Майски бръмбарчета 2020 - Тема 3

  • 29 244
  • 739
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 170
Мария, да в групата на майските мами. По същото време пуснаха и пост, в който всяка да се представи и ако не го направи ще бъде изтрита от групата. Grinning

# 361
  • Бургас
  • Мнения: 10 359
О, това е голямата група. Аз там почти не влизам и рядко чета. Имаме и друга група, но е скрита. Тя се казва точно като темата - Майски бръмбарчета 2020. Ако искаш пиши на лични да се намерим във фейса и ще те добавя към нашата си. Тя е доста по-малка и уютна. Simple Smile

# 362
  • Мнения: 235
Може ли и мен да добавите в малката, уютна, затворена група?

# 363
  • Варна
  • Мнения: 793
Charming_11, стига бе, сериозно ли? Flushed Нали уж имаше някакво гласуване и се реши да останат членове за края на април и началото на юни? Направо съм потресена. Чакаме те в другата група! Hug

# 364
  • Мнения: 1 380
О, това е голямата група. Аз там почти не влизам и рядко чета. Имаме и друга група, но е скрита. Тя се казва точно като темата - Майски бръмбарчета 2020. Ако искаш пиши на лични да се намерим във фейса и ще те добавя към нашата си. Тя е доста по-малка и уютна. Simple Smile

Здравей,Мария,може ли и мен да добавиш? Благодаря.

# 365
  • Бургас
  • Мнения: 10 359
Пишете ми на лични имената си във Фейсбук и утре ще ви добавя.

# 366
  • Бургас
  • Мнения: 117
За килограмите - 22+6 гестационна седмица съм. + 7 кг на майката и днес бяхме на ехограф - 573 гр.
Тъпча се като прасе и даже вече не ми е вкусно, но ми става лошо, ако не ям.
Нашето бебе е активно вечер. През деня прилича на родителите си от вида СОВА - спи Simple Smile Но като ритне, аз се стряскам и подскачам или ритам, като тик. Много е смешно Simple Smile

# 367
  • Мнения: 165
Първа бременност ми е незнам кога трябва да започна с купуването на неща за бебу и какво точно трябва има списъци из интернет но ми изглеждат някак супер много неща а те растат като гъбки и ще съм благодарна ако някой каже кое е най необходимото 👶🏼👶🏻👶🏼❤

# 368
  • Мнения: 997
Добро утро, момичета.
Надявам се да сте добре.
Аз след празниците с килограмите съм много зле Sad станаха +7 в 22+3.
Ние ще запазваме стволови клетки, но сигурно в банката към болница Надежда.
Tracyyy123,   моите изследвания излязоха така. АГ ме попита дали съм била болна и аз казах не и това беше не сме го коментирали повече. Аз гледах тогава онлайн, че всички тези показатели могат да се разместят заради бременност.
Усетих най-накрая ритниците, един даже ми помести ръката. Но това беше когато един ден беше по-активен. Като цяло много рядко се проявява, сигурно се е метнал на майка си и спи като пън. А когато е буден, аз спя и се разминаваме.
На мен около Нова година няколко дни имах чувството, че нямам никакво място и много ме болеше корема, все едно го разтягат насилствено, и вече не изглеждам само преяла.
Още не съм успяла да стигна на йога, покрай тази сесия за нищо не ми остава време. Sad
Ние в петък сме на ФМ и нямам търпение, направо не мога да повярвам, че над половината вече мина. Струва ми се че остава супер малко. Sad И от една страна нямам търпение да се срещнем, но от друга ще ми липсва и сегашният ми живот.
Пожелавам ви успешен ден.

# 369
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Аз съм също с голям + в кг. В 23+6 дни съм с 12кг отгоре, включително 10кг от предната бременност, т.е. съм с над 20кг по-дебела от преди 4 години.. Надявам се че ще успея да сваля всичко като се роди детето и животът с 2 деца ме завърти.
Ние сме на ФМ в събота и нямам търпение да отидем, защото пише че в 24 седмица лицето е напълно оформено, а моят човек върви с една седмица напред.
В 21г.с  беше 480 грама, коремът ми расте  с дни и вечер ми е много тежко и гледам да ям нещо много леко или само салата.

Относно списъкът за пазаруване общо взето включва следните неща за мамите, които ще имат дете за първи път:
- бодита с къс и дълъг ръкав. Аз лично имам 0-3мес, защото 56 размер ще умалее много бързо. Краят  на април и май не е точно горещо, а мъниците не могат да регулират температурата
- нощнички с дълъг ръкав отново, с копчета или цип
- чорапки
- шапки за след баня и навън
- хавлиики за баня
- муселинови пелени/тензухени пелени
- бархетни пелени
- завивки/одеалца за вкъщи и количката
- козметика за баня и след баня за овлажнявяне
- спирт и памук или марля за хигиена на пъпчето
- клечки за уши (няма да ви трябват веднага)
- ножичка или нокторезачка
- мека четка от естествен косъм
- шишета (ако ще ползвате)
- стерилизатор за шишета и биберони (ако ще ползвате)

Известно време почиствахме очичките с преварена вода и отново ще ви трябват тампони или памук за почистването.

За сега не мога да се сетя за други неща, които ще трябват освен очевидните пелени/памперси, количка/слинг, кошница за кола и т.н.

