ВЕГЕТАРИАНЦИ-не ядящи месо-МЛЯКО-МОЖЕ!-да се запишем

  • 3 826
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 321
Зайка, пробвала ли си с тофу или соеви заместители на кайма?
Има соево мляко също, поне при нас, не знам дали в България има вече.
Давай му и ядки, дано му харесат. По възможност сурови.

# 16
  • Мнения: 640
И аз да се запиша тук. Не ям месо от дете. Дори от риба ми се гади и през цялата бременност само ми се караха, че поне риба трябвало да ям. Но така и не се научих... За сметка на това ям много млечни проддукти и яйца.

# 17
  • Мнения: 1 896
Соево мляко има, ама не бих го дала на сина ми. Тя соята е масово генномодифицирана, не вярвам някъде да е останала чиста вече, пък и без това бях чела доста спорни неща за нея тук из форума, ама нямам време сега да търся. Ако чете secretgarden, тя ще обясни по-добре.
Моето хлапе е лудо по месото, нищо не мога да направя. Сега явно му е нужно, като порасне той ще си реши как да се храни.

# 18
  • Мнения: 107
И аз бях вегетариантка,около 2години....докато не забременях,не че сега няма моменти в които не мога да погледна месо....

# 19
  • Мнения: 2 818
Вегетарианка съм от около 5 години. Лактовегетарианка, като някой ден може и да стана веган. Риба ям рядко. Яйца предпочитам да не ям, но ям неща приготвени с яйца.
Проблеми с бременностите си не съм имала.


HugЧУДЯ СЕ-как да храня малкия-какво точно да му давам?До сега не съм му давала месо, яйца и риба...всички ми говорят как съм ощетявала детето и ме плашат.....Приемам съвети Hug

Пробвай и кълнове(най-добре да са твое производство)... пшеничен зародиш, овесени ядки, кафяв ориз... леща - има една белена, ако не му понесе небелената. Кърма Sunglasses
Ораганизма свиква да си набавя нужното в зависимист от предлаганата храна. Ако му даваш месо и тн, той ще свикне да си набавя от него, защото е по-лесно(но не и по-качествено), но му предложиш други източници на същите в-ва той ще свикне да извлича от тях, като няма да се чувства затормозен( на един американец китайския ще му се струва направо невъзможен за научаване, докато роденото в Китай китайче си го ползва перфектно Wink).

# 20
  • Мнения: 104
Лактовегетарианка от 10 години и завинаги.

# 21
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Здравейте! Искам и аз да се запиша в този списък, понеже имам нужда от съвет за първата си бременност. Вегетарианка съм от 6-7 години (но ям мляко и яйца, без риба и друго месо). Страхувам се да пусна нова тема, защото отношението към вегетарианците е доста враждебно понякога, а аз не искам да натрапвам мнението си, просто да обменя информация с други бременни или родили вегетарианки.
 Hug Hug Hug Peace
Аз също съм вегетарианка от около 4-ри години, като мноооого рядко ям риба. Имам син вече на почти 5 месеца и не съм консумирала месо нито през бременността, нито след това. Имах прекрасна бременност и много леко раждане. Родих за час и половина (без медикаменти). Все още кърмя, а размерите на синът ми (ръст, тегло) са в горните граници от самото начало. Към края на бременността хемоглобинът ми беше в долните граници, но не съм вземала никакви медикаменти. Нормализирах го с различни храни богати на желязо. Моят съвет е да не променяш хранителните си навици през бременността, защото това е много голям стрес за организма, а неминуемо това се отразява и на бебенцето. Желая ти успех и слушай сърцето си, а не околните, които ще те убеждават в какво ли не  Peace.

# 22
  • Мнения: 295
Благодаря, ккHug
Всъщност точно затова се записах тук- да си вдъхна малко увереност. Бях намерила подобен форум преди време, но тъй като докато забременея мина време... а край мен всеки (наистина) ме убеждава в какво ли не... а и ми е за първи път... Така че наистина примерът на всички тук ми е от голяма полза  Hug

# 23
  • в Низината
  • Мнения: 705
И аз да се запиша тук - вегетарианка съм вече 12 години - не ям месо, риба, само млечни продукти.
А по твоя въпрос, Ани 2, износих и родих едно здраво момченце, което сега е на 1г.и 5 месеца. Това, че не ядях месо през бременността си по никакъв начин не се отрази на развитието му - тежи цели 15.500кг., лъчезарен и неуморим малък разбойник.

# 24
  • Мнения: 4 555
И аз да се запиша.
Освен месо, не ям нито риба, нито яйца. Мляко не понасям, сирене и кашкавал рядко ям. Единствено кисело мляко понасях, но откакто съм бременна и него не мога да го доближа.
Сега се опитвам да ям месо заради бременността. Но яйца и риба все още не мога  Sick

# 25
  • Мнения: 295
И аз да се запиша тук - вегетарианка съм вече 12 години - не ям месо, риба, само млечни продукти.
А по твоя въпрос, Ани 2, износих и родих едно здраво момченце, което сега е на 1г.и 5 месеца. Това, че не ядях месо през бременността си по никакъв начин не се отрази на развитието му - тежи цели 15.500кг., лъчезарен и неуморим малък разбойник.
Герги, това е страхотно! Много увереност ми вдъхваш, благодаря  Hug  bouquet

# 26
  • Мнения: 819
Не съм вегетарианка,но мъжът ми кара всички пости,на пълен пост,и се виждам в чудо какво да му готвя!Ще се радвам да споделите с какво точно се храните и идеи за манджи,че лудвам!Благодаря!!!!!

# 27
Запишете и мен.Аз спрях месото миналата година на велигденските пости и така си направихме малката ни дъщери4ка.Преди това 2-3 месеца не се получаваше.Вярвам,че след прочистване на организама нещата са си дошли на място.Аз си хапвам млечни продукти и рибка от време на време,но мисля че това не пречи.Много се зарадвах на темата Heart Eyes

# 28
Забравих да напиша,че с приятеля ми заедно отказахме месото и така  до ден днешен.

# 29
  • Мнения: 74
здравеите,
и мен ме включете в групата не ям месо от както съм се родила като съм била бебе съм плюела пюретата в които е имало месо,но риба и мляко си хапвам
ако има някои желание може да сподели какви вкусотии си готвите защото кухнята ми е доста еднообразна ще се радвам да пробвам нещо ново Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт