Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 6

  • 44 327
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Моята 15-годишната се зае сериозно да учи корейски. Повече от 2 години трае увлечението й по кей поп и корейската култура като цяло, та склоних да платя за приложение учене. 10- годишната виси по цял ден на лаптопа, като сменя с телефона или гледа сериали с баща си. абсолютно с нищо не мога да й провокирам интереса, особено сега като са ваканция.

# 676
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Здравейте момичета!Споделете как си уплътняват времето пуберките.
Нашите деца не са излизали от един месец/с изключение на две кратки планински разходки с нас/. Голямата/14 год/ прекарва целия ден на телефона- сутрин учи,а следобед гледа глупавите клипчета в Тик Ток или говори с часове с приятелки.Това мързелуваме ме изкарва извън нерви.Ако и задам да свърши някоя домашна задача,ще я свърши,но през другото време е пълна апатия.Вечер като се прибера от работа съм скапана и едва събирам сили да изиграем някоя семейна игра с децата.
Чудя се с какво да привлека вниманието й???

# 677
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Mama moni  и моята петокласничка ако не учи е на телефона. Живеем в къща с двор и за да излезе трябва да се скарам. Брат и си научава по- бързо и само мрънка кога тя ще свърши, за да играят. Аз пък работя от вкъщи и понякога ми пречат, абе пълно щастие няма.

# 678
  • Мнения: 18 476
Извън училище си уплътнява времето с телефон, сериали и задължително излизаме по 30-40 мин с уейвборда на едно затънтено място. Веднъж на ден-два прави домашна тренировка. На телефона основно играе игри, докато говори с някоя приятелка. Дразни ме, но е основният ѝ социален контакт и не мога да ѝ го отнема. Започна и доста внимание да обръща на сестра си, което много ме радва.

# 679
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Да и аз разбирам,че при тази ситуация телефона е единственият начин да има контакт с външния свят.Но си мисля,че това безцелно висене на телефона е губене на време.Не мога да я привлича с нищо-нито книги, нито готвене/опитах се да я накарам да прави сладки неща,но уви изгуби бързо интерес/.
Ние също имаме двор на къщата,но те не излизат и там.Сега като се оправи времето виси на терасата,но и там е с телефона.Малкият е същият-редува телефон, плейстейшън,таблет.Него все още мога да го контролирам и го карам да чете,да играе с колички...При нея искам да я впечатля с нещо интересно,а не да налагам контрол.Предложих й да учи онлайн език,но тя ме отряза,че дай достатъчни езиците в училище...

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 5 938
И моята дъщеря виси постоянно на телефона или гледа клипове за Майнкрафт. Докъм 14ч. учи, но и през това време непрекъснато е на телефона, сещай се какво учене е. За жалост живеем в апартамент и основно стоим затворени. Правим йога по 10 минути. През ден хвърляме боклука за 20минути Simple Smile Ходим до контейнерите на другия блок, поне малко движение да има, че ще изперкаме вкъщи.

# 681
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
За 32 дни ИП не са си показвали носовете нито за минута навън. Забранено е при нас. На моите не им пречи изобщо Simple Smile Домашните задължения вкъщи ги вършат без много мрънкане, но то голямата работа- да прострат и да разтоварят миялната. Голямата тренира ежедневно, но малката и това не иска.

# 682
  • Мнения: 225
Моята девойка се данимава в свободното време с готварство(и чисти след себе си, направо съм в потрес Joy), разхожда кучокът, гримирасе и прави различни визии, на мен също, ходим в планината, направи си нещо като алпинеум с кактуси, зае се да гледа орхидеи(нече са 5), преди 2 кедмици ходихме на селото инамери ситна телена мрежа, прави клетка за папагали(ще имаме още животни във вкъщи Fearful), чете, гчправиот балкона цветен оазис. Аз убивам всяко цвете, до което се докосна, но нея я бива много с животните и растенията. Общо взето единственото, което и липсва е, че заедно с група приятели пътунаха с влас всяка седмица с ак до някое място, асега пътешествията им се прецакаха, но няма как...

