Лимфен възел

  • 1 383
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 542
Здравейте, от два месеца имам едно топче, което напипах около два пръста под брадичката, почти в средата. Ходих при личния и той ми пуска ПКК и ДКК и всичко беше в норма, ходих и на ехограф, където се видя, че топчето е с размер 7мм и най-вероятно е лимфен възел. Изпратиха ме на зъболекар, но той не откри проблем. За тия два месеца не мисля, че е нараснало, сега съм и болна, кашлица, хрема, температура, схващане, личния ми изписа антибиотик. Последните две вечери се изпотих и се надявам да е от вируса, който съм хванала,, че се начетох на страшни неща, аз си падам и хипохондричка. Някой да е имал подут лимфен възел там и според вас 7мм притеснително ли е, понеже четох, че до 1см били нормални. Направо ще се побъркам вече, моля ако има някой със сходен проблем да сподели.

# 1
  • Мнения: 453
Без да гадаете по темата, просто си вземете направление за хематолог и отидете на преглед. В ПКК е хубаво да има показатели за CRP и СУЕ. Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 6 360
не знам на какви страшни неща пък сте се начели за 1 лимфен възел под брадичката.
изпийте си антибиотика и чакайте да проследите дали ще намалее. лимфните възли не се свиват за 1 ден.

# 3
  • Мнения: 823
Панорамна снимка имате ли ? Щом е под челюста,най-вероятно е от зъб.При гранулом подчелюстните л.в.се подуват.

# 4
  • Мнения: 542
Панорамна снимка имате ли ? Щом е под челюста,най-вероятно е от зъб.При гранулом подчелюстните л.в.се подуват.
Нямам панорамна снимка, зъболекарят ме прегледа и каза, че не мисли, че е от зъбите, не виждал никъде зачервено, имам да правя един кариес. Сега си пия антибиотика и ще видим какво ще стане, дано всичко да е наред.

# 5
  • София
  • Мнения: 971
Щитовидната жлеза?!

# 6
  • Мнения: 542
Бях на ехограф на щитовидната, нямам проблеми с нея, всичко е наред.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Там е или зъб, или гърло. Може и никога да не спаднат напълно. Особено ако имате някакво заболяване на гърлото като фарингит например.

# 8
  • Мнения: 823
Ами то без панорамна снимка,няма как да гадае .Аз съм сигурна,че е или е зъбен гранулом,или нещо по гърлото.

# 9
  • Мнения: 11 310
Принципно се ходи на панорамна снимка, УНГ и накрая на хематолог. Но реално хематолога е този, който ще вземе кръв и ще я гледа под микроскоп и ще каже какво да се прави.

Ако пипаш възелчето - расте.

Пий лимони с мед и орехи - пречистват лимфата и при увеличен лимфен възел се изписва Лимфомиозит /хомеопатично/. За около месец - три трябва да намалее.
Външно може да мажеш с Витасин - много ми е помагал за подути лимфни възли. Масажи не се равят, че расте.

# 10
  • Мнения: 25
Здравейте ! Не знам дали съм в точната тема но съм много притеснена , излязоха ми преди няколко дни лимфни възли на шията казаха ми че след като са малко колкото грахово зърно не е проблем , слеф това ме заболяха повече видяхме че имам проблем с мъдреца но тазк вечер усетих и надолу към кръста и много се притесних пак са малки с болка има ли някой подобен проблем и може ли от шията да тръгнат надолу наистина съм много притеснена

Общи условия

Активация на акаунт