Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 188
  • 754
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
Роузблосъм, аспи тестът не ти е критерий за консултация с проф. Паскалева.
Ти се притесняваш, дали дозата на аспирин не ти е висока.
Моят съвет е - потърси второ мнение и при нея.
Не оспорвам преценката на АГ-то ти.
Възможно е да има и други медикаменти, които в съчетание с по-ниска доза аспирин, комплексно да постигат добър ефект, както беше и в моя случай.

# 406
  • Мнения: 776
Много харесвам проф.Паскалева, но и не разбирам как прави преценката на кой да включи аспирин и на кой не. Имам приятелки, без тромбози, с по-ниско рискови мутации от моите, на същото тегло сме дори, без аборти и те като мен, с нормални тромбоцити и на 2те им предписа освен фракси 0.4 и аспирин след положителния тест, а на мен не. Не разбирам как решава, но все пак тя е професор, а аз не.
Но, по скоро въпроса ми беше дали е релевантно да се следи кръвотока от толкова ранна седмица, защото попаднах на различни статии и мнения, които си противоречат?

# 407
  • Мнения: X
Аз следя кръвоток на ембрито всеки път.
Модерните ехографи това го правят без проблем.

# 408
  • Мнения: 1 501
И на мен ми е интересно какво е това изследване АСПИ ? Четох в нета, но може ли някой да обясни в контекста на бременност ?

# 409
  • Мнения: 135
Здравейте момичета,

Отварям тема, която поне в последната тема не е обсъждана. Става дума за начина на хранене или така наречена диета при наличие на Тромбофилия. Разбрах, че доктор Сигридов също назначава такава (в неговата тема в последните страници беше засегнато).

За съжаление няма много информация по темата - единственият източник, който открих на български е този. Тепърва ще чета и на английски.

Вие интересували ли сте се от тази тема?
Лекари давали ли са ви съвети как трябва да се храните?
А спазвате ли в момента някакъв режим и какъв е той?

Усмихнат ден от мен!

# 410
  • Мнения: 776
Аспи(Аспирин зависима тромбоцитна агрегация)- показва дали дозата на аспирина е достатъчна. Знам, че се прави в НКБ. Може и на други места.
За диета за тромбофилия- мисля, че е достатъчно да се спазват общите принципи на здравословното хранене т.е. без цигари, алкохол, пържено и т.н, съответно без наднормено тегло и с добър липиден профил.  Обаче да не ям банани и бобови за мен е пълна глупост. Това са полезни храни и не се лишавам от тях. Освен, ако не се приемат вит К-зависими антикоагуланти. Тогава има диета. Иначе

# 411
  • Мнения: X
Употребата на високи дози аспирин не е безобидна за бебето. Аз пих ниски дози,но пак оказа влияние на сърчицето.Ето, защо съветвам след раждане да се следи бебето за "шум на сърцето"(особено около и след годинка).
 За Тромбофилия - гъбите разреждат, омегата, чия и още храни.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 15:59 от Анонимен

# 412
  • София
  • Мнения: 7 489
Потърси и на английски, щото тоя линк е толкова анонимен, че не бих го и прочела.

Аз за 4 години четене не съм намерила да се препоръчва нещо по-различно от здравословно хранене по принцип. Специално бобовите имат доста добър протеинов профил, така че са балансиран източник на протеини и въглехидрати. При бременност специално е добре да приемаш достатъчно количество протеин. Също ако имаш мутации, свързани с витамините - да следиш да имаш достатъчни нива. Естествени източници на фолати са зеленолистните, Б12 се набавя само от растителни източници - най-много има в дробчета от пасищни животни, в пасищните яйца също.

Сигридов би ти препоръчал специална диета ако види сериозен проблем в лабораторните ти резултати.

Здравейте момичета,

Отварям тема, която поне в последната тема не е обсъждана. Става дума за начина на хранене или така наречена диета при наличие на Тромбофилия. Разбрах, че доктор Сигридов също назначава такава (в неговата тема в последните страници беше засегнато).

