Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 164
  • 754
  •   1
Отговори
# 330
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Мога ли да отида при него с готови изследвания - напр. раширения пакет от Геника или трябва да изчакам той да ми ги назначи? Дали ще се подразни?

Също така, той е специалист и по имунологични въпроси нали правилно съм разбрала и ще ми назначи изследване на НК клетки, ембриотоксини и т.н.?

Аз отидох при доц. Русев с основния панел тромбофилии + витамини и щитовидни хормони. Той ми назначи изследване на допълнителни мутации + имунологични. Не се подразни, напротив - имаше вече някаква база, от която да започне.

# 331
  • Мнения: 592
Благодаря! Аз имам основния пакет Т., кариотипи и витамините. Май по-добре е да не правя други изследвания и да изчакам той да ми назначи, защото ще знае кои точно мутации да пусна, като види резултата от основните.

# 332
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Да, щом имаш основния панел, изчакай да видиш той какво ще ти назначи. При мен накрая се оказа, че съм изследвала мутациите, които съответстват на пълния панел в Геника + Бета Фибриноген.

Намерих нещо интересно, но не можах да намеря работещ линк към документа, затова го качих в dox.bg : https://dox.abv.bg/download?id=1fdd0f7a1f (връзката е активна до 22-ри февруари)

От сайта на vienna-ivf e. Толкова мутации, направо ми се зави свят!

Странното е, че там според една табличка, моята мутация Хетерозигот по Фактор 2 Протромбин се води за нискорискова. Проф. Кременски и моето АГ ми казаха същото.Thinking

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 11:59 от Brin de muguet

# 333
  • Мнения: 335
Аз докато си чакам схемата пия Натаспин Х и Алеракт, но имам и болки. Знам, че масово предписват Но - шпа, и уж няма проблем при бременни, но ако го пия три пъти на ден, според вас, само за болката ли е или ще има и анти-аборт функция(нали успокоявало спазмите) ? Все пак достатъчно сгафих с приема на кортикостероид когато не знаех, че съм бременна и вече ме е страх да пия каквото и да било. И в листовката на Но - шпа не пише да е съвсем безвредно...
😟

# 334
  • София
  • Мнения: 7 484
Брин, аз с нискорискова мутация загубих бебе. Колко да е нискорискова.
Висок и нисък риск са много хлъзгави понятия, особено когато не засягат доктора, а пациента.
В крайна сметка можеш да рискуваш да изгубиш бебе или да си следваш терапията.
Аз бих избрала терапия вместо следваща загуба, и уважавам докторите, които не неглижират този риск.
По-добре е да си осведомен за рисковете, които поемаш, отколкото да се довериш на някой, който те е успокои с термина "нисък риск". Потърси информация на английски, Фактор V лайден и фактор II протромбин са високорискови фактори. Със сигурност хомозигот по мутантен алел е по-високорисково от хетерозигот. Но не мисля че това е нисък риск.
https://www.stoptheclot.org/about-clots/thrombophilia/thrombophilia/

Иначе презентацията е хубава, описва и други форми на тромбофилия, освен наследствените.
Ще я добавя в следващата тема.

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 01:39 от delisardeli

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Да, Дели, права си. И аз съм на същото мнение. Но за пореден път попадам на информацията, че само хомозиготното носителство на Ф5 и на Ф2 се счита за високорисково и това ме обърква.

# 336
  • Мнения: 337
Здравейте, имам въпрос към тези, които си следят терапията при Паскалева - по-рано ли трябва да отида, за да ми вземат кръв или в самия час, който ми е записан?

# 337
  • Мнения: 1 442
Здравейте, много съм объркана , излезнаха ми следните резултати от изследването за тромбофилии

До колкото разбирам са високорискови мутации, но все пак хетерозигот. Тоест риска не е толкова голям? Имам предписан аспирин Акард и след положителен тест фракси 0.40? Какво мислите това фракси ми се струва прекалено след положителен тест и някой знае ли нещо за този аспирин по 2 таблетки ми е предписан и също ми се струва много???
П.С не съм забременявала до сега, а сега съм след АРТ процедура.