# 683
  • Мнения: 4 402
Моята девойка няма късмета да има брат или сестра, с които да сподели изолацията.
Чете книги, гледа филми, учи, решила е всички задачи от сборника и до тук. Няма интерес към готвене ,бродиране, гримиране, рисуване, он лайн шопинг-нищо.И на мен ми свършиха идеите.
Много и липсва спорта и игрите на вън. Променена е. Някак вяла, все без настроение. Няма желание за нищо.
Стои на спуснати пердета по цял ден , вечер не си пали и лампата. Започвам да се притеснявам.

# 684
  • Мнения: 225
Моята девойка няма късмета да има брат или сестра, с които да сподели изолацията.
Чете книги, гледа филми, учи, решила е всички задачи от сборника и до тук. Няма интерес към готвене ,бродиране, гримиране, рисуване, он лайн шопинг-нищо.И на мен ми свършиха идеите.
Много и липсва спорта и игрите на вън. Променена е. Някак вяла, все без настроение. Няма желание за нищо.
Стои на спуснати пердета по цял ден , вечер не си пали и лампата. Започвам да се притеснявам.
Излизайте от време на време,неща ходи до магазина. Ако имате възможност и обича животните мисля, че е точния момент за някое животинче, за което да се грижи.

# 685
  • Sofia
  • Мнения: 310
Моята дъщеря /11г/ не е толкова пристрастена към телефони и устройства. Гледа ТИК ТОК. Игри - не. Комуникира с няколко приятелки. Понякога си говорят по видео чат, понякога учат заедно в зуум. Малко взе да участва в почистването на дома по собствена инициатива /чисти си стаята с прахосмукачка, подрежда/, понякога иска да измие съдовете /предпочитам да ги пускам в миялната/. Не й спирам желанието, нека се учи на това. Основното, което прави сега в последните дни, когато не учат е да пее. Пуска си ютюб, слага слушалки и пее с цяло гърло с часове. Казва, че й липсва класа и ходенето на училище.
А по отношение на обикалянето по улиците с неизвестна компания и спане в приятелки съм твърдо против за момента. Ходи сама /преди извънредното положение, де/ наблизо в квартала, до магазин, до книжарница, до приятелка със знанието на родителите на другото дете, но не си представям да се мотае с непознати за мен лица, камо ли да нощува у тях. Имаме някои спорове, но като цяло не се налага и не нахалства крайно за постигане на целите си.

# 686
  • Мнения: 4 402
Другия месец ще навърши 13. Опитах да прибера една улична котка .Подмамих я с лакомства ,но като се нахрани и реши да се опитва да излезе та ми съсипа перде, щора и събори двете орхидеи от перваза.Наложи се да я пусна ,но всеки ден се връща за да се нахрани и малката има честта.
Подарих и разкошна цъфтяща сентполия , но е пред умиране от преполиване.
Плана и за телефон е без ограничения с всички мрежи.Никога не е била ограничавана и в сърфиране или игри.
Проблема идва от там ,че преди наистина много спортуваше ,а дните и бяха плътно заети от курсове и уроци  и изведнъж край на всичко което е обичала. На всичко отгоре и пубертет.
Доста от активно живеещите в нормално време хора се записват като доброволци за да запълнят празнотата в ежедневието си ,но тя няма годините .
Чакаме всичко това да свърши.Като всички.

# 687
# 688
  • София
  • Мнения: 52
Охх, с това ИП децата са все на електронни устройства, дори и да си пишат домашните, защото вече нямат друг избор.

# 689
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Девойката скоро има рд и иска фитнес гривна. Предвид факта, че най- вероятно ще го празнува у нас без приятели, мисля да и удовлетворя желанието. Бихте ли ме посъветвали, ако вашите деца имат, какви са, какво да гледам при покупката?

Общи условия

Активация на акаунт