Януарски бебета 2019! Тема 5

  • 20 259
  • 755
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 2 109
И ние ще я слагаме утре, надявам се да не е голяма драма, че няколко дни е в едно особено настроение. Тръшка се повече от обикновено и е много изнервен. На моменти направо се разтреперва от яд. Виждам го как си играе с нещо, например пъха някакъв предмет в друг, и ако не успее, направо му се разтреперват ръцете, в следващия момент вече го тръшка в земята, понякога идва и ме хапе, като че ли аз съм виновна.
  Да избива вече някой зъб и да се поуспокои, че на моменти е като зверче.

# 586
  • Мнения: 3 306
И ние ще я слагаме утре, надявам се да не е голяма драма, че няколко дни е в едно особено настроение. Тръшка се повече от обикновено и е много изнервен. На моменти направо се разтреперва от яд. Виждам го как си играе с нещо, например пъха някакъв предмет в друг, и ако не успее, направо му се разтреперват ръцете, в следващия момент вече го тръшка в земята, понякога идва и ме хапе, като че ли аз съм виновна.
  Да избива вече някой зъб и да се поуспокои, че на моменти е като зверче.
Абсолютно същото прави и Михаела тези дни. Нервна, тръшка играчки и хапе.

# 587
  • София
  • Мнения: 9 141
Здравейте.
При нас почват да се поуспокояват нещата, но определено имаше доста силна реакция, ако приемем, че температурата е била от ваксината (не съм на 100% убедена, защото сутринта преди поставянето ми се стори с леко топло чело, но реших, че си въобразявам). Та сутринта в 8.30 я поставихме, вечерта вдигна над 39 градуса. Тази температура поддържа на следващия (2-ри) и на по-следващия (3-ти) ден. След това я свали и на 4 ден се обрина, започвайки от главата и слизайки надолу към тялото и ръцете (по-малко). По крачетата почти нямаше. Обривът го държа 3 дни и вече се поизчиства и избледнява.
През тези дни бееш доста крив, кисел и ревлив , особено вторите три. Вече взе да се връща към нормалното си състояние (да не казвам голяма дума).
Успоредно ум избиват и доста зъби (прорязват в момента), та може и те да допринасят.
Това от нас с ваксината.
Пиша го, защото при доста дечица няма никаква или почти никаква реакция, но в самата листовка пише, че вдигането на над 38,5 е много еста реакция и другата такава е обривът. Та явно са си обичайни неща.

# 588
  • София
  • Мнения: 1 635
При Марти имаше съвсем лека температура на 11-тия ден и съм почти сигурна, че беше от ваксината, защото беше само това и нямаше други признаци да се разболява.

Зазу при вас може да са се комбинирали нещата. Моята педиатърка каза да не очаквам реакция веднага. Важното е, че е минало.

# 589
  • София
  • Мнения: 9 141
Да. Доста странно, защото обичайно реакцията е по-късна - чак след 10-ти ден. А при него беше от първия. Но пък е точно температура и обрив.

# 590
  • Мнения: 3 306
Важното е, че е минало и заминало. Вече е добре детенцето.

# 591
  • Мнения: 758
Здравейте, момичета!
Искам да Ви споделя, че все повече се притеснявам за това кърмене. Моята дребка суче постоянно. През нощта като се събуди и директно започва да се катери върху мен. Сутрин също-поне 15 минути сменя циците:) През деня пак...като се сети и се навира. В същото време не съм решила 100% да я отбия и не правя постъпления, не искам да я тормозя, но ако продължаваме така, не му виждам и края. При Вас какво е положението?

# 592
  • Мнения: 3 306
С кърменето сме абсолютно по същия начин. Едно към едно. Преди време пробвах Аптамил, изобщо не пожела да го опита. Скоро пробвах кисело мляко, разредено с вода. Пи съвсем малко. В момента явно и растат зъби и не иска почти нищо да яде. Днес ще купя някакво друго сухо мляко, за да пробвам. Идеята ми е да суче само преди лягане, около месец и да я отбия тотално. Но това е само идея.

# 593
  • София
  • Мнения: 9 141
И при нас е по същия начин. А с тези зъби почва на моменти да хапе и е ужас. Почва да ми е досадно на моменти, но вече е много осъзнат и хем си пие и АМ, хем не виждам как ще се отбива Flushed .

# 594
  • Мнения: 1 426
И ние се кърмим нон стоп Simple Smile, сега избива кучешкият зъб и е много кисел, през нощта се събужда на всеки час. Не суче и само ме ползва за да заспи отново Sad, но през деня вече идва при мен и се опитва да ми вдигне блузата  Grinning, много ми е смешен

# 595
  • Мнения: 3 306
Михаела ми вдига блузата и казва Ааам или Даййй назидателно.

# 596
  • Мнения: 1 324
Ние очаквахме резец да избие, защото е почти пробил венеца, но стои така вече 3 седмици. Преди два дни видях, че един от кътниците на дъщеря ми пробива, парченце от него беше изцяло избило, обаче явно мъката е жестока, защото снощи не сме спали. Цяла нощ стенания, рев, половин час не можехме да я успокоим за да и дам малко Панадол. Досега такъв ужас не е имало, дъщеря ми стенеше цяла нощ, докато се опитваше да спи, а мъжът ми реши, че се задушава, чак става и ходи до главата и да се убеди, че не е така. Навсякъде е подута, така че моите подозрения са, че избиват няколко зъба едновременно или всеки кътник ще ни разказва играта...

# 597
  • Мнения: 2 109
На Филип най-накрая му изби зъб. Единия горен преден се показа, но за сега съвсем леко. Другия и той е почти избил. Скоро ще е като Бъгс Бъни. Joy
 Миналата седмица сложихме МПР ваксината, този път беше някакъв ужас. Изнерви се, докато ЛЛ го мереше, после издивя, докато му мереше температурата и боцкането завърши с див рев. Определено не му беше ден и не беше доволен. Иначе е вече 10.3 кг и 79 см.

# 598
  • Мнения: 5 018
А, и ние като ходихме преди седмица беше супер крив и рева през цялото време. Залепна за мен и не искаше и да чуе ЛЛ да го приближи. А винаги е бил много спокоен на консултации и ваксини. От няколко дни е  доста крив...Може и зъби да са, не знам. Хапе си цялата ръчичка, понякога Neutral Face
Станал е 11 кг и 79 см.

# 599
  • Мнения: 40
Ние днес ходихме да сложат ваксината за морбили на Дари. Но си беше изпитание този път плака още като влязохме при лекарката не даваше да я мери и преслуша само кг. измерихме 10. Като и слагаш ваксината много плака и после едва се успокои беше се разхлипала. Дано няма реакции, казаха ни, че обрив можело да има след 5 ден температура по-рядко.         Мислите  ли да пускате ако имате по - големи каки или батковци на градина. Още не са ги отворили, но нали така планират и ние се чудим да пуснем ли каката на 3г. 8м. или чак на есен.

Общи условия

Активация на акаунт