Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 214
  • 754
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 471
Да ходя да го изследвам ли преди да пия 3х1 дуфастон и да слагам 3х2 утеогестан? Но има някакво изоставане, ЧХГ стойностите не са покачваха както трябва.... Уж не били верни, ама все пак да си индикация.. друг е въпросът, че аз ги изследвах в Рамус в Банско.. т.е. ги пращат в София.

# 436
  • Мнения: 6 306
Моето мнение е да послушаш док. и да си започнеш приема. Момичетата със инвитро масово са поне със 3х2 утрогестан, въпреки мутациите които имат.  Пусни едно запитване и в тази тема - https://www.bg-mamma.com/?topic=1175093.480, за да получиш повече мнения и да се успокоиш.
     Не знам защо темите са малко позамрели в последно време...

# 437
  • Мнения: X
Аз забременях с прогестерон 9.
Прогестерон 27 е съвсем добре за първи триместър. Важно е да не пада.

# 438
  • Мнения: 776
Аз съм също след инвитро и бях на утрогестан 2 по 3 и дуфастон 2 по 1, но на прегледа ми казаха да намаля дуфастона първо по 1 и после да го спра. Едва в 7 г.с съм и се чудя дали е достатъчно да оставам само на утрогестан, да не би да падне и това да се отрази зле. Казаха ми, че дуфастона е много за мутациите ми.

# 439
  • Мнения: 6 306
Дарси, в какви мерни единици ти е даден резултата? Референтни стойности за бременност има ли зададени? 
Тези са ориентировъчни според мерните единици -
При бременност
• Първи триместър 10 – 44 ng/mL или 32,6 – 140 nmol/L
• Втори триместър 19,5 – 82,5 ng/mL или 62 – 262 nmol/L
• Трети триместър 65 – 290 ng/mL или 206,7 – 728 nmol/L

Ако резултатът ти е в nmol/L наистина ти идва нисък.

# 440
  • Мнения: X
Виж референтните стойности на лабораторията.

# 441
  • Мнения: 471
Дарси, в какви мерни единици ти е даден резултата? Референтни стойности за бременност има ли зададени?  
Тези са ориентировъчни според мерните единици -
При бременност
• Първи триместър 10 – 44 ng/mL или 32,6 – 140 nmol/L
• Втори триместър 19,5 – 82,5 ng/mL или 62 – 262 nmol/L
• Трети триместър 65 – 290 ng/mL или 206,7 – 728 nmol/L

Ако резултатът ти е в nmol/L наистина ти идва нисък.

24.7ng/ml , това е от 18.02.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 13:51 от darssy

# 442
  • София
  • Мнения: 7 491
При ЗЕТ е нормално да имаш външен прогестерон, тъй като твоя организъм прогестерон не произвежда. Така че си слушай АГ-то, прогестерон до 3 месец ти трябва.

Друг е въпросът вече дали дуфастон и утрогестан са най-подходящите форми, тъй като има и кринон, и инжекции. Различните хора ги усвояват различно.

# 443
  • Мнения: 89
Здравейте, щом имате предписание за до 200mg. progesteron на ден, значи имате мутация/ии и в този случай дуфастона не е ок, т.к. е изкуствен - поне това ми е разяснявано на мен. Иначе урогестана повечето момичета с тази дилема, вкл. и аз - слагам си изписаната доза, без да се съобразя с доц. Русев по тази точка.

# 444
  • Мнения: 471
Аз се чудя защо едното АГ е против дуфастона, но другия доктор иска 3по 1, сега пия компромис 2 по 1 и вместо 3 по 2 утеогестан, слагам 3по 1, стават 320мг прогестерон, някаква част от него сигурно не се усвоява и реално влизам в графата на доцента за 200мг. Аз съм в 4G/4G и Асе. Всеки ден съм на фракси. Има ли някой с моите мутации, който освен фракси 0.4 взима и аспирин протект през ден? Ще питам Доц. Паскалева, но на 4.03. По пътя на моята логика може да го взимам на 3 дни по едно... Макар хич да не искам да си самозначавам дозировка

# 445
  • Мнения: X
Вагиналният утрогестан действал локално.
По-добре е от дуфастон.

# 446
  • Мнения: 471
Вагиналният утрогестан действал локално.
По-добре е от дуфастон.
Ще потърся инжекции прогестерон. Или да пия по едно хапче само дуфастон.... И 4дози утеогестан... Но имам лека температура, около 37 още преди да слагам прогестерон. Казаха, че е от бременността. Сега като увеличих дозата сякаш и температура малко се увеличи.

# 447
  • Мнения: 6 306
Аспирина и фраксипарина са 2 различни неща, а дозите се водят профилактични , а не терапевтични. Аз имам назначени и от двете всеки ден. Други момичета имат само от едното или от другото, или по високи дози. Всичко зависи не само от мутациите , но и от анамнезата и семейната обремененост, килограми и начин на живот, други здравословни проблеми ако има такива...
    Сама виждаш че никой от форума не може да те съветва за терапия, не сме лекари, нито може да се сравняват кой какви мутации има , защото и много други неща играят роля.
      Трябва да си избереш един лекар, и да му се довериш. Друг начин няма.

# 448
  • Мнения: X
На фона на антикоагулационна терапия, прогестеронът няма какво да ви притеснява.

# 449
  • София
  • Мнения: 7 491
Момичета, пак ще повторя, че различните препарати се усвояват по различен начин.

Когато за първи път отидох при Русев, той ми каза прогестерона под формата на утрогестан да не надвишава 5-600мг. (аз имах предистория с естествена бременност, при която ми бяха изписали 3х3, което е 900мг, което не беше обосновано и предизвика още по-голям проблем,защото действа кръвосъсирващо отгоре на мутациите ми, а аз тогава не знаех за тях и не бях на антикоагулантна терапия).
След това, когато на пазара излезе кринон, той почна да препоръчва на жените да не взимат повече от 200мг прогестерон, като имаше предвид кринона.
Обичайната дневна доза утрогестан при инвитро е 3х2, което е 600мг. Обичайната дневна доза кринон при инвитро е макс 2х1, което е 180мг. Като краен ефект при инвитро имат горе-долу еднакъв ефект, макар че като милиграми са различни.
За инжекциите изобщо не отварям темата, защото съвсем сложно ще стане.

Когато сте инвитро, особено ЗЕТ, слушайте си назначението на АГ за дозата прогестерон.

Фраксипарин е антикоагулант, аспирин протект е антиагрегант. Всеки от тях действа по различен начин. Трябва да се прецени във вашия случай как е най-удачно да се приемат. В общия случай те неутрализират кръвосъсирващия ефект на медикаментите - прогестерон, естрофем и кортикостероиди.

Последна редакция: пн, 24 фев 2020, 22:32 от delisardeli

Общи условия

Активация на акаунт