарение на тази мутация и неусвояването на този важен витамин, детето ми може да се роди с "дефект на невралната тръба"!!!
И как така хем нямам нужда от аспирина, хем, според теста, който ми пусна, не е достатъчен???

# 523
  • Мнения: 547
Въпросът е към всички, не конкретно към Вас. Приемам мнението Ви и не го оспорвам. Просто има много неща, които не са ми ясни. Едно от тях е това, за което споменах, а именно защо хематолог пренебрегва генетични мутации по този начин?
П.п Именно, защото уважавам мнението на всеки един от тук присъстващите, взех решението да отида при професорката, макар да имах вече препоръки от доцента. Мисля, че тази група е създадена именно с цел да си помагаме и да изказване мнения за лекаритр, на които се доверяваме, а това включва и негативните впечетления.
Както вече казах, надявам се всяка от нас да е взела правилното решение за себе си!

# 524
  • Мнения: 816
Доц. Русев казвате, не е специалист в тази материя, а проф. Паскалева, като един много добър и препоръчван хематолог, ми каза да си ходя, защото според нея проблем няма. Също така ми назначи Аспитест, според който имам нужда от увеличаване на дозата на аспирина, който приемам. В същото време ми твърди, че нямам проблем и нямам нужда от терапия, както и че това, че приемам аспирин, преди да съм забременяла изобщо, е напълно безсмислено. Евентуално, мога да го започна този аспирин, но да не се затормозявам и да го започвам веднага след положителния тест, може и 8-9 седмица, няма проблем, когато и да е!? Тази мутация, която е свързана с неусвояването на фолиева киселина, също ли не е в компетентността й, че нищо не ми каза за нея и я пренебрегна? Не разбирам, като хематолог, не трябва ли да разбира от всички мутации!? Кво е тва пренебрегване на MTHFR? На мен не ми се струва маловажно това, че благодарение на тази мутация и неусвояването на този важен витамин, детето ми може да се роди с "дефект на невралната тръба"!!!
И как така хем нямам нужда от аспирина, хем, според теста, който ми пусна, не е достатъчен???
Хематолог - занимава се с кръвните клетки, органите и тъканите, които ги произвеждат, съсирващата система на кръвта и злокачествени заболявания (злокачествени трансформации), принадлежащи към тази физиологична система.
Генетичните изследвания би трябвало да обсъдите с генетик , който вече ще ви насочи към другите специалисти.
Относно MTHFR - дори и в чужбина не го признават , не го приемат за проблем . Ако видите официални английски сайтове за бременни,  обясняват как да пият folic acid и че не било проблем . Фолиевата не е проблем на хематолога , а на гинеколога в случая, но и те изписват минимални дози , освен в случай вече на проблем със спина бифида . Но аз съм имала такава бременност и пак ми изписват по 1 табл метилирана , не повече .
Всички тромбофилии , имунологии и др. , които сега пускаме са сравнително нови за лекарите според мен и спрямо това как са работили до сега и какво са учили .
Относно генетичните изследвания  - това са гени , които имаме , но не значи , че те се проявяват  и за това според мен се игнорира , докато не получим тромб или друго - тогава вече ще се е проявил .
В Турция ми казаха , че почти сигурно ще се разболея от Паркинсон(откриха го като ген) и предлагаха да изолират ембрион без . Но аз нямам в момента Паркинсон , нито на 100 % ще имам , нито се знае ще доживея ли годините, в които ще се прояви болестта.

Общи условия

Активация на акаунт