За съжаление няма много информация по темата - единственият източник, който открих на български е този. Тепърва ще чета и на английски.

Вие интересували ли сте се от тази тема?
Лекари давали ли са ви съвети как трябва да се храните?
А спазвате ли в момента някакъв режим и какъв е той?

Усмихнат ден от мен!

# 413
  • Мнения: 135
Скрит текст:
Потърси и на английски, щото тоя линк е толкова анонимен, че не бих го и прочела.

Аз за 4 години четене не съм намерила да се препоръчва нещо по-различно от здравословно хранене по принцип. Специално бобовите имат доста добър протеинов профил, така че са балансиран източник на протеини и въглехидрати. При бременност специално е добре да приемаш достатъчно количество протеин. Също ако имаш мутации, свързани с витамините - да следиш да имаш достатъчни нива. Естествени източници на фолати са зеленолистните, Б12 се набавя само от растителни източници - най-много има в дробчета от пасищни животни, в пасищните яйца също.

Сигридов би ти препоръчал специална диета ако види сериозен проблем в лабораторните ти резултати.

Здравейте момичета,

Отварям тема, която поне в последната тема не е обсъждана. Става дума за начина на хранене или така наречена диета при наличие на Тромбофилия. Разбрах, че доктор Сигридов също назначава такава (в неговата тема в последните страници беше засегнато).

За съжаление няма много информация по темата - единственият източник, който открих на български е този. Тепърва ще чета и на английски.

Вие интересували ли сте се от тази тема?
Лекари давали ли са ви съвети как трябва да се храните?
А спазвате ли в момента някакъв режим и какъв е той?

Усмихнат ден от мен!
Напълно съгласна - този линк е по-зле и от никаква информация. Simple Smile

Бърз преглед на резултатите от 1-2 страница на Google търсене на английски потвърждава твоите думи - здравословно хранене с повишен прием на протеин.
Малко ме шашнаха само с този витамин К - според теб трябва ли да се избягва, защото май се съдържа в повечето неща, които ям.
Благодаря ти за отговора отново!

# 414
  • Мнения: 2 523
55Rush - За вит К това което разбрах до тук е че няма проблем да се приема от храна, но да се избягва допълнителен прием. Доц. Русев ми го е предписал при зацапване по време на бременност само.
Но някой по-опитен може да каже.

# 415
  • София
  • Мнения: 7 489
Обикновено си набавяме достатъчно вит К от храната. Чревната флора се грижи за усвояването му (освен ако не си я изтребил с антибиотици).
Има редки случаи с дефицит на вит К, когато трябва да се суплементира. Ето за четене:
https://www.webmd.com/vitamins-and-supplements/supplement-guide-vitamin-k

# 416
  • Мнения: 135
По-скоро в измислената статия пишеше, че трябва да се избягва. Но разбирам, че не е нужно.
Благодаря ви Simple Smile

# 417
  • Мнения: X
Има противоречиви мнения за изкуствения вит. К.
Храните не може да са опасни.

# 418
  • Мнения: 247
Герда, защо мислиш, че аспирина е дал отражение?
Употребата на високи дози аспирин не е безобидна за бебето. Аз пих ниски дози,но пак оказа влияние на сърчицето.Ето, защо съветвам след раждане да се следи бебето за "шум на сърцето"(особено около и след годинка).
 За Тромбофилия - гъбите разреждат, омегата, чия и още храни.

# 419
  • Мнения: 108
Здравейте! Искам да попитам каква сума приблизително платихте за основния пакет - Фактор II, V, pai 5g/4g, mthfr мутации? Цените, които виждам в две лаборатории например са коренно различни. В Рамус всяко изследване от тези е по 40 лв, а в синево - само фактор V е 100лв.

Общи условия

Активация на акаунт