Любители на Котки - Тема 140

  • 25 829
  • 763
  •   1
Отговори
# 270
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Екшън при вас.
Дано миличкото е добре.
Може и да живеят затворени, но инстинкта си е инстинкт.

# 271
  • София
  • Мнения: 1 338
Хари година и нещо не свикна с папагала. Почина той. Не знам от какво. Както си беше добре едва сутрин го намерихме паднал в клетката. Хари искаше да го изяде, докато Кери абсолютно никакво внимание не му обръщаше.

# 272
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 436
Стават чудеса Grinning

# 273
  • София
  • Мнения: 6 141
BarbieDi, коледното настроение явно е обзело Чумичката. Joy

Ивекс, факт е това за инстинктите, но ми е интересно да наблюдавам как при рижавия бяс те работят безотказно, докато Доби изобщо не я вълнуват летящи мръвки. Очевидно "уличниците" си остават с целия набор начини за оцеляване.

IntRiGa_GirL, и нашият ежедневно ги наобикаля, ама този път е успял да измисли начин да се докопа до тях. Вече ще стоят в затворена стая хвъркатите. И при нас едно папагалче така си отиде- просто го намерихме тупнало на пода на клетката една сутрин.

# 274
  • Мнения: 152
На кастрираните котки май по- добре мокра храна да се дава. Някои упойки запичали. По- лесно да се изходят първия път. Да не ги боли като се напъват и шевът нещо да не се повреди.  Беше ме страх да вляза да чета заради Кайли и Феликс. Да не би да прочета нещо лошо. Слава богу- не. Въпреки ,че знам ,че всичко ще е наред. Беше ми се свило сърцето...Припомних си и нашата кастрация. Абе стрес си е... Радвам се ,че всичко е наред и стискам палци за бързо възстановяване.

# 275
  • София
  • Мнения: 13 147
Браво, Зуки!

Боги изобщо не е била с яка. Шевовете бяха вътрешни, а раната беше запечатана със споменатото сребристо нещо.
Скрит текст:
Единствено в деня след операцията се личеше, че я боли при скачане. На следващия ден вече тичаше и играеше заедно с останалите. Всичко това беше за 80 лв (вече е 100 лв).
За първи път го чувам. За какво става дума ?


За алоксан. Предполагам има различни търговски наименования, главното е алуминия.

https://www.veterinarna-apteka.com/bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D … %D0%B5%D0%B9.html
Всичко друго си представях, но не и спрей.  Laughing

Зуки, раната изглежда добре и най-вече разрезът е малък. Най-вероятно няма да се налага да стои цели 2 седмици с яка. Ще заздравее много по-бързо.

Момичета, да не ви плаша, но вторият ден е по-тежък. В момента са под въздействие на обезболяващи и затова не чувстват нищо. Но пък бързо минава.  Wink

milasara, голям екшън е имало при вас! Хубаво, че папагалчетата са оцелели. Дано и крачето не е пострадало много.

Като гледам гушнатата Чумичка, не мога да не се похваля.Simple Smile Тази сутрин се събудих с Рижко между краката си. За пръв път идва да спи при мен в леглото. Но пък беше изгонил всички останали и ми стана мъчно за тях. Другите се спогаждат и обикновено спят и тримата при мен.

# 276
  • Мнения: 21 275
Браво на котенцата Hug
Добро утро от нас

# 277
  • София
  • Мнения: 1 715
Добро утро на царствената Елизабет Simple Smile

Мила Таня, още веднъж благодаря за препоръката за ветеринарния стоматолог. Д-р Асен Атанасов наистина е невероятен. Махнал е нервите на двата зъба, запълнил е каналите и е пломбирал.

Обаче има проблем. Снимахме и лапичката заради малката изпъкналост. Оказа се лошо счупена костица на дланта. Засега е добре, но той още расте. Ще започне да го боли и ще куца най-вероятно, макар сега да няма признаци. И ми предстои трудно решение. Операция - евентуално след седмица. Позабавили сме се, така че няма да е лесна. Но има риск от котешки перитонит заради стреса и падането на имунитета след такава интервенция.

На място го изследваха. Сега не е болен, но показа, че някога е прекарал ентерит. Докторът каза, че е често срещано при бебетата-котки - вероятно е било , преди да го намерим. Минава и заминава, но дали и кога може да се прояви като перитонит, никой не знае Sad А хирургическата интервенция носи риск от това.
И... не знам Sad

# 278
  • Мнения: 1 471
Момичета , другия ми котарак на къщата не е добре.. спи, не е жизнен, не иска да излиза навън ( а той главно навън седи, прибира се да яде и да завърти опашка), но яде, изхожда се... Баща ми казва , че гаснел. Утре имаме час да го заведем на ветеринар, нямат днес свободни 😔 той е на 12-13г котарак, но от вчера не мога да се успокоя и само рева за него.. много го обичам 😢 из града са разпръснали отрова и вече няколко кученца си заминаха, ако е налапал дали ще оцелее няколко дни или не.. не знам какво му е, до утре ще се побъркам 😢

# 279
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236


Днес е денят на ветеринарния лекар Simple Smile

# 280
  • София
  • Мнения: 13 147
Simantro, a нищо ли не казаха за упойките? Същият доктор не смееше да прави зъбчето на Кирчо, защото скоро беше упояван за кастрация. Много се натоварвал черния дроб и затова се изчаква известно време да се възстанови.

Въпросният перитонит наистина е опасен. Жената, която се занимава с уличничетата и напоследък доста често споменавам, изпраща котки в Германия. Казва, че от стреса от пътуването 1 от 10 котки отключва перитонит и вече има няколко умрели котенца. Кастрирала, намерила им дом и от пътуването ...  Sad От друга страна като стрес днешната интервенция не е много по-различна от операция. Щом едното е преживял, сигурно и с другото ще се справи. Но поне аз си мисля, че ще му е нужно време, за да се възстанови напълно.

Ducet0, стискам палци да е нещо поправимо!  Hug

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 16:50 от Тaня67

# 281
  • София
  • Мнения: 8 348
Май не съм пускала снимки в тъз тема.


Сиси на едно от любимите и места. Май трябва да забърша прах.


И закуска.

Таня, пробвала ли си такина хранилки? И двете се нахвърлят лакомо на гранулите и се натъпкват бързо. А с това си вадят гранулка по гранулка. Хем занимавка, хем се хранят по-бавно.

Дусе, не знам какво да ти кажа. Може да е нещо малко и да се оправи.

Ох, и за перитонита не знам. От една страна, той доста преживя, а нищо му няма. От друга, да не е операцията пък капката, дето ще препълни чашата... Стискам палци, каквото и да решите, да е правилното.

# 282
  • Мнения: 151
Момичетаа, само да попитам, нормално ли е Кайли днес да пие повечко вода? Вчера доста повръща, дали от това? И дали е нормално под самия шев коремчето да стои като подуто? Слагам и снимка.

# 283
  • Мнения: 1 760
Да, нормално е да е подуто покрай шева. Щом ѝ се пие вода нека пие. Тя си знае най-добре.

# 284
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
При Рафаела и Нала нямаше такива отоци. Ако мястото около шева е оточно може да се приеме, че е от операцията. Обаче доста по-надолу, не знам, аз бих се обадила на доктора да го питам.

Общи условия

Активация на акаунт