Слънчеви юнски късметчета 2020 - ТЕМА 4

  • 23 257
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 188
Аз си набавям по малко дрешки, каквото ми хареса а и в петък приключих магазина си и си оставих много дрешки Английски, тениски, панталонки, комплекти.
Поръчах и от Джордж 2 комплекта.Много ми харесаха.
Количката мисля да я взема април, май месец.
Днес да ви се похваля мойта голямата дъщеря става н 7години.Колко бързо лети времето.В 12:15 я видях и гушнах за първи път и чувството е най-хубавото в живота н една майка.Всички които чакат първо дете живот и здраве ще го изпитат.😊😊😊😊😊

# 661
  • Мнения: 242
Честита Коледа на всички. По повод купуването на дрешки и други неща за бебето изобщо и през ум не ми минава. Разглеждам си и си набелязвам някои неща, но е твърде рано за покупки. То всъщност ние ще купим само нова кошара. Всичко друго си имаме от каката и от племенницата. Ще трябва да заредя и нови дрешки защото всички купища дрехи които имаме са за момиченце. Може би бодита и ромпърчета, които не са розови ще ми влязат и сега в употреба.
По повод стриите си направих смес от кокосово, какаово и бадемово масло и се мажа само вечер преди лягаме. Мъжа ми се бъзика, че мириша на шоколадова вафла. 😁
От лидъл си взех само от клиновете М размер и са ми малко широки, иначе са много мекички, стават за вкъщи или за по топли пролетни дни, определено не стават за навън по това време.
От всички тук май аз съм наддала най-много.
+4 кг. Когато забременях бях 50. След това от повръщането свалих 2 кг. Сега съм 54.
не си най-зле... Аз съм +7 в 14та и направо се плаша. Още от самото начало апетитът ми беше невероятно голям и то разбира се за сладко и тестено. Живи и здрави след нова година започвам по здравословно и се надявам поне 1 2 месеца да успея да ги задържа толкова. Замислям се и за упражнения за бременни. Висока съм 165см и не ми се иска да ставам като квадрат...

# 662
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Youbetterlife, честито за розовата панделка и дано скоро да се оправиш Wink

Svetlana  И lovely добре дошли 🙂

az1993az честита ти рожденичка! Здраве, усмивки и безгрижие пожелавам 🙂

Аз започнах бременността с нечовешки апетит в който качих 4-5кг, но след това в повръщащия период смъкнах 3 от тях. Сега равносметката е +3 на килограмите от които започнах. Преди ходех на танци и на йога и се хранех по-ограничено, но сега все още не мога да си направя някакъв режим, предвид това че до преди седмица повръщах адски много. Давам си още малко време и през новата година ще се опитам да си хапвам само полезни за мен и беболинка неща, защото сега често преяждам с коледните госби на свекито и майка ми 😂, които са всичко друго, но не и полезни 😂😂😂. За спорт вече пробвах йога за бременни, но предвид това, че ходех на виняса йога тази не ми хареса особено. По-скоро си мисля да започна някакви домашни упражнения , може би упраженията на Руми за бременни, но и това  ще го реша след нова година.
Утре съм на преглед и не знам защо винаги като ми наближи датата за преглед съм изнервена и напрегната. Започвам да се притеснявам дали всичко е наред. И най-малките неща, които ми се случват ме филмират супер много. Луда работа 🤪

Последна редакция: нд, 29 дек 2019, 11:02 от Lemons

# 663
  • Мнения: 301
Здравейте момичета!
Не съм писала отдавна, но ви следя почти всеки ден.
Честито за новите сини и розови гащички и добре дошли на новите мамчета. 💐

ММ беше грипосан и ме зарази. Вече 5 дена ме мъчи ужасна хрема, но днес май вече съм по-добре.
Вчера бяхме на преглед при гинеколога. Не бях ходила от 3-4 седмици. За мое щастие всичко върви съвсем нормално, даже бебето се развивало с 3-4 дена напред. В момента съм в 15+4 г.с. Искахме да разберем пола, но бебчето беше застанало с гръб и с кръстосани крака в поза жабче и спеше в това положение и след 20 мин потъпвания, кашляния не пожела да се обърне. Мърдаше само ръчички. Видеозона беше настроен на цветно, а не черно бяло и този път го видях в истинския му вид, а не черно-бял силует, както обикновено. Толкова мило ми стана от вида му - видях му само гръбчето, раменете и главата. Влюбих се! 🥰  Вчера цял ден гледах снимчицата. Нямам търпение да дойде юни и да си го гушна и да го целувам това гръбче.
Надявам се другата седмица да се покаже и отпред, че вече нямам търпение да разберем и пола.
С покупките смятам да започвам малко по-малко след като се разбере пола.

