Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 10

  • 34 175
  • 754
  •   2
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 7 486
Ако си бременна, терапията ти трябва да се следи от АГ. Русев не може да ти направи ултразвук и да съобрази коментарите си с видяното. Камо ли по телефон!

# 571
  • Мнения: X
Съгласна съм, но все пак да да чакам 3 месеца да задам въпрос и да се погледнат изследвания , които трябва да си правя всяка 3 та седмица на месеца пак не е нормално, мисля. Затова и съм леко притеснена като няма кой да ми разясни дали терапията се отразява добре.

Здравей, като ходих аз имаше момичета без час и никой не връща. Пробвай така, защото все пак тези показатели са важни и той да ги следи, освен АГ-то, така си мисля де, още съм в началото с клексана и ми е малко тъмна Индия.

# 572
  • Мнения: 20
На вас с каква стойност ви беше Д димер при назначаване на терапия с фраксипирин?

# 573
  • Мнения: X
Моята 1.16, в друга лаборатория излезе 0,99. Но пак е над норма, макар че реф. са завишени за бременни, първо тримесечие.
Но доколкото разбрах, гледат се и други показатели, освен този, за да се прецени необходимостта от терапия.
Въпреки спорния въпрос трябва ли ми терапия или не, аз я започнах - за себе си искам да съм сигурна, че правя каквото е нужно.

# 574
  • София
  • Мнения: 7 486
Пускам референтните стойности за д-димер и фибриноген при бременност. Внимавайте за мерните единици.
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/D-Dimer.htm
http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Fibrinogen.htm

# 575
  • Мнения: 20
Моята стойност на д димер е 0,16.

# 576
  • Мнения: 287
Как се дезинфекцирате преди инжекция сега като няма спирт?

# 577
  • Мнения: 94
Йодна тинктура, има едно браунодерм или нещо такова,  живасепт също имат препарат за дезинфекция преди инжекции. На мен ми се наложи с ментолов спирт да се мина веднъж преди фраксипарина, нямах никакъв проблем после. Да ти кажа и с една ракия 50-60 градуса да се минеш пак ще е по-добре от нищо.
Как се дезинфекцирате преди инжекция сега като няма спирт?

# 578
  • Мнения: 1 104
Оф, и аз вчера бях пред същата дилема. Три аптеки обиколих и спирт не намерих. Днес, успях да се снабдя с 2 малки шишенца от Фрамар и се чувствам като някакъв герой.
Иначе и аз мислих ако не намеря да я карам на хубава, високоградусова ракия. 😄

# 579
  • Мнения: 2 120
Аз като си купувах Клексана преди 5 дни някъде, си взех и тампони за грим и спирт 70%. Жената ме попита "Спирт за какво?", А аз "Как за какво - за инжекциите". Влезе някъде вътре и ми донесе едно шишенце. Това стана в Софармаси аптека, на която съм редовен клиент.

# 580
  • Мнения: 1 104
А някой има ли идея как ще стоя нещата с лабораториите в периода на “извънредно положение”?
То че сигурно няма да може да ходим на женски консултации, няма да може. Ама поне да си следим показателите.

# 581
  • Мнения: X
И мен това ме тревожи.
То хубаво почнах да бия профилактично клексана, ама ако няма кой да ме следи ..
.
А и при много хора терапията не е профилактична, а направо задължителна.

# 582
  • София
  • Мнения: 7 486
Момичета, разбирам притеснението ви.
Терапията с НМХ в повечето случаи е необходимо да се коригира макс 1 път с напредването на бременността, така че за момента най-доброто, което можем да направим, е да си следваме терапията, да останем спокойни, да ограничим контакта си с други хора и да се надяваме извънредното положение да свърши работа.

# 583
  • Мнения: 776
Аз съм в 10 г.с и ми я коригираха вече 3 пъти.

# 584
  • Мнения: 335
Здравейте! При леко завишен ди димер трябва ли да се засилвам към лекаря или може да изчака 2-3 седмици, че с този коронавирус... ?
Пия едно Натаспин на ден и Аспирин протект през ден и имам хетерозиготни PAI  и ACE.
APTT е в норма, както и всичко друго.
Някакъв опит какво се променя в лекарствата при завишен ди димер ?

Общи условия

Активация на акаунт