Ингвинална херния при бебе

  • 1 216
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте мамчета!
Бебето ни е на 7м с Ингвинална херния,  водихме го на детски хирург и казаха че трябва да се оперира..Имало опастност от заклещване..Много е малък искаме да изчакаме поне до годинка,за сега не сме имали проблеми.От време на време се подува,но Бебо си е спокоен..Препоръчаха ни Доц.Шивачев Пирогов , може ли отзиви за него?Има ли мамчета на които им са оперирали детето?Как става възтановяването?Много съм притеснена от тази операция..Моля за мнения

# 1
  • София
  • Мнения: 28 740
Не мога да помогна с личен опит, но те съветвам да попиташ и в тази тема – https://www.bg-mamma.com/?topic=726933.1470
Авторът ѝ е проф. Огнян Бранков, който беше шеф на Детска хирургия в Пирогов, а сега е в Токуда. Отговаря много изчерпателно. Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 10 596
Отивате сутринта на консултация с анестезиолог, с готови изследвания, на следващия ден рано сутринта, ще ви кажат в колко, да сте в Пирогов. Оперират го, излиза от упойка и след 2 часа ви изписват.
На 1 г е много по-опасно. Ходи, пада, става...
Сега само стои.
Операцията е лека, няма шев, само лепят.
Синът ми е опериран от др Георгиев.

# 3
  • Мнения: 2 285
Операцията е лека, рутинна.
Възстановяването е изключително бързо.
Нашето беше на около година и половина, като го оперираха.
Само поскимтя 1 час, докато излизаше от упойката. 4 часа по-късно търчеше по коридора вкъщи, превит на две. На следващия ден, все едно нищо не е било. Laughing Иначе, хирурзите умеят да наместват заклещванията, но това е само временно решение на проблема. А и са изключително болезнени.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 103
Не си губете времето, отивайте за операция. Ако зашият и двете страни едновременно  е най-добре.
Малките деца не ги боли при операция, минава им като на кученца.
Внука ми го оперипаха 2 пъти когато о беше на 2 и 3 месеца. Живее в чужбина, там не се бавят за да може да зарастне бързо и да не се заклещи. За момчетата искат да са станали 5 кг, а при момичетата не чакат - нещо било свързано с последващо безплодие.
Та внучо и мама изкараха по 1 нощ в болницата. Той излезе без проблеми от упойката, нищо не го е боляло.
След няколко дена нямаше и помен от опарацията. Операциите бяха ноемри 2018г. През декември имам клипчета как рита в активнаа гимнастика и не се спира. Проходи на 9 м, живо, много активно детенце е и сега. Мама и тати забравиха притесненията покрай операциите.

# 5
  • Мнения: 13 855
Това положение - ингвиналната херния -  опасно и за възрастни и деца. Много опасно.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 196
Здравейте,
ние препоръчваме плановата операция за херния да се извърши след 6 месец на детето, а при момиченцата и по-рано. Заклещване възниква рядко, но е опасно. В този случай трябва веднага преглед от хирург или детски хирург.
Доц.Шивачев и д-р Георгиев са най-добрите в Пирогов.
Иначе и в Токуда аз приемам детето първия ден, следобед си отива у дома, а на другия ден идвате с него гладно и жадно в 7 часа, операцията става в 8.30, а следобед отново си отивате.

# 7
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Доктор Шивачев оперира сина ни от ингвинална херния когато бешена три месеца, а проф. Бранков, доктор Оги, оперира детето ни от хидроцеле като беше на две години и половина в Токуда.
И двамата са страхотни специалисти, но като по-добри условия откъм болничен престой препоръчвам Токуда. Доплаща се, но си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт