Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 212
  • 754
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета. Бременна съм в 20 г.с. С установени нискорискови фактори съм. Следя се при проф. Паскалева, но тя ми каза след скрининга през 21г.с., ако кръвотока е наред да спирам фраксипарина. Това много ме безспокои понеже ви чета редовно и не съм попадала на подобен случай. Някой има ли опит в тази насока, дали е безопасно за бебето? Благодаря ви предварително!
P.S. По свое желание се изследвах за тромбофилия (без да имам показания като аборти например) като забременях инвитро и от 6 г.с. съм на фраксипарин 0,4.



# 466
  • София
  • Мнения: 7 491
Копирам написаното в другата тема
Щастливка, според мен това трябва да го реши АГ. Какви изследвания ти пусна Паскалева, за да прецени че нямаш нужда от терапия? Напълно възможно е към момента всичко да е наред именно заради терапията.
Потърси мнение на АГ. Поне 1.

# 467
  • Мнения: 2 523
Кийп, можеш да направиш среща с проф. Паскалева за тромбофилията и назначаването на терапия. Тя ще ти е от полза при всяка бременност, така че никога не е късно да се консултирате.
 Може да изследваш и други гени, но терапията е същата, така че в твоят случай може би не е нужно.

За вливките - трябва първо да провериш дали имаш нужда от тях преди да ги правиш, така че може да се консултираш с репордуктивен имунолог.

Трябва ти АГ който да разбира от тромбофилия или поне да не се сърди че имаш назначена терапия от някой друг.
Дели е сложила имена в списъка отпред.

# 468
  • Мнения: 130
Здравейте Момичета

Искам да ви попитам за тази тромбофилия Sad
С моята булка имаме един аборт с кухо яйце в 8 седмица и две неуспешни инвитро процедури .
Слънцето има има хашимото  след лечение от хиперфункция на щитовидната жлеза а МАТ и е мн висок 104 наследен от хиперфункцията. Майка и е починала от инсулт а баща и взима лекарства за разреждане на кръвта а и моя баща взима такива .  Какво ще ни посъветвате дали да си направи генетични изследвания за тромбофилия  аз трябва ли да си правя ? При кои специалист ще ни посъветеате да ги разчете? Благодаря предварително  Simple Smile

# 469
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
Тя е хубаво да се изследва за Тромбофилия. Вие не е нужно да се изследвате - все пак тя ще бременее.

# 470
  • Мнения: 94
Здравейте Момичета

Искам да ви попитам за тази тромбофилия Sad
С моята булка имаме един аборт с кухо яйце в 8 седмица и две неуспешни инвитро процедури .
Слънцето има има хашимото  след лечение от хиперфункция на щитовидната жлеза а МАТ и е мн висок 104 наследен от хиперфункцията. Майка и е починала от инсулт а баща и взима лекарства за разреждане на кръвта а и моя баща взима такива .  Какво ще ни посъветвате дали да си направи генетични изследвания за тромбофилия  аз трябва ли да си правя ? При кои специалист ще ни посъветеате да ги разчете? Благодаря предварително  Simple Smile
Майка ми взима лекарства за разреждане, баща ми е с високо кръвно, а сестра ми е с един спонтанен аборт. Реших да си пусна тромбофилиите и о, каква изненада 5 хетерозигота и 1 хомозигот. Много жени имат тромбофилия без да знаят. 405лв ми струваха изследванията в Геника. Не съжалявам, защото това е още нещо, което по мое желание можех да проверя предварително и така да се доближа още малко до + след Икси ...

# 471
  • Мнения: 130
Аз се чудих каде дс идем Щерев Маичин дом или Токуда.  И при кои лекар да идем да разчете резултатите ? Изследване на генетична тромбофилия.

# 472
  • София
  • Мнения: 7 491
Изследването трябва да се 'разчете' от генетик. Само че генетиците не могат да ти назначат терапия при бременност, и в общия случай омаловажават риска. Виж първа страница на темата, може да ви помогне в ориентацията.

