Януарски бебета 2019! Тема 5

  • 20 024
  • 755
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 124
Честито!
Аз съм вече в 7ми месец и се чудя как ще опазя бебето от тази бандитка вкъщи. Много е палава.
Сложихме имунизацията за морбили, за сега няма реакция, но е рано.
За седмица й избиха 4 зъбчета, без проблем. Последно Януари й беше избил.
С гърнето сме до никъде. До Нова година пишкаше на него, но сега вече само сяда за 2 Мин.

# 646
  • Мнения: 758
Здравейте и от мен!
8 зъба си имаше отдавана и преди месец и нещо започна едно бясно сукане, безсъние от време на време, моментни ревове и ядосване. И наскоро напипах горе в дясно пробило "голямо" зъбче. Няколко дни по-късно и от другата страна. Сега долу левия венец е много подут. Безсънните нощи са 3 поред. От два дни има разстройство...
Другата седмица ще слагаме ваксината за 16м.
На ясла не я приеха, може би ще се ориентирам към частна, но и там местата и цените са оле-мале...
Слагам я на гърне, но не систематично и понякога успява, друг път-не. Редуцирах кърменията през деня до 2-обяд и вечер. През нощта точно се зарадвах, че имахме 3 нощи без кърмене и тази вечер-голям рев беше, не можах да я опазя.
Мънчолина, честито!

# 647
  • Мнения: 1 238
Здравейте! Биба давам само за сън и смятам от следващия месец тотално да я отказвам от нея. През другото време не ги търси, вече може би 3-4 месеца изобщо не и я давам през деня, вижда ги, посяга да ги вземе, казвам, че не и трябва биба и толкова. Нито плаче, нито има драма. Вероятно няма да е лесно тоталното отказване, но съм непреклонна и упорита, и смятам, че вече е голяма за биби. Памперса смятам да започнем опитите да го махаме това лято. Преди ходеше много на гърне, сега не иска, но пък понеже е залепена за мен дори и в тоалетната, има интерес какво се прави там, знае какво се прави с тоалетната хартия, така че ще пробваме и такъв вариант. На ясла нямам никакво намерение да я пускам тази година, не сме и кандидатствали, догодина вече може би ще я пуснем. За зъбите вече писах, но да добавя, че препоръчвам прахчетата Тийта, за големи кризи няма ефект, но за мрънкане, плач, лигавене, отказ от храна това е спасението при нея.
Ваксина остана една, през юли ще я сложим и нея.
Някой беше питал за сандали - на дъщеря ми взехме затворени отпред, то на тая възраст както се сурка и ходи както и падне, скача, бяга, стъпва върху всякакви неща, това ми се видя по-разумния вариант.

# 648
  • Мнения: 3 272
Честито, Мълчолина и леко бременеене!

# 649
  • Мнения: 1 326
Честито и от мен, Мънчолина! Леле, адмирации, че се навивате на следващо бебе при толкова мънички все още деца (поне за мен)! Почитател съм на малките разлики при децата, ама някак много страшно ми се вижда. Навярно и от децата зависи. Леко бременеене на всички бременни!
Неви, това с пеещото гърне и аз го умувам. Той просто не може да стои на 1 място и дори някак да склони да седне, което за момента се случва само с обути гащи Joy, не мога да го задържа там повече от няколко секунди. 8 месеца без нов зъб - това ме успокои. Значи не сме някакъв тревожен случай. Все си мисля, че явно повечко ще излязат наведнъж ама...да видим.

# 650
  • Мнения: 40
Честито Мълчолина, лека бременност! При нас 5 месеца не беше избивал зъб и сега 1 тръгна, има си 7 общо, бавно ми се струва че растат при каката по бързо се появиха Зъбките. Биберон само при заспиване иска Дари, понякога не се сеща. На гърне я слагам често след сън, след хранене и понякога и сама се сеща и го взема, но докато не махна памперса съвсем, май няма да се научи, пишка си в памперса. При нас за градината искат да е без памперс, да се храни сама, да пие от чаша,без биберон. Сега в скоро време като е топло ще я пробвам по-упорито на гърне, за храненето може да яде някои манджи сама с лъжичка,но не са ни приели още защото няма 2г.                        
 Планирате ли да ходите на море и къде? Ние мислехме да отидем, защото 2 години подред пропуснахме, но последно ходихме в Гърция и сега се чудим тук или в Гърция, доно се оправи времето и се стопли още.

