Пациенти на клиники Бахчеджи Тема 9

  • 53 224
  • 736
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 593
Здравейте дали е пътувал някои за Турция по време на болничен. Дали има проблем на границата.
Аз съм пътувала. Какъв проблем да има? Ти и болна може да пътуваш, а и те не знаят дали си болничен или не.

# 241
  • Мнения: 1 221
Не съм пътувала до Турция, но веднъж взимах болничен със задна дата и ЛК ме попита: "Нали през това време не си била в чужбина?"

# 242
  • Мнения: X
благодаря много, това е страшно полезно!

[/quote]

Здрасти, свързах се с Хафизе Хаджимурад по вайбър и с доктор Карлъкая по имейл. Реших първо да ги попитам има ли смисъл да ходя или и те ще ме върнат, както в България. Докторът ми се обади заедно с Хафизе по телефона, само за да ми каже, че всичко е наред и не вижда пречка за процедура. А можеше и на имейл да ми го напише, просто искаше да ме успокои и да се чувствам по-уверена. Казаха ми по телефона да отида първата чиста седмица от цикъл. Дойде ми, писах на Хафизе и тя ми предложи две дати: на 9ти и на 14ти ден от цикъл и аз избрах по-удобната за мен. Тоест първите 7 дена съм в цикъл и отпадаха и директно за след 2 дена имаха час. Прегледът продължи 1 час. Докторът ме изслуша, разгледа ми документите, преснима каквото му трябваше, прегледа ме с ехограф, стиснахме си ръцете и се разбрахме като реша да отивам за стимулация.
Даже каза, че би процедирал с таймиран секс или инсеминация, ако бяхме от Турция, но знае, че нямаме възможност толкова да пътуваме. Виждаме с него спермограмата на мъжа ми по различен начин. За него 1% морфология не е проблем за естествено забременяване, защото не се знаело дали визуално неправилния сперматозоид не е този с правилната генетика. Но като че ли в България сме с разбирането, че по-скоро 1% морфология и естествено забременяване граничи с чудо и благословия, така че аз си настоях за инвитро.
[/quote]

# 243
  • Мнения: 84
Здравейте дали е пътувал някои за Турция по време на болничен. Дали има проблем на границата.
Аз съм пътувала. Какъв проблем да има? Ти и болна може да пътуваш, а и те не знаят дали си болничен или не.

За да си по сигурна и да нямаш проблеми можеш да искаш служебна бележка от болницата затова, че си била на лечение в чужбина . След това болничния се издава от лкк със задна дата защото когато се върнеш от чужбина представяш на работодателя тази бележка и му оставяш копие .Също и на личен лекар .Това е болничен за лечение в чужбина.

# 244
  • Мнения: 26
Здравейте, момичета! Не знам дали тук е мястото, но искам да задам един въпрос:Има ли някой, който да е правил инвитро+теси/песи в Мемориал/Бахжеджи с мъжки фактор? Доста изчетох за инвитро в Турция и всички сте доволни от процедурите, вниманието и най-вече от докторите, но никъде не успях да открия някой, който е правил опит с мъжки фактор. Накратко и нашият опит и разочарование  в БГ:Мъжки фактор- Азоспермия - тежко е да видиш 000😭-Първия д-р ме посъветва да си търся директно донор, с което ме амбицира и така не се отказахме.Сменихме клиника, доктори,лечение и  първо инвинтро+теси/песи.Намериха материал, оплодиха 9(мисля,че извадиха 12,13)яйцеклетки, но само 4 се развиха и на 4ден ги замразиха, защото получих хиперстимулация.2 неуспешни ЗЕТ трансфера-проблеми с лигавицата... И така Януари'20 цялата процедира на ново(този път по ФОНДА и по- хубава лигавица 9,5 за мен със сок от Нар 😉) Този път по-малко яйцеклетки 9бр и само 3 оплодени, като върнаха само 2, но ми стори, че много бързат на 24.01 пункция, на 26.01 трансфер - попитах д-рката "не бързаме ли- ами не се знае дали ще оживеят" и когато вече си на масата нямаш много избор, а и вкрайна сметка те са докторите и те преценят. И така след 9 дена 3ти неуспешен опит в БГ(май стана дълго....)