# 473
  • Мнения: 2
моля,да ми препоръчате добър акушер гинеколог в София,който може адекватно да следи рискова бременност с доказана тромбофилия.За съжаление имам 3 неуспешни  бременности-8 месец  плода е е недоразвит.От Бургас съм и вече не знам на кого да се доверя.Миналият ден бях при доктор Мария Атанасова в Токуда,толкова много се разочоровах,никакво отношение и отгоре на това и на телефоните не отговаря.Аз съм тежък случай,имам много утежняващи положението ми фактори-знам но и аз искам да имам своя рожба,да стана майка.вярвам,че ако попадна на добър специалист може и да успея.Надявам се някой да ми даде полезна информация.Благодаря

# 474
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Hata, а лечението за тромбофилия кой ви го назначи? Аз също съм от Бургас. Питам защото на мен ми го назначи доц. Конова, АГ ми пуска изследвания през месец и сега май се налага корекция на фракси/аспирин протект и чакам за преглед при доц. Конова. Т.е. АГ предпочита да ида при имунолога за смяна на терапията. Иначе аз в Бургас се следя при др Мануелян, от всичко, което съм чела и разпитвала като добри за тромбофилиите момичетата препоръчват и Татарова и Недялков.Аз съм доволна от нея, най вече че ми пуска доплер. Иначе БХС и фетални те ги правих в София при Сигридов, докато работеше и във Фемина и Надежда. Бих препоръчала Сигридов, но той не приема пациенти в момента. В неговата група във фейсбук има списък с лекари, които препоръчва, може да погледнеш. Успех! 🤗

# 475
  • Мнения: 108

Здравейте!
Излязоха и моите изследвания, според които съм хомозигот по два от изследваните гени. Има ли някоя от вас с такава комбинация и ниско или високорискова се води? Също така към кого от списъка бихте ме насочили за преглед в София?
Относно проследяване на нова бременност, при установените резултати, в Пловдив, кой АГ може да ми препоръчате?

# 476
  • Варна
  • Мнения: 703

Здравейте!
Излязоха и моите изследвания, според които съм хомозигот по два от изследваните гени. Има ли някоя от вас с такава комбинация и ниско или високорискова се води? Също така към кого от списъка бихте ме насочили за преглед в София?
Относно проследяване на нова бременност, при установените резултати, в Пловдив, кой АГ може да ми препоръчате?
Мутациите се водят нискорискови, но изискват терапия, особено когато са в комбинация. За лекари няма как да помогна.

# 477
  • София
  • Мнения: 7 491
И двете мутации са по нискорискови фактори, но са хомозиготни - и двете половини на гена са дефектни и не работят както трябва. Могат да предизвикат проблем при бременност - и за теб, и за бебето. Добре е да ти назначат антикоагулантна терапия при бременност.

В допълнение едната мутации е свързана с неусвояване на синтетични форми на витамините от група Б. Премери нивата на Б6, Б9 и Б12, както и на хомоцистеин. При ниски нива трябва да приемаш само метилирани форми - фолат /Неофолик Мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12. Нивата на витамините трябва да се оправят преди забременяване.

Прочети първа страница на темата, има доста полезна информация.

# 478
  • София
  • Мнения: 176

Здравейте!
Излязоха и моите изследвания, според които съм хомозигот по два от изследваните гени. Има ли някоя от вас с такава комбинация и ниско или високорискова се води? Също така към кого от списъка бихте ме насочили за преглед в София?
Относно проследяване на нова бременност, при установените резултати, в Пловдив, кой АГ може да ми препоръчате?
Аз съм с абсолютно същите мутации. Започнах да ходя при доц. Русев. Той ми е назначил аспирин протект преди и няколко седмици по време на бременност, както и фраксипарин всеки ден след положителен тест.

# 479
  • Мнения: 107
Момичета здравейте. Искам да ви попитам някоя от вас прокътвявала ли е от фракси, ап? Току що ми зацапа но цветът е като боза не е кръв. На преглед съм в 17 ч. И ще умра от притеснение.

Общи условия

Активация на акаунт