Момичета в момента много се двоумя за помпите за кърмене дали ръчна или електрическа да си взема. Както и стерилизатора за шишетата. Харесала съм си на Филипс Авент. Вие на какво се спряхте? Ръчна или ел. помпа е по-практична.

# 664
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Аз имах ръчна помпа на авент. Бях я взела ако се наложи чат пат да оставям бебето с някой, да има мляко. После ми се наложи да пътувам през седмица до Свищов за изпити и взех електрическа на медела, която работеше и с батерии, за пътя. Еми.. на мен тази на авент ми беше къде, къде по-удобна. Вадех повече мляко с ръчната за по-кратко време. Този път мисля пак да си взема ръчна. Мисля да кърмя ако всичко е наред, та за 50мл да изцедя чат пат, не мисля че ми трябва електрическа. Стерилизатор имах на чико за микровълнова. Сега мисля или пак някакъв такъв, особено ако детето е на кърма, или на cangooro електрическия. Евтин, събира много шишета (ако се наложи АМ) и само хубави мнения има за него. Става и за уред за готвене на пара даже.

Чакам и аз другият път пола да видим, ако човечето съдейства и ще направя едно разчистване на нещата които имам от сина ми, и лека полека ще си набавя някой дрешки. Аз от големите неща само вана трябва да взема, и люлка/шезлонг не съм решила още. Другите неща си ги имам, та няма кой знае какво за купуване, но искам някой нови дрешки, чаршафки..а ако е момиче съм казала на мъжа ми,че ще се разорим 😁 Всичко е толкова нежно и хубаво..

# 665
  • Мнения: 727
Аз си взех ръчна на Авент. Надявам се да се справя с нея, ако видя зор чак тогава ще взема електрическа. Не ми се даваха 200лв за нещо, което даже не знам дали ще ползвам. Стерилизатор също като Криси съм си заплюла на Cangaroo. Не ползваме микровълнова, така че те отпадат като вариант. Скъпи и евтини мисля вършат еднаква работа. Нагревател за затопляне на шишета взех на Авент, не за друго ами бяха на промоция с помпата.
И аз съм болна от няколко дни.. Гърлото ме боли, смуча какво ли не ама няма много ефект. Пия чайове и лимони. Ако някой знае някаква магическа бабешка рецепта да казва, че ако не се оправя никаква Нова година няма да првзнуваме, горкия ММ не стига, че и без друго никъде не ходим.. 😁

# 666
  • Мнения: 62
Здравейте. На мен ми помагат билкови лукчета или се консултирай за тонзилотрен, той става за бременни,но все пак.Да чукна на дърво,не съм се разболявам досега .Иначе бебчето си отговаря на седмиците, още не сме видели пола,но и това ще стане. От толкова мислене и чудене къде да се запиша на ЖК малко изоставам с някои изследвания, но здраве да е .Ще се наваксва след празниците.Момичета ,желая ви щастливо посрещане на новата година и нашите подаръци знаете кога ще си ги получим💓🎁💓🤗❣Бъдете здрави !

# 667
  • Мнения: 3 976
Аз си имам ръчна на авент от каката, няма да купувам друга, то и тази най-много месец да ползвам, после всичко се регулира.
Стерилизатор няма да взимам, нито шишета. С положителна нагласа съм за изключително кърмене до шестия месец, та няма да ми трябват. След това бебка ще лази, то какво да се стерилизира тогава 😂
Доволна съм от този уикенд, направихме си разкошни разходки с шейната в планината. По цял ден по разни скрити пътеки, и двата дни обядвахме в хижи, а после вкъщи - горещ шоколад ❤️

# 668
  • Мнения: 244
Моята помпа също е ръчна  и пак нея ще си ползвам но винаги ми е било любопитно дали   електрическа  става  по бързо и дали е по добра. И ние ходихме да се пързаряме. Аз за сега съм + 3,500 т.е. 59,1 кг. в 16г.и 6д и повече се притеснявам в 6ти и 7ми месец защото тогава качвам най много и накрая съм 18,19кг най вероятно  и сега ще е така

# 669
  • София
  • Мнения: 7 645
Говорите за покупки Simple Smile
Аз не издържах на намаленията и купуих количката, която даже пристигна от Англия ама не съм я сглобявала Simple Smile

Надявам се да има 2-3м преди напълно Англия да излязат от ЕС, за да си купя изгодно нещата които съм замислила от там. (Въртележка за кошара, вана за къпане, бебефон тип камера, шишета на Авент и чашки за храна на Авент).