# 245
  • Мнения: 217
Здравей, ние сме с 2 опита в бг. Без успех и 2 биопсии. И на нас ни казаха донор. Така и направихме и пак без успех. Накрая ми казаха донорски яйцеклетки. Е отказахме и се запътихме към Турция, Бахчеджи. Имаме успех, вече съм бременна от 1ви опит и то с наш си материал. Имаме и 2 замразени. Нищо общо няма процедурата с България. На съпругът ми му извадиха материал, със спринцовка, без дори да го режат. Имаше и материал за замразяване. Ние бяхме в шок от резултата... няма да сбъркате ако отидете там Simple Smile

# 246
  • Мнения: 236
Здравей, ние сме с 2 опита в бг. Без успех и 2 биопсии. И на нас ни казаха донор. Така и направихме и пак без успех. Накрая ми казаха донорски яйцеклетки. Е отказахме и се запътихме към Турция, Бахчеджи. Имаме успех, вече съм бременна от 1ви опит и то с наш си материал. Имаме и 2 замразени. Нищо общо няма процедурата с България. На съпругът ми му извадиха материал, със спринцовка, без дори да го режат. Имаше и материал за замразяване. Ние бяхме в шок от резултата... няма да сбъркате ако отидете там Simple Smile
при кой доктор е това може ли да споделите?

# 247
  • Мнения: 217
Доктор Карликая

# 248
  • Мнения: 89
Здравейте, може ли повече подробности относно този болничен след завръщане със задна дата от ЛКК. Каква е процедурата за да се стигне до ЛКК?
Имам останал Progestan.

# 249
  • Мнения: 89
Момичета, във връзка с това, че не успях да се добера до ЛКК, защото си ме подхвърляха като топъл картоф, случайно разбрах, че имаме право на платен отпуск по чл. 157, ал. 2 от КТ.

# 250
  • Мнения: 726
Момичета, във връзка с това, че не успях да се добера до ЛКК, защото си ме подхвърляха като топъл картоф, случайно разбрах, че имаме право на платен отпуск по чл. 157, ал. 2 от КТ.

Това не е съвсем така. По този член се разрешава отпуск от пункцията до трансфера, но не и за стимулацията.
Изрично е посочено в закона.

# 251
  • Мнения: 89
Здравейте, Semana 15,
Бихте ли пояснили от къде идва това ограничение, т.к. не съм наясно с какви права съм в тази област?

Момичета, във връзка с това, че не успях да се добера до ЛКК, защото си ме подхвърляха като топъл картоф, случайно разбрах, че имаме право на платен отпуск по чл. 157, ал. 2 от КТ.

Това не е съвсем така. По този член се разрешава отпуск от пункцията до трансфера, но не и за стимулацията.
Изрично е посочено в закона.

# 252
  • Мнения: 726
Здравейте, Semana 15,
Бихте ли пояснили от къде идва това ограничение, т.к. не съм наясно с какви права съм в тази област?
Може да погледнете в Кодекса на труда в раздела за отпуски полагащи се по чл 157 или да се обадите в Инспекция по труда, където за съжаление не винаги са запознати с такива  редки случаи

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 21:05 от Не се сърди, човече

# 253
  • Мнения: 89
Намерих пояснението в точка 13 от допълнителните разпоредби (обяснения на някои думи) в самия КТ.
Благодаря ви!

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 21:04 от Не се сърди, човече

# 254
  • Мнения: 2 428
Здравейте,  искам да ви питам когато замразявате ембриончета/ембрион ( заради невъзможност за трансфериране) подписвате ли документи? И като цяло преводачките превеждат ли ви какво подписвате?

Ако не се прави свеж трансфер и имате за замразяване на ембрион/ембриони карат ли ви да плащате допълнително въпреки, че остават пари от неосъщественият трансфер и знаете ли каква е сумата на трансфера?

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 15:54 от Кris_80

Общи условия

Активация на акаунт