Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 155
  • 754
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 6 010
На мен точно лаборантка ми е казвала обратното - също ми беше станало лошо и като чу, че не съм пила вода каза, че кръвта се сгъстява и затова вените колабират и не пускат. Къде  еистината - не знам. Но пък от други места съм чувала, че за бременни не важи "на жадно".

# 526
  • Мнения: 776
И аз знам, че е добре да се пие вода за да се повиши виновното налягане.
Да ви попитам, имате ли наблюдения за повишаване на анти Ха с напредването на бременността? Не трябва ли да намалява с времето, защото се сгъстява все повече?
Ето моя казус: на клексан 0.4 -анти Ха-0.34 и следователно ми увеличиха дозата и след 14 дни На клексан 0.6- анти Ха-0.92. Как може само с такова минимално увеличение на дозата и да има почти 3 пъти увеличение на анти Ха. Предполагам лабораторията в Токуда е в грешка, но все пак..

# 527
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Момичета,каква Омега 3 приемате преди забременяване?С PAI 4G/4G съм .Знам,че трябва да е с повече EPHA.

# 528
  • Мнения: 108
Здравейте! След резултатите за хомозигот по pai и mthfr 677, пуснах и други изследвания.
B12 ми е доста висок( преди месец пиех метилиран на Солгар). Но не съм наясно колко трябва да бъдат Д, хомоцистеин. Как ви се струват стойностите? Също виждам, че тсх е 1,6( нали трябва да е около 1 когато  се стремим към забременяване).

# 529
  • Мнения: 2 523
onceuponatime1 - TSH ти е супер. При забременяване се цели 2, макс 2.5
Д ти е нисичък и трябва да се вдигне още със сигурност.
Иначе хомоцистеина мисля че е добре да е малко под 7 за да е оптимално нивото.

# 530
  • Мнения: 1 104
Да се върна с отговор на сибствения си въпрос, а именно - “Може ли да се пие вода преди да се даде кръв за коагулация?”
АГ каза, че няма проблем. Особено когато взимането на материал е трудно, както в при мен. Simple Smile

# 531
  • Sofia
  • Мнения: 5 940
А как стои въпросът с приема на витамин С + Тромбофилия ? Противопоказно ли е ? И той ли е като Вит. К ?

Все си мисля, че ако не се приема продължително, а само няколко дена, не би трябвало да е проблем ?

# 532
  • Мнения: X
И аз се интересувам за витамин С, някой ако знае моля да сподели инфо.
Мен най-добре ми действа на имунитета и си го пия в грипни времена, но дали не е грешка. Хетерозигот 4G/5G PAI съм.

# 533
  • София
  • Мнения: 1 213
Да се върна с отговор на сибствения си въпрос, а именно - “Може ли да се пие вода преди да се даде кръв за коагулация?”
АГ каза, че няма проблем. Особено когато взимането на материал е трудно, както в при мен. Simple Smile

Аз ако не изпия половин литър вода максимум час преди пробовземането.....просто не могат да ми вземат кръв. Влизат във вена, но тя не пуска. Голяма мъка е.  Винаги съм била така.

# 534
  • Мнения: 130
Здравейте може ли някои да коментира тези изследвания . Искаме бебе.



Искаме бебе . Може ли ня8кои да коментира . Ще идем на хематолог  но ще мине седмица  докато отидем

Последна редакция: пт, 06 мар 2020, 22:50 от AnMary

# 535
  • София
  • Мнения: 7 484
Бисере,
имате една цяла мутация и две половинки.
Ще ви трябва антикоагулантна терапия по време на бременността. Най-вероятно комбинация от инжекции клексан + хапчета аспирин протект.

Също така пуснете изследване на Б9 и Б12 и ако нивата са ниски приемайте само метилирани форми, защото синтетичните не ги усвоявате. Това означава Неофолик мета вместо обикновена синтетична фолиева киселина - това е за Б9, за Б12 метилкобаламин вместо цианкобаламин.

# 536
  • Мнения: 214
Момичета, можете ли да препоръчате добър акушер-гинеколог, който да е по-запознат с тромбофилия и не трябва да се записва час два месеца по-рано? За гр. София става на въпрос.

# 537
  • Мнения: 89
Здравейте, дами, не бях пила фолиева 4 месеца за да изчистя превишението и над горна граница (бях я свалила по средата някъде - 31) при подготовката на опит я започнах отново и сега месец след прием на Top folate отново ми е над горната граница 47 при граница 42. Моля ако някой има опит да сподели какво е предприел, т.к. хем знам, че е много важна в първите месеци, хем според доц. Русев е токсична при превишение, но това само от него съм го чувала...
Момичета, можете ли да препоръчате добър акушер-гинеколог, който да е по-запознат с тромбофилия и не трябва да се записва час два месеца по-рано? За гр. София става на въпрос.
И аз се интересувам от същото Simple Smile

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 10:58 от AnMary

# 538
  • Мнения: 1 131
Препоръчвам д-р Корсачки за бременност и тромбофилия.

Високите стойности на фолиева киселина са опасни, когато се приема неметилираната форма. Иначе метилираната се изхвърля с урината, защото е водоразтворима и няма проблем. Доц. Русев точно това обясни Simple Smile

# 539
  • Мнения: 89
Тогава как съм я натрупала метилираната? Явно не се е изхвърлила Simple Smile

Високите стойности на фолиева киселина са опасни, когато се приема неметилираната форма. Иначе метилираната се изхвърля с урината, защото е водоразтворима и няма проблем. Доц. Русев точно това обясни Simple Smile
[/quote]

Общи условия

Активация на акаунт