Стерилизатор - имам избор за микровълнова (такъв ползвах с дъщеря ми) или да ми даде една приятелка електрически. Още не съм решила Simple Smile

Кошара ще ми даде сестра ми, нашата я пазим ама е много голяма и сега няма да имаме място за нея.

Помпа ще ми дадат ръчна. Електрическа трябва само ако майката цеди напълно храната на бебето, но ако то суче, няма никакъв смисъл.

Аз с моя диабет и диетата на която трябва да съм след раждането не се надявам да кърмя повече от седмица. За съжаление кърмене и оскъдно нисковъглехидратно ядене не са съвместими. Аз и дъщеря ми не успях да кърмя, та си знам нещата. Преживях го зле тогава, сега ще съм подготвена поне Simple Smile

Дрешки, козметика и принадлежности (ножички, памучета, кремчета, пелени и тнт) ще взимам на края.
Текстил - кърпи за бърсане на дупе (при смяна на памперс), хавлийки, комплекти за кошарата и тнт ще взимам също накрая.

И то това е Simple Smile всичко съм наредила и планирала, само всичко да е наред!

Пожелавам ви весело посрещане на НГ Simple Smile

# 670
  • Мнения: 727
Говорите за покупки Simple Smile
Аз не издържах на намаленията и купуих количката, която даже пристигна от Англия ама не съм я сглобявала Simple Smile
Brayda, може ли да споделиш каква количка взехте? И от кой сайт?
Аз също искам да поръчвам от Англия и гледам, но още не съм се наканила. Чудя се между няколко..

# 671
  • Мнения: 696
Brayda дай линк към количката, от къде пазаруваш?

# 672
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Brayda преди доста се рових във групите за НВХ и четох за хранене при ИР, хранене при бременност с проблеми, кърмене. Повечето момичета, които си спазват сериозно НВХ казват, че уж няма проблем и по време на бременност и после с кърменето. Наблягат на ядките, и стандартното де месо, яйца, млечни (ако няма проблем и с тях). Разбира се всичко си е и до организъм..На мен всички с малкия ми казваха "ся като кърмиш ще отслабнеш.." е да, ама аз бях от тия дето от кърмене качи. Явно тогава нещо ми се е объркало и в хормоните, защото отключих ИР (която откриха 2г по късно, но аз имах симпномите доста по-рано). И въпреки, че ядох въглехидрати тогава пак имах само 3-4м кърма. 
Имах огромно желание да спазвам НВХ и по време на бременността, но нещата не са толкова лесни. Или аз нямам воля, не знам..  ама ся месо, яйца, млечни...не мога да гледам. Като по чудо глюкозата ми е ок вече 4м..обаче съм си казала, че трябва да се стягам и ако ще и на сила да почна да ям.
По време на кърмене не знам кво ще става.. ще е лято поне, ще има зеленчуци хубави, надявам се да наблягам на тях и от тях да си набавям въглехидрати, ама да видим..

# 673
  • Мнения: 301
Сега като ви чета постовете, май наистина ще е по-добре и аз да си купя първо ръчна помпа, а за по нататък ако се наложи тогава ще си взема електрическата. Няма смисъл да пръскам излишни пари и да го мъкна по летищата, тъй като смятах да си го купя преди да си дойда в БГ за раждането.
Този стерилизатор на Cangaroo става ли за стерилизация на най-различни видове шишета, освен тяхната марка шишета (съжалявам, ако задавам глупави въпроси, но наистина все още много неща не са ми ясни, свързани с майчинството 😊 )?

За количка много ми харесаха моделите на Mamas & Papas, но май във Варна няма да ги намеря, та затова мислих дали да си я купя от Турция или да си поръчам от някой чуждестранен сайт.

Момичета, групата във Фейсбук активна ли е? Замислям се дали да се присъединявам вече към нея, тъй като вече съм решила да не се крия толкова, че съм бременна. Все още не съм споделяла в социалните мрежи за бременността си,тъй като малко ме е страх от уроки.

# 674
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Mardinna, стерилизатор става за всякакви марки. Всички стерилизатори стават и за други шишета, не само тяхни си.
Групата във фейсбук по мое мнение не е от активните. Но и да влезеш в нея, няма кой да види, че си в нея, освен членовете й.

Общи условия

Активация на акаунт