# 338
  • Мнения: 1 019
Аз докато си чакам схемата пия Натаспин Х и Алеракт, но имам и болки. Знам, че масово предписват Но - шпа, и уж няма проблем при бременни, но ако го пия три пъти на ден, според вас, само за болката ли е или ще има и анти-аборт функция(нали успокоявало спазмите) ? Все пак достатъчно сгафих с приема на кортикостероид когато не знаех, че съм бременна и вече ме е страх да пия каквото и да било. И в листовката на Но - шпа не пише да е съвсем безвредно...
😟

Но шпа само притъпява симптомите и донякъде успокоява матката, но не може да спре контракции или да е анти-аборт. За задържане предписват токолитици, най-често магнезий, въпреки че не бил токолитик. Аз пих но шпа по 6-8 на ден докато бях бременна, накрая ми действаше колкото биха ми подействали и ментови бонбонки. Единствено магнезия донякъде оправяше работата, също и индометацин ми бяха изписали, но нищо от тези неща не може реално да предотврати аборт....

# 339
  • София
  • Мнения: 7 484
При толкова мутации да ти се струва "прекалено" терапията е все едно да тръгнеш да пресичаш магистралата и да се надяваш да ти се размине.

Здравейте, много съм объркана , излезнаха ми следните резултати от изследването за тромбофилии

До колкото разбирам са високорискови мутации, но все пак хетерозигот. Тоест риска не е толкова голям? Имам предписан аспирин Акард и след положителен тест фракси 0.40? Какво мислите това фракси ми се струва прекалено след положителен тест и някой знае ли нещо за този аспирин по 2 таблетки ми е предписан и също ми се струва много???
П.С не съм забременявала до сега, а сега съм след АРТ процедура.

# 340
  • Мнения: 335
Аз докато си чакам схемата пия Натаспин Х и Алеракт, но имам и болки. Знам, че масово предписват Но - шпа, и уж няма проблем при бременни, но ако го пия три пъти на ден, според вас, само за болката ли е или ще има и анти-аборт функция(нали успокоявало спазмите) ? Все пак достатъчно сгафих с приема на кортикостероид когато не знаех, че съм бременна и вече ме е страх да пия каквото и да било. И в листовката на Но - шпа не пише да е съвсем безвредно...
😟

Но шпа само притъпява симптомите и донякъде успокоява матката, но не може да спре контракции или да е анти-аборт. За задържане предписват токолитици, най-често магнезий, въпреки че не бил токолитик. Аз пих но шпа по 6-8 на ден докато бях бременна, накрая ми действаше колкото биха ми подействали и ментови бонбонки. Единствено магнезия донякъде оправяше работата, също и индометацин ми бяха изписали, но нищо от тези неща не може реално да предотврати аборт....
Благодаря много!

# 341
  • Мнения: 1 442
При толкова мутации да ти се струва "прекалено" терапията е все едно да тръгнеш да пресичаш магистралата и да се надяваш да ти се размине.

Здравейте, много съм объркана , излезнаха ми следните резултати от изследването за тромбофилии

До колкото разбирам са високорискови мутации, но все пак хетерозигот. Тоест риска не е толкова голям? Имам предписан аспирин Акард и след положителен тест фракси 0.40? Какво мислите това фракси ми се струва прекалено след положителен тест и някой знае ли нещо за този аспирин по 2 таблетки ми е предписан и също ми се струва много???
П.С не съм забременявала до сега, а сега съм след АРТ процедура.
Изпитвам ужас от инжекции и до колкото знам това е предразположеност ? Всъщност затова питам защото не знам много, направих си изследването заради фамилна обремененост . А знаете ли дали има някакъв заместител на този фраксипарин, под формата на таблетки?

# 342
  • София
  • Мнения: 7 484
Имаш две високорискови мутации и две нискорискови. Изобщо не е шега това. Риск има сериозен и за теб, и за бебето. Прочети внимателно първа страница на темата. На никой от нас не му е приятно да си слага инжекции, най-добре ще е да свикнеш с тази мисъл, нищо страшно няма.

И премери Б9 и Б12 защото едната от нискорисковите ти мутации е свързана с неусвояване на синтетични форми на витамините от група Б. Ако нивата са ниски, трябва да приемаш само метилирани форми. Дефицитът на Б9 и Б12 може да попречи на нормалното развитие на бебето.

# 343
  • София
  • Мнения: 2 426
Winter, нищо страшно няма в инжекциите.
Особено като имаш предвид, че игличките са миниатюрни - къси и тънки. И ти си ги контролираш.
Даже е леко досадно - някаква рутина за деня.
И аз не обичам друг като ме доближава с игла, обаче като съм си аз, въобще не се впечатлявам.

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 22:01 от get_real

# 344
  • Мнения: 1 442
Благодаря ви Hug Ще изследвам и Б9 и Б12.

Общи условия

Активация на акаунт