# 370
  • Мнения: 679
Габи Сроянова и други, мога по- късно да напиша моя списък, събиран от доста места или някой също да сложи негов и да допълним ако има важни пропуснати неща.
mad_hatter отдавна не бях виждала да пишеш, радвам се че писа. За кг после ще ги смъкнеш не го мисли много. Аз без качени килограми пак си имам вече коремче и си личи, че съм бременна, а не наддала килограми. Успех на теб и на всички други, които са скоро на ФМ / ако не бъркам ти ходи и на ранна в 17-18 седмица?/.
Аз днес и вчера си останах да работя от вкъщи, има много болни в офисите до моя и така решихме с ръководството. Всъщност май от декември рядко ходя на работа. Днес в обедната почивка / работя от нас, но пак гледам горе- долу в обедната да се мотая навън/ съм решила да отида хем да се разходя, хем да купя за бебе четка за косичката и подложки за гърди, за кърма.
Наистина мина повече от половината бременност, а откакто не ми е лошо ми е толкова приятно и ММ и колеги са толкова милички. Но пък скоро ще видим бебенцата. Понеже си чета за всяка следваща г.с. бях прочела, че в 24 вече може да се види косичката дали има и какъв цвят е? Това е много интересно и се чудя изобщо дали е възможно?

# 371
  • Мнения: 378
Ето моя списък:
1. Кошара
2. Матрак
3. Чаршафи - 2 бр.
4. Обиколници - ако е дървена кошарата
5. Гащеризони - 3-4 бр.
6. Комплект жилетка и ританки - 3-4 бр.
7. Отделно ританки - 3-4 бр.
8. Боди -
с дълъг ръкав - 5 бр.
с къс ръкав - 5 бр.
9. Чорапки - 5-6 бр.
10. Хавлия с качулка за бебе - 2 бр.
11. Пелени
Бархетни - 2 бр
Тензухени - 2 бр
12. Одеяло - 1 тънко и 1 по-дебело
13. Непромокаема подложка за преповиване - 1 бр. (може и 2)
14. Лигавници - 3-4 бр
15. Шапки - 2 бр
16. Ръкавички срещу драскане - 2 бр
17. Комплект за изписване
18. Шишета
19. Залъгалки - 2 бр.
20. Четка за миене на съдове
21. Препарат за миене на бебешки съдове
22. Стерилизатор
23. Бебефон
24. Термометър за вода
25. Термометър за температура на бебето
26. Аспиратор за нослето
27. Анатомични клечки за уши
28. Ножичка
29. Четка за коса
30. Гребен за коса
31. Шампоанче за коса и тяло - бебешко
32. Крем против подсичане
33. Подложка за баня
34. Прах за бебе
35. Вана
36. Памперси
37. Количка
38. Помпа за кърма
39. Подплънки за кърма
40. Протектори за зърна
41. Крем за зърна

Аз съм преполовила списъка.

# 372
  • Мнения: 70
Добро утро, момичета.
Надявам се да сте добре.
Аз след празниците с килограмите съм много зле Sad станаха +7 в 22+3.
Ние ще запазваме стволови клетки, но сигурно в банката към болница Надежда.
Tracyyy123,   моите изследвания излязоха така. АГ ме попита дали съм била болна и аз казах не и това беше не сме го коментирали повече. Аз гледах тогава онлайн, че всички тези показатели могат да се разместят заради бременност.
Усетих най-накрая ритниците, един даже ми помести ръката. Но това беше когато един ден беше по-активен. Като цяло много рядко се проявява, сигурно се е метнал на майка си и спи като пън. А когато е буден, аз спя и се разминаваме.
На мен около Нова година няколко дни имах чувството, че нямам никакво място и много ме болеше корема, все едно го разтягат насилствено, и вече не изглеждам само преяла.
Още не съм успяла да стигна на йога, покрай тази сесия за нищо не ми остава време. Sad
Ние в петък сме на ФМ и нямам търпение, направо не мога да повярвам, че над половината вече мина. Струва ми се че остава супер малко. Sad И от една страна нямам търпение да се срещнем, но от друга ще ми липсва и сегашният ми живот.
Пожелавам ви успешен ден.

Добро утро! Пропуснах да отбележа, че бях настинала и може би това е повлияло също и въпреки че знам, че не трябва да чета в Гугъл като написах понижен процент лимфоцити ми излязоха какви ли не ужасни неща Smile Особено и след като лекарят каза "да не те притесняват тези резултати ЗАСЕГА" Thinking Иначе и с моята се разминаваме тези дни, вчера цял ден не я бях усещала, но към 1 през нощта се започна едно ритане... Сега пак си е в режим почивка. Дано като се появи се обърнат нещата Relaxed

# 373
  • Бургас
  • Мнения: 10 359
Трейси, знам че по време на бременност е нормално стойностите да се разминават с обичайните. То всъшност за бременни стойностите трябва да са други, но много лаборатории не ги пишат.
Моята мома, след вчерашната почивка днес е много активна. Simple Smile
Adimitrova12, много ти е хубав списъка! Simple Smile Аз също съм изпълнила по-голямата част от него. Само от пелените взех повече бройки муселинови, че много ги ползвах преди.

# 374
  • Варна
  • Мнения: 793
Момичета, страхотни списъци. Само да попитам откъде вземате дрешки? Прави ми впечатление, че скъпичко идва, особено когато така се купува по 5-6 от брой. В бг сайтовете примерно гащеризоните вървят около 15лв нагоре, бодита около 10лв бройката и като цяло... Голяма брадва.
И също - която е решила какъв размер да купува, моля да сподели, че и за това ми е чуденка. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт