Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 6

  • 44 299
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
# 466
  • Мнения: 4 312
Ние сме с family link за контрола за ползване на телеф8н и таблет и find my kids за проследяване на детето.Последната е платена,но е чудесна.Може да се чува в реално време какво се случва около детето,то може да подава sos сигнал,ако телефонът и е с изкл звук,мога да го включа от моя и да позвъня.При положение,че сама отива и се връща до училище през 3 града,така съм много по-спокойна.

# 467
  • Мнения: X
На почти 12 е нашата щерка. Има обикновен телефон Нокиа с клавиши.
На таблета има само Майнкрафт и сайта й по математика. Нямаме нужда от програма за следене все още, но ще си запиша името на сайта.

# 468
  • София
  • Мнения: 6 141
Ние ползваме Find my device, най- често го ползвам не толкова да го локализирам, ами да му пусна звук дистанционно, че все е на вибрация и не вдига.

# 469
  • Мнения: 9 359
Не ползваме такива устройства, не се налага. Преди имаха часовник-телефон с локализатор, е като детето е в училище и се разхожда там, даваше отклонение, че е на близката магистрала. Отказахме се от функцията. Като започнем да си нямаме доверие, ще помислим по въпроса.

# 470
  • Мнения: 225
Аз съм много против тизи приложения. Ако на детето си нямаш доверие, то на кой? А и не е длъжна да ме известява къде и през пет минути. Едно "Ще се върна до 9" ми стига. И да звънне, ако ще закъснява.

# 471
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Тази опция на find my device да мога да пускам звука на телефона на щерката ми хареса (че все го държи на без звук и без вибрация и понякога положението е "звъни си ако си нямаш работа" и то все най като ми трябва. Ето сега две - три седмици си беше вкъщи и тоя телефон все е на тих режим. И после "а този ми е звънял, а онзи ми е звънял".... Та ако има изобщо памет свободна на телефона, може да го пробвам. Иначе не ползваме такива приложения, но то и няма смисъл засега. Никъде не ходи сама...

# 472
  • Мнения: 4 312
Хайде пак! В някой случаи изобщо не се касае за липса на доверие към детето.Говоря за нашият конкретен Simple Smile
Живеем в сравнително спокойна страна,но все пак,ако недай си Боже се случи нещо с детето ми по време на отиване или връщане от училище,ще искам да знам къде и какво се случва.Казах,че тя не учи дори с града,където живее.Така,че..въпрос на приоритети.Тук всички деца имат някакъв вид апове за контрол

# 473
  • София
  • Мнения: 1 020
Като сме на тема родителски контрол има ли дете, което е с iphone, а родител с андроид? Family link не работи при тази комбинация на устройства.
Детето до сега беше с андроид и имаше инсталирана програмата. Сама поиска отново да сложим някоя програма на новия телефон, защото ѝ е трудно да се ограничава и все нещо рови в телефона. С фемили линк имаше лимити за ползване, както на телефона, така и на отделните програми, следеше си ги и не прекаляваше.
Това е едното, което ми допада на тези програми, другото е, че мога да пусна звук и при телефон на безшумен режим да ми обърне внимание. Третото е за локацията, спокойна съм без да й звъня, че се е прибрала и тн.

# 474
  • Мнения: 19 296
Ние сме с Есет парентал контрол. На моя тел не е инсталиран апп. Влизам в акаунт, през който управлявам апп-а на тел. на детето. Проследяването през програмата обаче е платено.

Тел.на дъщеря ми не успявам да го намеря с find my device. Нещо в настойките на Huawei e и не мога да го махна.

# 475
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Дъждец, и аз снощи не успях да намеря телефона на щерката (и нейния и моят са Хуавей, но различни модели, моя излиза, нейния - не, и на моя и на нейният профил, а уж всички настройки са включени както трябва). И Family link не ще да ми го свърже. Та ще разучавам други програми. Че и малък звяр ползва телефон за игри и на него да му сложа някакви ограничения, че само се караме по тук. А за щерката, както писах снощи, ми трябва само да мога да ѝ включвам звука като се наложи да ѝ звъня, че полудявам като мми трябва спешно, а тя пак е на безумен режим.

# 476
  • София
  • Мнения: 6 141
Нашите също са Хуауей. Неговият апарат е моят стар и може би затова го разпознава и го намирам- моят акаунт в Гугъл плей не е изтрит в неговия телефон. Това за Find my Device.

# 477
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
И с нейния профил влезнах в моя телефон и от нейния пробвах не ми се получи нещо. Не че съм задълбавала, ама ще поровя и ще открия къде бъркам

# 478
  • Мнения: 19 296
Аз какво ли не пробвах, не става. Ако успееш да подкараш find my device, моля те сподели как.

# 479
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Ще пробвам и от компютъра, там от единия браузър е влезнат в нейния профил. Ама и да стане по този начин, не ме устройва така, защото често ѝ звъня като съм пред училището за да слезе, и няма кой да ме чуе. Но пак ще е крачка напред за да може поне някак телефона да ѝ е видим

Общи условия

Активация на акаунт