Последна редакция: ср, 24 юни 2020, 15:16 от Silvi_88

# 651
  • Мнения: 382
Момичета, благодаря ви. Аз за съжаление, идвам да си излея мъката. При нас в момента е УЖАСНО. Зъбите го мъчат много, постоянно мрънка, освен това се появи едно отвратително тръшкане. Когато му се откаже нещо започва да пищи, да се извива и най-плашещото- да си удря главата в пода. Нощно време се върти като пумпал,буди се с жестоки писъци и започва да се мята по леглото,направо става като побъркан. Всяка сутрин става около 5-6 часа. Аз вече сили нямам и усещам,че и нервите ми са супер опънати и понякога просто не издържам. Принудих се вечер да му давам Нурофен преди да заспи за да имаме що годе нормален сън, но и това не помага особено. Започнах да се чудя дали да не го заведа на лекар, невролог може би?  Като говоря с познати майки, никоя не е имала такива проблеми.
Имам и голямо желание да премахнем вече едното спане през деня но няма как да стане, с това ранно събуждане, към 10 часа вече няма сили.
При някои от вас има ли подобни проблеми? Или пък някое лекарство,което да е помогнало, пробвах Камелия, сега Дентинокс,но ефекта е нулев.
Е оплаках се... извинявайте.

# 652
  • Мнения: 3 272
Мънчолина, разбирам те. Добре е да отидеш на консултация с невролог въпреки че е нормално да се тръшкат в тази възраст. Иначе и нашата Миша пищи истерично, ако не получи нещо. Особено ако има повече публика, огласява навсякъде с писъци. Вечер все още суче, а често и през деня. Снощи будува около час между 2 и 3.Много е палава, но ако не пищи, при забраната на нещо, нон стоп е усмихната. Защо искаш да спи само един път? Той става рано и трябва спи един път предиобед и един след, според мен.

# 653
  • Мнения: 758
Мънчолина, от колко време е така? Мисля, че всяко мъниче има такъв момент. При малката горните 2 големи и единия зъб отдолу докарваха такова състояние. Мисля, че съм писала вече, но: Осадент, Камилия, Генгигел и Нурофен, да не забравя: постоянно на гърдата ми суче. Сега другия отдолу избива, но положението е песен: 2 пъти само Нурофен и Генгигел през деня. За съжаление пак започна да суче бясно, а бях ги докарала само до 2 пъти-обед и вечер за заспиване. Като пробие зъбчето, пак ще подновявам отбиването. Научи се и тя да пищи-като извиси един фалцет:) и става на нейната:) Аз пък друго искам да попитам. Моето дребно е като лепенка за мен.  Никъде не мога да мръдна, никой друг не я впечатлява. Ако подаде с триста зора ръчичка на някого, трябва да е на 2 метра от мен най-много. А изляза от стаята, а е ревнала веднага.  Иначе се заиграва, но трябва да ме вижда. Започнах да се притеснявам, ако я дам на ясла как ще е. Тя ще изреве света. При Вас как е? Четох, че от 1,5 до 2г. са най-лепнати за майките си, но ми скрива шапката направо.

# 654
  • Мнения: 1 411
При нас избиха вече всички зъби Simple Smile. Но като не стане на неговото се сърди, мрънка, ляга на земята и реве. Вече яде голямо количество твърда храна и суче за приспиване. За ясла не мога мисля какво ще правим, защото е залепен за мен. Ако не ме види 5 Мин ме търси къде съм, но като е навън с другите деца не се и сеща за мен, предната вечер помолих мъжа ми да излязат/за първи път/ с малкия и бил много кротък, имах 1 час време на спокойствие да готвя.
Явно на яслата ще се държи по спокойно, заради другите деца

# 655
  • Мнения: 3 272
Миша играе с децата и хич не ме търси. Ходи при всички. Само от една моя приятелка реве и не я иска. И това е абсолютно винаги. Направо умира от страх от нея Simple Smile

# 656
  • Мнения: 1 238
Здравейте! Зъбите и при дъщеря ми избиват с пълна сила - вече има 12 и още 2 в момента пробиват, но може и повече да избиват, защото не всички ги виждам. Чудо е наистина, плаче доста, но е на периоди. Някои нощи е много спокойна и спи като пън, други пък се буди с истеричен рев по 100 пъти. Дневния сън понякога също е минимален, ако я боли много не може да се наспи добре. Давам и прахчета Тийта, от които при нея има много приличен ефект, а при много тежки кризи и давам Панадол или Нурофен вечер, но като цяло е рядкост.
За залепянето е на периоди, но като цяло не е лепната за мен 24/7, понякога играе и сама вкъщи, а навън много обича на люлки, пързалки и онези люлеещите се колички с левчетата. Въпросът е, че не понася възрастни мъже, пищи жестоко от тях, ако я доближат, пипнат. С дядо и са и необоходими около 15 минути за да го доближи и да му позволи да я докосне. С по-млади мъже няма проблем, закача се с колегите на баща си, маха им, но с тези над 50 е голяма драма. Не знам, обаче какво ще правим в жегите, досега все около обяд излизахме, а сега ми се вижда безумно горещо по това време. Ще излизаме само сутрин и следобяд явно. Тръшкането се опитва да го прилага, обаче хич не и се връзвам, вземе ли да ми заляга по пода и да реве, хващам я за двете ръце и започвам да я пързалям по ламината, веднага забравя рев и тръшкане и започва да се залива от смях, а ако това не помогне, абе няма избор, обяснявам, че така не може или я оставям за минута, две да се прояви и и отвличам вниманието с нещо.
За съня през деня - все още спи по 2 пъти на ден, но съвсем скоро усещам, че сутрешния сън ще отпадне. От известно време забелязвам, че спи ли до 7 сутринта, после няма никакъв вариант да спи и сутринта и на обяд, а аз все още я слагам и то се получава така, че накрая отказва да заспи за обяд или съвсем за кратко заспива, от сорта на 30-40 минути и съответно в 7 вечерта вече е припаднала за сън.

