Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 171
  • 754
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 990
tinyfairy, моя позната ходи при Русев м.декември без час, небременна все още, и той я е приел между пациентките с час, дори преди обяд. Консултацията е продължила 40 мин.

# 286
  • Мнения: 1 593
Въпросът ми не е за никоя тема, така че предварително се извинявам Rolling Eyes
Трябва да пусна кръвни изследвания на гладно, но си слагам фраксипарин сутрин. Да го слагам ли или да изчакам да ми вземат кръв и тогава?

# 287
  • Мнения: 367
Слагай си го във времето, когато трябва. Той не влияе на кръвните показатели.

# 288
  • Мнения: 335
tinyfairy, моя позната ходи при Русев м.декември без час, небременна все още, и той я е приел между пациентките с час, дори преди обяд. Консултацията е продължила 40 мин.
Благодаря ! Това и ще направя, но чак другата седмица ще е на работа... Дали ще издържа на Натаспин Х дотогава? Малко съм притеснена, защото и преди това си имах болки от разширените вени около матката... Болят ме и черва, кръст, около опашката... И за капак доскоро пих кортикостероид, защото не бях видяла още двете черти. 😞

# 289
  • Мнения: 287
Аз бях само на Натаспин до 6та седмица. След това ми сложиха и фраксипарин 0,3 през ден. Чудя се дали е достатъчно, предвид че Артт е на долна граница. Но пък на прегледите казват, че всичко е наред.

# 290
  • Мнения: 108
Здравейте! Включвам се при вас, защото имам няколко въпроса и съм объркана. Преди седмица направих спонтанен аборт няколко дни след като установих бременност с тест(31-ви ден след последна менструация).
Имам една успешна бременност преди 5г. Тогава пак в началото , около 7-8гс, имах зацапване, както и на малко по- късен етап, може би в трети триместър, когато с повече почивка нещата се нормализираха и родих седмица преди термин.
Сега разбрах на 28-мия ден че съм бременна, но на следващия ден започнах да се разболявам. Един ден имах температура 37.3 , но успях да овладея нещата и се оправих. Още два дни по- късно обаче имах леко зацапване, ходих на преглед , имаше плоден сак и ми изписаха дуфастон- 4 хапчета наведнъж и от следващия ден- по две. Въпреки това прокървих обилно същата вечер. Гинеколога ми каза  като спра да кървя да отида на преглед и да видим дали се е изчистило всичко и че вероятно е от температурата. В същото време казва че над 38 градуса, ембриона в такава ранна възраст няма да издържи, а моята беше много по- ниска. Все още не е приключило кървенето и не съм ходила да ме види.
Предполагам че може и така да е, но след изживения ужас  ми се иска да направя всичко възможно, за да отхвърля други възможности за аборта и съответно да се изследвам за тромбофилия и друго каквото е нужно.
Не знам дали е симптом, свързан с тромбофилия, но лесно ми излизат синини, имам обилен цикъл , който често е придружен с наличие на съсиреци. Сега се замислям дали няма връзка между всичко това. ( Извинявам се за подробностите, може и да са глупави притеснения, не знам.)
И най- вече да попитам- какво точно да изследвам за тромбофилия- генетична, придобита, и двете ? Не живея в столицата, имам наблизо лаборатории Рамус, Синево, видях че имат различни пакети, но не знам кое да изследвам. Кои показатели първо трябва да проверя?
Благодаря предварително!

# 291
  • Мнения: 335
Преди бременност се изследват вродените. Аз отидох в Геника с идеята да пусна направо пълния пакет, но лекарят там ме разпита и каза, че няма смисъл, той подбра какво да изследвам на базата на моите оплаквания. И не беше нито основният пакет, нито пълният, нещо средно. Оказа се, че в пакет не излиза по-изгодно, всичко в Геника си има фиксирана цена. Иначе можеше на някое по-евтино място да пусна основния пакет и може би щеше да е достатъчно показателно, но зависи от случая, а и нямаше да ме консултират.

А аз искам да попитам, тъй като в темата за жалост имате опит със спонтанни аборти, трябва ли да се притеснявам, че макар и не силно, ме боли корема на различни места-черва, стомах, ниско долу, кръста, около пъпа.. Като бодежи и парене. То и преди си имах парене с моите разширени маточни вени, ама не бях бременна. Доскоро пих дексаметазон, защото не знаех и сега и заради това се притеснявам..

# 292
  • Мнения: 108
А кои показатели са ти изследвали?
Ще попитам гинеколога като отида на преглед какво да изследвам, но предполагам при първа успешна бременност и 1 аборт няма да го счете за необходимо.
Междувременно бременността беше планирана и пиех тази фолиева киселина: https://apteka.framar.bg/30053472/%D1%82%D0%BE%D0%BF-%D1%84%D0%B … BC%D0%BA%D0%B3-30 , както и рибено масло.
Мисля да изследвам Б12, Д също и да се консултирам и с хематолог.
В Синево не виждам обаче отделните пакети какво включват. Вижда се само това:
https://dox.abv.bg/download?id=bc87f9b155 , a в Рамус няма пакет и трябва да избера кои отделни показатели да включа: https://dox.abv.bg/download?id=e9ffed3e8b .

# 293
  • Мнения: 335
Моят случай не е показателен, защото аз отидох с оплаквания "разширени вени в таза" . Освен PAI и ACE, които са ми проблемни, лекарят ми пусна и други, които са с нормален резултат при мен: Фактор V Лайден, Протромбин, MTHFR и В-фибриноген. И в крайна сметка след резултата каза, че не толкова разширените вени ще създадат проблем, колкото, че има риск от аборт. PAI  и ACE касаят него. Ако в твоята лаборатория нямат лекар да обясни какво е нужно, нека някой тук в темата да те посъветва. Аз не разбирам кое за какво е. На първо време може да си направиш основния пакет и после да добавяш още неща по преценка на лекар ако всичко е наред (тоест да търсиш проблем измежду по-редките, след като честите са ок) . Ако обаче в основния пакет и едно нещо не е наред, със сигурност трябва да пиеш лекарства през бременността.

# 294
  • София
  • Мнения: 7 486
Onceuponatime, на първа страница на темата има подробна информация, както и специалисти, с които можеш да се консултираш.
Пише и какво е включено в основния пакет.
Биохимична бременност можеш да направиш по всякакви причини, съжалявам.

# 295
  • Мнения: 1 131
Здравейте Simple Smile извинявам се че така нахлувам, но имам административен въпрос.
Бременна съм в 17г.с. и се опитвам да запазя час при проф. Паскалева от миналата седмица на номер на който успях предния път да се свържа. Сега не успявам. Някой успявал ли е тези дни да се свърже и дали има някаква промяна в организацията? Ще съм ви благодарна за информация!  Simple Smile

# 296
  • Мнения: 64
Peoney, аз в петък се обадих по обед и от първия път се свързах, но може и да е бил чист късмет. Записаха ми час без проблем за седмицата, за която исках.

# 297
  • Мнения: 1 131
Linda, благодаря за информацията. Това ли е телефонът: 02 921 1324 ?
Утре пак ще звъня, че ми трябва наистина.
Simple Smile

# 298
  • Мнения: 337
Linda, благодаря за информацията. Това ли е телефонът: 02 921 1324 ?
Утре пак ще звъня, че ми трябва наистина.
Simple Smile

Аз успях да запазя в петък - на тел. 02 921 1364 Blush

# 299
  • Мнения: 64
Peoney, и аз на същия номер като Франки звънях.

Общи условия

Активация на акаунт