Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 162
  • 754
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 89
Здравейте, с какви изследвания се ходи при проф. Паскалева, ако терапията е фракси/клексан 0.4 всеки ден и АП през ден, знаете ли?

# 496
  • Мнения: 471
Момичета, с какво мажете синини от Фраксипарина? бих сложила хепороид, но видях в листовката, че за бременност, след консултация с АГ. Не ми се занимава никой днес. И от двете страни на корема имам, а не ги правя по-различно отколкото предните 5-6. Слагам я под ъгъл, както се бие подкожна инжекция, с гънка и махам въздуха. Четох тук, че се препоръчва да не се маха, но се консултирах със мед. Сестра и го махам. Незнам дали е грешно.

# 497
  • Мнения: 776
Да, грешно е. На листовката пише да не се маха. Защо слушаш мед.сестрата. Всяка сестра ще ти каже различно. Въздухът е нужен за да избута течността навътре в тъканта при инжектиране.  Щом производителя е писал да не се маха значи има защо.

# 498
  • Мнения: 471
Аз го избутвам сама. И въздухът не всеки път е накрая. С едно движение успявам да го предвижда в горната част, т.к. е по-лек и излиза първи. Но е възможно без въздух лекарство да остава подкожно и да се образуват синини. Ще питам Паскалева в сряда

# 499
  • Мнения: 1 104
Аз в началото ходих 3-4 пъти да ми бият фраксипарина в дежурния кабинет на нашата болница.
Значи, нямаше сестра със сестра, която да ми го би еднакво. Едната под ъгъл, другата изкара въздуха, трета ми я би баш подкожно...
Накрая почнах да си ги бия сама в нас по описанието в листивката. Под ъгъл 90 градуса и без да вадя въздуха.
Сестрите според мен не винаги са наясно.

# 500
  • Мнения: 471
Единственият лекар, на който имам най-голямо доверие, почти 100% ми каза, че въздухът се изкарва и синини се образуват защото кръвта е разредена....

# 501
  • Мнения: 1 501
delisardeli, aз точно в Геника пусках ПАИ изследването, и в заключението ми пишеше да изследвам още 2 гена тогава, но Сигридов ми каза, че няма нужда. Както и д-р Илиев, при който родих в Токуда. За следваща бременност ми се иска да съм по-подготвена. Както и да пусна всичко нужно ако е възможно преди да отида на консултация и затова се чудех основния пакет ли да пускам или разширения ? Има ли нужда от разширен ?

Ето ми ги предишните изследвания:

# 502
  • Мнения: X
А някоя от вас има ли представа за колко време излизат резултатите в Геника? Там на място при тях ли ви вземат кръв?

Ще ми се да съм по-подготвена с конкретни резултати от изследвания за предстоящите ми срещи с доц. Русев и проф. Паскалева и по-отрано да взема мерки , в случай че се налага.
Мислех да изчакам те да ми назначат , но си опасявам да ни стане късно, след няколко дни влизам в 6 г.с.
Вие как мислите?

# 503
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
А някоя от вас има ли представа за колко време излизат резултатите в Геника? Там на място при тях ли ви вземат кръв?
На място взимат кръв. Резултатите излизат за около 5 работни дни.

# 504
  • Мнения: 1 104
MrsAlwaysRight, аз започнах приема на Фраксипарин в 7гс.
Чакахме да станат готови изследванията от Геника. Отне им около 5 дена.
Дотогава карах на АП през ден по предписание на имунолог, доц. Конова.
Много е важно да следите кръвотока. Ние го гледахме първо още в 9гс.

# 505
  • Мнения: 776
DiaSia, хубаво е че имаш лекар, на който толкова вярваш, но синини не се образуват, защото кръвта е разредена. Може би е добре да не му вярваш толкова вече щом ти казва да правиш обратното на листовката. Дали кръвта е "разредена" се разбира само и единствено чрез анти Ха.

# 506
  • Мнения: 108
И двете мутации са по нискорискови фактори, но са хомозиготни - и двете половини на гена са дефектни и не работят както трябва. Могат да предизвикат проблем при бременност - и за теб, и за бебето. Добре е да ти назначат антикоагулантна терапия при бременност.

В допълнение едната мутации е свързана с неусвояване на синтетични форми на витамините от група Б. Премери нивата на Б6, Б9 и Б12, както и на хомоцистеин. При ниски нива трябва да приемаш само метилирани форми - фолат /Неофолик Мета вместо синтетична фолиева киселина за Б9 и метилкобаламин вместо синтетичния цианкобаламин за Б12. Нивата на витамините трябва да се оправят преди забременяване.

Прочети първа страница на темата, има доста полезна информация.
Бях се насочила за запазване на час към проф. Паскалева, но от коментари по- надолу виждам че май тя проследява самата бременност? За назначаване на терапия, ако е необходимо,  преди да съм бременна доц. Русев например ли е удачен вариант?
Edit: Сега виждам, че доц. Конова май преглежда и в Пловдив, така ли е?

# 507
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
Бях при Паскалева и ми назначи терапия при евентуална бременност. Но аз съм с високорискова мутация и фамилна обремененост.

В случай на нискорискови мутации не знам как би реагирала без бременност.

Русев, определено, ги взима под внимание.

# 508
  • Мнения: 72
Момичета, колко струва консултацията при  проф. Паскалева и колко време се чака за час?

# 509
  • София
  • Мнения: 799
Момичета, колко струва консултацията при  проф. Паскалева и колко време се чака за час?
Консултацията струва 70 лв. и обикновено дават час за след седмица или 2, зависи дали някой не се е отказал, но не е с месеци де Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт