Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 152
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Благодаря ти още веднъж за бързия отговор.
Изследвах Б9 и Б12 (уж са в норма, макар и не към горна граница). Като се свържа с Русев, ще ги коригира, ако е нужно.
Хомоцистеин не съм пускала, но ще го направя.

# 76
  • София
  • Мнения: 7 484
Консултирай се и с Паскалева ако имаш възможност.
С високорисков фактор би трябвало да ти обърне внимание още преди забременяване.

# 77
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Вече имам час за нея, но е през януари.

# 78
  • Мнения: 2 024
Добро утро! Вчера пуснах изследвания за кръвосъсирването. APTT излезна леко завишен, при референтни стойности 25-40, моето е 42.2 ( пояснявам, че съм бременна и всеки ден на фракси 0.3). А INR референтните са 0.78-1.27, моето е 1.21. Има ли нещо смущаващо? Само на APTT ми е отбелязано, че е завишено.

# 79
  • Мнения: 64
Момичета, здравейте. Правих anti Xa и ASPI тест в четвъртък при проф. Паскалева.



Проф. Паскалева ми вдигна аспирина на 150 мг. всеки ден + Клексан 0.4, като каза, че най-вероятно ще се наложи и него да вдигнем в по-късна седмица, защото сега бил на долна граница на норма. За ASPI теста каза, че все едно изобщо не приемам аспирин, повече от двойно над норма е и затова ми го вдигна. Има ли и други момичета, които за на аспирина на 150 мг. всеки ден + Клексан 0.4? Малко се притеснявам след всичко, което изчетох за аспирина в ранните седмици и опасността от прокървяване. В същото време изследванията показват, че явно трябва да се коригира дозата.

За д-димера и фибриногена нищо не коментира професорката. Д-димера не е ли много близък до долна граница? Това не означава ли пък, че съм разредена?

Извинявам се, ако звуча объркано, но досега никога не са ми правени такива подробни изследвания, нито съм наясно какво точно да гледам и да следя. Само искрено се надявам да запазя тази 5-а бременност и да успея да имам живо и здраво дете.

# 80
  • Мнения: 556
Момичета, с тромбофилия съм, на терапия с фраксипарин всеки ден и аспирин през ден (д-р Русев). Днес ми е 7ми ден след трансфер на два 5-дневни. Имам кървене с прясна кръв (не кафяво) и го считам за имплантационно, т.к днес уринния тест е с 2 черти. Това, което ме приеснява е трябва ли да продължа с терапията - кървенето не е обилно, но е от 24 часа. Няма лекар, до който да се допитам.

# 81
  • Мнения: 6 305
В болшинството случай антикоагулантите ги спират за няколко дена, докато спре напълно кървенето. Провери и нивото на прогестерона как е. Може да се наложи да ти вдигнат дозата.

# 82
  • Мнения: 51
Здравейте, момичета! Това са ми последните изследвания от днес и тромбофилията която имам. В момента съм в 35 г.с. На преглед съм в края на др.седмица. В предвид стойностите на д-димер и фибриноген в трети триместър мисля, че резултатите са добри.Все пак Вие как мислите,че да не се притеснявам до тогава? Благодаря!

# 83
  • София
  • Мнения: 121
Момичета, останали са ми 2 дози Фраксипарин, купувани преди 8 месеца, но са в срок. Дали са годни за употреба, при положение, че съм ги съгранявала на стая а температура?

# 84
  • Мнения: 614
Момичета, останали са ми 2 дози Фраксипарин, купувани преди 8 месеца, но са в срок. Дали са годни за употреба, при положение, че съм ги съгранявала на стая а температура?
Щом са в срок и ако в стаята не е над 25 градуса,няма проблем Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 669
Да се съхранява на температура под 30°, пише на кутията на Фраксипарина.

# 86
  • София
  • Мнения: 121
Някъде във форума прочетох, че има място, от където може да се купи Клексан на сходна цена с Фраксипарин. Някой знае ли откъде може човек да го намери? Защото иначе цената е почти двойно по-голяма.

# 87
  • София
  • Мнения: 6 010
Според мен и двете неща са грешни, редовната цена не им е 1:2, а и би ми било странно да намеря Клексан на цената на Фраксипарин. Пиши ако намериш къде е това място.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 484
Турския Клексан (oksapar) излиза горе-долу на цената на фраксито, някой трябва да ти купи оттам и да ти донесе.

# 89
  • Мнения: 287
Здравейте, бременна съм за първи път, в 6 г.с. Имам установен хомозигот Pai 4G/4G. И с тримата гинеколози, с които говорих, казват да взимам по 1 натаспин вечер. Мислите ли, че това е достатъчно? Чета доста страшни неща за тази мутация, а бремеността е чакана с години и много изстрадана. Може ли да ми препоръчате изследвания за кръвта и специалист от Варна, към когото да се обърна?

Общи условия

Активация на акаунт