Коледата наближава, МАРТенчето за купон се стяга - Март 2020

  • 24 944
  • 764
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 480
Аз също имам ръчна от един стартов комплект на Авент, подариха ми и електрическа пак Авент. Надявам се да не купувам трета и с тези да се оправя. 😃 Като пуснах електрическата ми се свиха гърдите 😂 не съм я пускала на гърдите естествено, че предизвика контракции. Но само от звука на помпата и не ми стана много готино, сигурно се свиква 🤷🤱😃

# 691
  • Мнения: 295
Girlwithballon не знам какъв звук издава електрическата помпа, но се посмях Grinning

Момичета, вие имате ли повивалници към кошарките? Нашето легълце няма, а ми излезе реклама >> https://www.hippoland.net/cangaroo-tv-rda-podlozhka-za-povivane- … 210-002-260?fdads и пише, че може да се монтира на кошарата. Има ли смисъл от такова нещо?

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 11:33 от MayaBo

# 692
  • Мнения: 1 235
Имам и ръчна помпа, и електрическа. Според мен, ако си кърмите детето успешно, няма нужда от инвестиция за електрическа помпа. С ръчната (Медела) се справях много добре. Електрическата е за предпочитане, когато трябва да се изцедят "литри" кърма и за улеснение на майката, но не става по-бързо. Със звука се свиква, но понякога още го чувам в кошмарите си SmileSmileSmile.

Повивалник не съм ползвала. сменях си пелените навсякъде, където ми падне и ми беше много лесно. Тези повивалници някак си ме задължават, не съм фен.

# 693
  • Мнения: 1 041
Аз нямам повивалник и няма да купувам Simple Smile
Иначе ми дадоха Медела Мини Електрик, аз само си смених консумативите. Simple Smile

# 694
  • Мнения: 1 235
Аз нямам повивалник и няма да купувам Simple Smile
Иначе ми дадоха Медела Мини Електрик, аз само си смених консумативите. Simple Smile

Откъде си взе консумативите?

# 695
  • Мнения: 1 041
От Ремедиум ги поръчах онлайн Simple Smile

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 142
Повивалник ползвахме много до към 10-11 месец. Много ни беше удобно, особено пък в началото за тоалета след баня, за пелените и т.н. Всичко, което може да спести усилия на кръста, е ок за мен. 🙂

# 697
  • Мнения: 135
Ние взехме повивалник от Икеа. Има си две шкафчета и ще мога да си държа памперсите и козметиката в тях. Към него взехме и подложка за повиване, която да слагаме там или пък да ползваме при пътуване. Simple Smile

Имам леки съмнения, че ще си сменяме памперси, където ни е удобно и ще останат в нищото повивалниците. Все пак, ще гледам, да го правим там, че и при мен с този кръст, няма да е ок да се навеждам. Hug

# 698
  • Мнения: 480
Както ми беше готино цял ден, така и се скапах... Ходих на тонове, за 20мин засякоха 3 изявени контракции и аз ги усещам, но си мислех, че като не ме боли много, а само леко, няма проблем.. извикаха ми доктора и ме оставиха още 20мин, и пак имах контракции още 2... Кръвното от вчера ми играе, днеска го измериха 145/100, ченето ми падна.. след това пак го мериха отново толкова.. дадоха ми хапченце.. изписаха ми Диаспорал 2*1, конифер 2*1.. в петък пак на тонове, ако е същото положение ще ме приемат за вливки... Предстои  ми консултация с кардиолог и анестезиолог.. пуснаха ми доплер, там всичко е наред. Малката  е 2345гр, утре влизам в 34та..
Също така ще пускам кръвни, доста неща и урина и ще търсят дали имам загуба на белтък... Надявам се всичко да е наред.. бях за тонове за петък, но от два дни ги усещах контракциите, и затова си преместих часът...
Та, това, че не са силно болезнени в тези седмици не трябва да се подценява.. целта е сега да избутаме още 2 седмици и да се отворят дробчетата... Това ставало между 36-37г.с, и бебка да качи малко кг, изписаха ми и протеин...
Допълвам, че ми мериха шийката на матката и беше 32мм

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 16:40 от girlwithballon

# 699
  • Мнения: 1 235
Sunshine9051, много благодаря, аз също ще си взема.

girlwithballon, само това ли пиеш като магнезий? А но шпа, папаверин? Шийката ти е супер като размери, почивай си повече, няма как да не избуташ. А и бебето вече си е голямо. Най-важното в случая е здрав дух - здраво тяло.

# 700
  • Мнения: 272
Консумативи за Medela има и в Хиполенд. Аз от там си взех.

# 701
  • Мнения: 480
Клеопатра, до сега пиех Магнерот, но явно на мен не ми действа. Затова и  го смениха с Диаспорал и Коринфар, изписват го и за контракции, доста е силно, Но ШПА също пия. Две седмици ще пия конски дози, няма да мърдам много, само на тонове и това е..  разчетох се и в една друга тема, там също са го пили Коринфар против контракции, само че трябва да има 2-3часа разлика с приема на Желязо и Магнезий.. със сигурност, вече сме в по-безопасни седмици, но е хубаво да си ги износим поне до началото на 9м 💜
Аз до сега бях доста активна, макар че не работя от края на октомври, а сега ще пазя леглото🤷😃

# 702
  • Мнения: 1 235
Коринфар няма как да са го изписали за контракции, изписали са ти го за високото кръвно, което вдигаш, защото при бременни е опасно. Твоето не е чак толкова високо, но бебето е вече голямо и по-добре да се застраховат лекарите, отколкото да стане беля. Иначе добре  дошла в "клуба" на пазещите леглото. Simple Smile Аз пия още по-голямо количество магнезий, а контракциите ми не спират вече повече от месец, а не съм родила. Имаме време до девети месец, ще стискаме кълки.

Ще мислим ли заглавие за следващата тема?

# 703
  • Мнения: 74
И аз съм от лежащите и на магнерот 3х2, моите контракции доведоха до 16 мм шийка и застраховане с инжекции за дробовете на бебето.

# 704
  • Мнения: 135


Ще мислим ли заглавие за следващата тема?

Предложения за име, на новата тема:

1.“Февруари идва и си заминава, Март със сладки бебенца се задава.”

2. “ Баба Марта ще се появи, с бебенца ще ни дари”

3. “Март е месец най-очакван, бебчета за първи път проплакват.”
 Heart

Общи условия

Активация на акаунт