Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 235
  • 754
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 522
Yve_Yve,
Изтрила си по-важната част от публикацията си, но при мен все още се вижда в браузъра Simple Smile

Имаш доста мутации - две хомозиготни и три хетерозиготни.
Консултирай се със специалист за назначаване на терапия при бременност. И потърси АГ който има опит с проследяване на бременни с тромбофилия. Премери нивата на Б9 и Б12 и при ниски нива компенсирай с прием само на метилирани форми - метилфолат/фолат/неофолик мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9, и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12.

Благодаря предварително за всяка една информация!

Благодаря, delisardeli!
Като ми попремина малко шока от резултатите се разрових и прочетох доста по темата. Аз Б12 и метилирана фолиева си приемам от доста време. Ще проверя скоро как са ми резултатите. Иначе се следя и при репродуктивен от доста години, тъй като сме и с други проблеми. Но от собствената ми глупост чак сега пускам и тромбофилиите. Поне някои въпроси най-после си намериха и отговорите.
Още веднъж благодаря за отговора!

# 121
  • Мнения: 287
Здравейте,  бременна съм в 7 с. Имам 4г/4г. Преди за ми назначи терапия, докторката ми пусна допълнителни изследвания,  но излязоха късно и ще ходя чак в понеделник. Може ли да ми кажете дали има някакъв проблем? Виждам, че са в реф. граници, но то и ТСХ го дават до 4, пък над 2 не е добре. А не съм правила досега подобни изказвания и ми е малко мътно.

# 122
  • София
  • Мнения: 7 495
Репродуктивния АГ те следи до 8-9 седмица макс.
На теб ти трябва терапия още от трансфер (ако си инвитро) или от +тест и адекватно следене през цялата бременност. На първа страница на темата може да си прочетеш.
Успех Simple Smile

Yve_Yve,
Изтрила си по-важната част от публикацията си, но при мен все още се вижда в браузъра Simple Smile

Имаш доста мутации - две хомозиготни и три хетерозиготни.
Консултирай се със специалист за назначаване на терапия при бременност. И потърси АГ който има опит с проследяване на бременни с тромбофилия. Премери нивата на Б9 и Б12 и при ниски нива компенсирай с прием само на метилирани форми - метилфолат/фолат/неофолик мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9, и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12.

Благодаря предварително за всяка една информация!

Благодаря, delisardeli!
Като ми попремина малко шока от резултатите се разрових и прочетох доста по темата. Аз Б12 и метилирана фолиева си приемам от доста време. Ще проверя скоро как са ми резултатите. Иначе се следя и при репродуктивен от доста години, тъй като сме и с други проблеми. Но от собствената ми глупост чак сега пускам и тромбофилиите. Поне някои въпроси най-после си намериха и отговорите.
Още веднъж благодаря за отговора!

temma, всичко е в референтни стойности.
Референтните стойности за Фибриноген при бременност са различни, ето:
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Fibrinogen.htm

# 123
  • Мнения: 522
Да, да delisardeli, съгласна съм. За мен сега е важно първо да стигна до положителен тест, а след това имам и вариант вече за следене на бременността с всичките му особености и проблеми.
Благодаря ти още веднъж за отделеното време!

# 124
  • Мнения: 215
Здравейте момичета, пиша за първи път от доста време. Прккачвам резултатите ми по пакет тромбофилия, назначиха ми изследване на хомоцистеин през декември - направих го и резултата беше в норма (9.25) но никой не ме предупреди че не трябва да приемам фолиева киселина и след като ги изпратих на хематолога и му казах че са направени по време на приема на ФК мета, каза да я спра да 1 месец и пак да направя изследването - 20 дни по-късно без прием на добавки и витамини хомоцистеина ми е 10.6 при граница 12. Как мислите да чакам ли още 10 дни за да го изследвам отново?
Също така си направих изследване за Вит В12, фолиева киселина и В9 - всички са в норма.

# 125
  • София
  • Мнения: 7 495
Витамините ако са на долната граница, трябва да ги докараш до горната и после да изследваш пак.

Я дай да видим резултатите - и от тромбофилията, и от витамините.

# 126
  • Мнения: 215
Скрит текст:







Това са резултатите ми, явно не са се качили в предния коментар.

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 07:05 от AnMary

# 127
  • София
  • Мнения: 7 495
И сега пак не се качиха. Редактирай си поста и опитай пак.

# 128
  • Мнения: 419
[/img]
Това са резултатите ми, явно не са се качили в предния коментар.

Фолат и Б12 са ниски.Б12 даже може да се каже,че е дефицитен.Поради тази причина и хомоцистеина ти е висок.И всички тези неща се водат "в норма",но не са ок.Ако започнеш прием на Б12 в подходяща форма,трябва да гониш поне 500-600,за да е ок,също и фолиева мета,поне над 40 като стойност.Тогава ще падне и хомоцистеина,който трябва да е на минимума от референтните стойности.Провери и Б6,той също има връзка с хомоцистеин.

# 129
  • София
  • Мнения: 7 495
Имаш две мутации по нискорискови фактори - един хетерозигот и един хомозигот. Хомозиготът е свързан с неусвояване на синтетични витамини от група Б - Б6, Б9, Б12. При ниски нива (при теб нивото на Б12 е ниско, макар и да е в референтните стойности) трябва да се приемат само бионалични/метилирани форми - това са фолат/неофолик мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12. Когато вдигнеш витамините около горна граница, тогава ще се смъкне хомоцистеина.

За самите мутации се консултирай със специалист за назначаване на антикоагулантна терапия - започва се още от + тест.

# 130
  • Мнения: 1 104
Утре влизам в 18гс (5 месец) и от няколко дена усещам по-често изтръпване на краката.
Ще споделя с АГ на следващ преглед, но предполагам, че рано или късно ще ме сложи на магнезий.
Той има ли някакво отношение към кръвосъсирването и ако да, какво ?
На терапия с НМХ през ден съм.

# 131
  • София
  • Мнения: 7 495
Възможно е терапията през ден да ти е недостатъчна.

# 132
  • Мнения: 1 104
Изтръпвамето на крайници има ли връзка с тромбофилията?
Доколкото знам като цяло е често срещан ефект при бременността.

# 133
  • София
  • Мнения: 7 495
Причините могат да са най-различни, ето ако искаш си прочети:
https://www.verywellfamily.com/numbness-and-tingling-in-pregnancy-4690620

# 134
  • Мнения: 702
Здравейте момичета извинявам се че така се натрапвам в темата ви, чета ви от скоро. Нямам до сега бременност нито а.
За мое успокоение бих искала да си направя изследване за тромбофилия. Понеже не е евтино изследването, ви моля за препоръка, може и на лично. Благодаря предварително 🤗

Последна редакция: вт, 14 яну 2020, 08:42 от Magi09

Общи условия

Активация на акаунт