Януарски бебета 2019! Тема 5

  • 20 158
  • 755
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 290
И Михаела вчера имаше температура, не успях да премеря колко, но беше за кратко, защото и дадох панадол. Беше пети ден от ваксината МПР. Тя винаги си реве при лекарката. Тежи 9350 и 75 см.

# 601
  • Мнения: 1 416
Морбилито ни биха в четвъртък но не направи никаква реакция Simple Smile. Устата му е пълна със зъби, горните 2 кътника даже и порастнаха. Единият от кучешките вече е избил сега е ред на другия, че белее. И с горната челюст приключваме. На долната има само 4 резци. Не знам защо не ги вади последователно Thinking но остава малко до края Grinning

# 602
  • София
  • Мнения: 1 635
И при нас е същото с кърменето. Ама няма да го мисля още. В един момент все ще намалим до сутрин и вечер, а после е лесно. Иначе и маймуни идва при мен с настоятелно "ау", за да си посуче, когато му се прииска.

Някакви зъби се белеят, не не пробиват вече доста време. Сега е с пет, чакам скоро поне още три.

Не съм се обаждала за консултация. Чудя се още кога е най-удачно. Струва ми се доста пораснал. На домашния кантар като стъпи е 12 кг. Малките му палави ръчички стигат до къде ли не.

# 603
  • София
  • Мнения: 9 129
Момичета, на какво учите човечетата? Аз го оставям да си щъка и да разучава всичко, което не е опасно за него. Но се замислих, че е добре да отделям и някакво време всеки ден за някакви развиващи игри. Просто се чудя какви да са.

# 604
  • Мнения: 128
Момичета, на какво учите човечетата? Аз го оставям да си щъка и да разучава всичко, което не е опасно за него. Но се замислих, че е добре да отделям и някакво време всеки ден за някакви развиващи игри. Просто се чудя какви да са.
Взех едни карти с животните и го уча, кое животно, кое е. Целта ми е да повтори, но той все още не говори. За това изваждам три карти и го питам, кое е кученцето  и той го показва от трите и така сменям картите с друго животно. Взех едни малки симпатични книжки от лидъл с цветовете и му казвам, коя е  например червената книжка, той ми я носи от всичките. Научих го да си показва всяка част от тялото, очички, носле и т.н. Уча го да имитира, как прави тати, деди и т.н, някакви характерни за тях неща. В общи линии, такива  неща. Той е много активно дете и в общи линии "уроците" продължават най-много половин час.Blush

# 605
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз в момента съм във втори клас. Скоро ще се научи да рецитира таблицата за умножение от толкова повтаряне. Joy Реално не ми остава много време да му обърна внимание, извън това да го опазя да не се метне надолу с главата, че от домашното обучение свят ми се е извил. Даже нямам време да го извеждам толкова, колкото смятам, че е редно.

Учим се в движение как казват кучето, котето, патето. Имам книжка с цветовете, разглежда и му ги изреждам. Броя му пръстчетата на ръцете и краката, ако успея да го накарам да застане мирно. Пея му разни песни с движения.

# 606
  • Мнения: 3 290
Такава хубава организация имах преди ИП. Сега направо е лудница и кочина взети заедно. Преди ИП каката излизаше с баща си рано, аз сядах да работя, докато бебето спи за около два часа, пиех си кафе сред тишина. Сега готвя нон стоп, чистя и все е лудница. Няма оправия. Каката много гледа бебето, но нищо друго не похваща, разхвърля и тя доволно. Скоро става на 10, а е тряска пуберитета. Повишава тон на моменти, нервничи, мърмори нон стоп като свекърва Simple Smile Та това е от нас.

# 607
  • Мнения: 2 109
След почти 2 месеца в къщи, ММ започна нова работа. От два дни работи, а аз съм като болна. Толкова свикнах да си е в къщи, общо взето той се занимаваше с Филип по цял ден. Наистина много си починах, но сега ми е лудница. Ще ми трябва време да вляза в някакъв ритъм.
  Днес пуснах заявление за яслата, края на месеца ще излязат класиранията. Стискайте палци да го приемат.

# 608
  • Мнения: 758
Тес, ние ще стискаме на теб, ти-на нас:) Вие къде сте? Много ми е свито за тези ясли, утре е последният срок за подредбата на кандидатурите и ми се ще да пиша за първо желание най-близката ясла. От друга страна шансът за прием е никакъв като гледам, а ще изгърмя "многото 12" точки, които другаде са 1към 5:)...направо не знам как да постъпя...дали да гледам локацията и да чакам 2-3 класиране, или да гледам само местата...извинете, че и в тази тема пиша затова, но го мисля...
Успех  на всички, които ще кандидатстват!

# 609
  • София
  • Мнения: 9 129
И аз съм в същата дилема. Дали да изберем малко по-далечната, в която има с 10% по-високи шанс и с добри към смесени отзиви или по-близката, която повече ме влече, но е с 10% по-малък шанс и изцяло положителни отзиви.

# 610
  • Мнения: 2 109
Ние сме в провинцията, при нас не е чак толкова голям проблема с приема, но все пак от миналата година не достигат места.
  При нас се дават много точки за адрес в района, така че съм писала двете ясли, които са ни близо, за другите няма смисъл, но май в различните градове са различни критериите.
  То освен да приемат децата, ще е добре и да отворят яслите до септември...

# 611
  • Мнения: 5 003
Успех с кандидастванията! И ние започваме от сега, защото до нас има ОДЗ и ако го приемат на ясла, директно отива там и на детска. Буквално на 2 минутки път ни е, а градината е много хубава.
Да се похваля, от около седмица успяхме да махнем нощния биберон и сега го ползва само за следобедния сън. Не го мъчат зъбки обаче, ще видим как ще е като започне да изкарва следващите.

# 612
  • Мнения: 133
Марти е приет и то първо желание! Много съм щастлива, баткото не го приеха в тази ясла преди има няма 10 години Joy Но сме от Бургас, по-лесно е с приема.

# 613
  • София
  • Мнения: 1 635
Браво, ив_бам.

Мен педиатърката му ме "закле" да не го пускам на ясла. Не сме решили още как ще го гледаме, но да работя от къщи е почти невъзможно в момента. Успявам само като спи, основно нощем. Не знам как ще се променят нещата като стане на 2.

# 614
  • Мнения: 2 109
На мен ми е невъзможно да работя през деня, той изобщо не ми позволява да седна на компютъра, да не говорим да правя нещо. Сядам към 23:00, той като си легне и откарвам до 2-3 часа. По принцип не ми е проблем, защото през нощта съм най-продуктивна, но ако тръгне на ясла, не знам как ще ставаме.
  Аз се замислям изобщо да се връщам ли на “нормална” работа. Ако Филип ходи на ясла, ще имам възможност да изкарвам същата заплата, че и повече от вкъщи, но на граждански договор. Хем изолацията ми идва в повече на моменти, хем не си представям да трябва да съм вързана някъде цял ден и да спазвам работно време. А и ще е хубаво да съм в къщи, ако боледува често, няма да се налага да взимаме болнични с ММ...

Общи условия

Активация на акаунт