# 657
  • София
  • Мнения: 1 635
При нас зъбите са си само осем и няма признаци да излизат другите засега. Спи веднъж на ден и става 7-7:30. Ляга си около 8:30. Буди се нощем и си иска гърда, за да се унесе отново. Започвам да се чудя дали да не му махна нощното кърмене, че малко ме дразни, но пък може да изчакам още малко.

Играе си с други, но не ме изпуска от поглед за дълго. Май досега само веднъж го оставих заспал за няколко часа, че ми се беше натрупала работа и трябваше да я свърша. Добре се беше държал, ама питал за мен. Kissing Heart

Срах го е от силни звуци. Една пералня се тресеше преди седмица-две и само като мине оттам и вика "бу, бу". Много е смешен и сладък.

Притеснява ме, че яде всичко, което докопа. Цялата шепа с пясък и в устата. Всякакви дреболии, капачки, топчета, камъчета... Трябва да го дебна постоянно.

# 658
  • Мнения: 133
Марти е станал много агресивен, не иска други деца и това е. Бяга от тях като дявол от тамян и искрено го е страх от тях. С възрастните няма проблем. Какво ще го правя не знам, не ми се мисли и на яслата. Anguished Постоянно го водя по площадките за да свине уж, ама доближи ли го някое дете посяга да се бие и скубе. Лоша работа.... 🤔

# 659
  • Мнения: 1 326
Хей, Мънчолина, съчувствам. Тъкмо влизах да се жалвам за същото. И аз се чудя дали да не търся пак невролог, че първото ни посещение беше много отдавна и не ми казаха нищо съществено. При нас приблемът е, че нощния сън е кошмар от ден 1 и така до днес. Една спокойна и нормална нощ не съм имала. Никнат зъби в момента, но положението и като беше много по-малък беше същото. Будуване, будуване и това е. Не изцедена, а не знам каква съм. Той просто няма дълбок сън никога. Буди се от всеки минимален звук, както и при липсата на такъв. Снове из леглото цяла нощ (спим двамата на спалнята). Става прав, седнал, ляга, пак става, търси биба, плаче, абе какво ли не...И това е постоянно, аз съответно правя само жалки опити да дремя. Неспокойно спи и денем, но може би не ми прави толкова впечатление, защото не се опитвам да спя и аз. Тревожа се най-вече за него, не ми се вижда нормално това. А най-лошото е, че не е период, който мога да откроя, а винаги е било така. Вечер заспива между 22.30 и 23ч, сутрин става между 7 и 7.30ч. Онзи ден и той реши да се кукне в 5... Astonished
Тръшкането при нас започна още преди да направи 1г, като постоянно посягаше и да ни удря. Сега удря себе си по-често, а и мен това ме тревожи. Изнерви ли се, започва да си удря лицето, устата, хваща си устните и дърпа супер силно, пищи и трепери. Реве се редовно и за всичко, както и безпричинно. Угодия няма вкъщи, но поне в общия случай на площадката му е интересно и времето там минава по-леко. И понеже е много общителен и закачлив там, а и там за разлика от вкъщи, е редовно нахилен, всички го мислят за душичка. Joy На децата не обръща особено внимание, по-скоро се радва на възрастните и особено на баби и дядовци.
Ние сме си 24/7 слепени откакто се е родил, та тук не отчитам драстична промяна. Започна повече да се заиграва с баща си без да настоява да съм плътно до тях. Вече поне мога спокойно да измия едни чинии докато играят. През деня, обаче, не ми позволява да върша нищо. Реве, тръшка се, дърпа ме за краката.
Аз също имам притеснения за ясла, но за момента не е приет никъде и ще видим. Може още доста да се погледаме.
И да не пропусна, след 6мес застой, има избил кътник, май и един резец, а един от кучешките сякаш е почти пробил. Трудно ми е да проверя.
Извинете ме за километричния пост.

Общи условия

Активация на акаунт