Плевен 159 - зимна тема

  • 59 678
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 571
Здравейте да препоръчате лекар уши, нос, гърло? Гледах в сайта на авис медика и видях няколко, и не знам към кого да се обърна. Благодаря предварително.

# 691
  • Мнения: 265
Аз съм доволна от д-р Ненов. Обстоен преглед, внимателен, обяснява при въпроси.

# 692
  • Мнения: 70
Здравейте, мнение за д-р Ивалина Хорозова 1 Дкц?

# 693
  • Мнения: 160
Здравейте, предполагам на вас или на ваши близки им се е налагало да посетят кабинета за "неотложна помощ" ( заместващи личния ви лекар) и се питам дали ви се струва нормално да ви искат 15 лв. за преглед.
Прегледа трябва да се случи след запазване на час по телефона, защото на място като отидеш всички ще те прередят, тъй като са им дали 15 лв. за запазване на час. Питам се аз, това не е ли търговия със здраве? Това не е ли в разрез със сключения договор между личните лекари и здравната каса? Питам се не ви ли писна да ви искат пари за всичко! Плащаме здравни осигуровки, които са според осигурителния доход на лицето и няма да се съглася, че вноската е малка!
Такам, здравни осигуровки, потребителска такса, Такса Час, и евентуално някое друго изследване!

Какво мислите за този рекет?
Трябва ли да ви дерат като ....?

 Моля, споделете вашето мнение и опит с това здравно заведение.

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 16:53 от Ромоли

# 694
  • у нас
  • Мнения: 1 869
Естествено, че не е нормално. Но….Те са частна амбулатория и могат да правят каквото си искат. В Плевен няма лекари които да покрият месечен график и съответно София поема срещу определени условия. Договора за 24ч неотложна го има, но това си има такса .

# 695
  • Мнения: 160
Абсолютно си права, че е частна болница, но изпълняват договор сключен със здравната каса или договор сключен с всеки един от нас, защото здравната каса представлява пациентите, които си плащат здравните вноски. Всъщност този договор регламентира, че това здравно заведение се съгласява да преглежда пациенти, като Му се Заплаща от здравната каса (от нас) и от пациента на място.
Таксата от 15 лв., прикрита като административна такса, всъщност лишапа пациентите от здравна помощ. Тази такса е дискриминационна първо заради факта, че разделя хората по финансова възможност и поради факта, че това е такса закупуване на предимство.

П.П. Пак казвам, това е частна болница, която е длъжна да спазва договора със здравната каса.
Иначе частни болници много и ти е ясно, че прегледа при тях е платен според специалиста, който те преглежда и ценоразписа на съответното лечебно заведение. Но тези частни болници нямат сключен договор със здравната каса и не им се заплаща.


Естествено, че не е нормално. Но….Те са частна амбулатория и могат да правят каквото си искат. В Плевен няма лекари които да покрият месечен график и съответно София поема срещу определени условия. Договора за 24ч неотложна го има, но това си има такса .

# 696
  • Мнения: 11 641
Напълно неприемлиево е, ако приемат по здравна каса.
Обадете се на нац.телефон и пуснете сигнал.

# 697
  • Мнения: 70
На мен ми се наложи 1 път да я посетя и то, защото ме захапа куче. Купих си тетанус и си запазих час, отидох и ми казаха, че няма специалисти, а само 1 общопрактикуващ лекар... Платих си 15 лв и ми сложи моята ваксина, дори ми казаха, ако не си нося да се върна да си купя, защото те нямат, а после докторската ми каза" защо не се обади на личната ти лекарка да ти я сложи......" толкова да не им се занимава.... А в клиниката нямаше никой....
Най-лошото е че, ако ти се наложи специалист да те погледне няма кой за жалост..... Сега ми се налага, но ще изчакам утре и се надявам всичко да ни е наред....

# 698
  • у нас
  • Мнения: 1 869
Това е неотложна помощ, не спешна. Ако се налага консултация със специалист, такава се осъществява /по преценка/,след преглед в СПО или в планов порядък с направление от личния. Тук няма лаборатория , рентген и специалисти. До неотложния опират случаи като за ОПЛ-дете вдигнало Т, хипертонична криза и подобни. По тяхна преценка може да бъдете насочени към СПО или да извикат линейка за транспорт/както се е случвало много пъти/.

# 699
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 726
А преди таксата бе 6.10-6.50  лв. Реално те трябва да са сключили договори с нашите джипита да ни преглеждат извън работно време. В Бургас от години плащах повече, защото съм от друг град и те нямат договор с нашия педиатър. Това го разбирам, дори за дете, макар да трябва да е безплатно. Но тук не го смятам за редно и за толкова пари

# 700
  • Мнения: 70
Би трябвало да имат договори с ЛЛ, защото пред всеки кабинет има залепен лист за спешен кабинет с телефона на тази клиника...




https://
А преди таксата бе 6.10-6.50  лв. Реално те трябва да са сключили договори с нашите джипита да ни преглеждат извън работно време. В Бургас от години плащах повече, защото съм от друг град и те нямат договор с нашия педиатър. Това го разбирам, дори за дете, макар да трябва да е безплатно. Но тук не го смятам за редно и за толкова пари

# 701
  • Мнения: 25
Здравейте, може ли да ми препоръчате невролог, който наистина да ми обърне внимание? По възможност да работи със здравната каса. Благодаря предварително Blush

# 702
  • Плевен
  • Мнения: 30
Здравейте, няколко страници по-назад (мнение 674) съм написала, че препоръчвам с две ръце д-р Георги Димитров невролог. Преглежда в ДКЦ/Първа база/Окръжна болница в кабинет 300.
Работи с направления. Simple Smile

Здравейте, може ли да ми препоръчате невролог, който наистина да ми обърне внимание? По възможност да работи със здравната каса. Благодаря предварително Blush

# 703
  • Мнения: 25
Здравейте, няколко страници по-назад (мнение 674) съм написала, че препоръчвам с две ръце д-р Георги Димитров невролог. Преглежда в ДКЦ/Първа база/Окръжна болница в кабинет 300.
Работи с направления. Simple Smile

Здравейте, може ли да ми препоръчате невролог, който наистина да ми обърне внимание? По възможност да работи със здравната каса. Благодаря предварително Blush

Много Ви благодаря! Blush

# 704
  • Мнения: 571
Здравейте, поне не открих в Интернет частния кабинет на доц Попов, дали бихте дали някакви координати и телефон за запазване час. Също така ще съм благодарна, ако някоя от вас го е посещавала да сподели впечатленията си. Препоръча ми го позната.

Общи условия

Активация на акаунт