ЮЛИ 2020 - Тема №2

  • 22 552
  • 745
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 235
Включвам се и аз да докладвам. Вчера бях на преглед. Видяхме сърчице и малко се успокойх, ама първо ме понапрегна лекарката, че нещо не се виждаше. Каза, че е от разположението на матката, каквото и да означава това. Иначе бебчо е порастнал точно толкова колкото трябва от предния път. И при мен не съвпада календарна с гестрационна седмица. Сега съм в 7 г.с., а по календар в 8.  Мисля, че се взима гестрационната седмица за изчисяване на термин. Тези дни трябва да си запиша час за БХС за след нова година, така че момичетата от София може да споделят в коя болница ще го правят.

    Мисля да отида и до личната за направление и да се ориентирам кой ще ми води ЖК, за да мога да запиша и час. От вас има ли някой, който ще я води с допълнително здравно осигуряване ? Аз имам такава осигуровка, която включва бременност и раждане, но се чудя ако е на частно дали след всеки преглед се заплаща или трябва да внеса цялата сума накуп. Доколкото знам имам някакъв лимит, но не съм много запозната.
 
    Относо коледното настроение при мен сякъш липсва. Все още не съм украсила, но мисля да го направя тези дни. Като се прибера вкъщи гледам да полегна, че се чувствам много изморена и единственното ми желание е да си почивам, нищо друго не ми се прави. Сега обаче ще опаковам коледни подаръци, че в работа съм предвидила на част от колегите и там тече коледна подготова. Отделно в събота имаме коледно парти  и се надявам коледното настроение да се появи. Grinning

Иначе при мен гаденето си е еждневно и почти постоянно, та си е доста неприяно, с позиви за повръщане, ама за сега все не успявам . Положението сред много хора става по- зле. Усещам всякакви миризми и всичко ме дразни. Даже и омекотителя не понасям. Grinning

  Аз също имам някакво течение. За сега не съм пускала изследвания. Надявам се да е нормално.

Малко дълго стана, но това е за сега... лека вечер

# 61
  • Мнения: 107
Включвам се и аз да докладвам. Вчера бях на преглед. Видяхме сърчице и малко се успокойх, ама първо ме понапрегна лекарката, че нещо не се виждаше. Каза, че е от разположението на матката, каквото и да означава това. Иначе бебчо е порастнал точно толкова колкото трябва от предния път. И при мен не съвпада календарна с гестрационна седмица. Сега съм в 7 г.с., а по календар в 8.  Мисля, че се взима гестрационната седмица за изчисяване на термин. Тези дни трябва да си запиша час за БХС за след нова година, така че момичетата от София може да споделят в коя болница ще го правят.

    Мисля да отида и до личната за направление и да се ориентирам кой ще ми води ЖК, за да мога да запиша и час. От вас има ли някой, който ще я води с допълнително здравно осигуряване ? Аз имам такава осигуровка, която включва бременност и раждане, но се чудя ако е на частно дали след всеки преглед се заплаща или трябва да внеса цялата сума накуп. Доколкото знам имам някакъв лимит, но не съм много запозната.
 
    Относо коледното настроение при мен сякъш липсва. Все още не съм украсила, но мисля да го направя тези дни. Като се прибера вкъщи гледам да полегна, че се чувствам много изморена и единственното ми желание е да си почивам, нищо друго не ми се прави. Сега обаче ще опаковам коледни подаръци, че в работа съм предвидила на част от колегите и там тече коледна подготова. Отделно в събота имаме коледно парти  и се надявам коледното настроение да се появи. Grinning

Иначе при мен гаденето си е еждневно и почти постоянно, та си е доста неприяно, с позиви за повръщане, ама за сега все не успявам . Положението сред много хора става по- зле. Усещам всякакви миризми и всичко ме дразни. Даже и омекотителя не понасям. Grinning

  Аз също имам някакво течение. За сега не съм пускала изследвания. Надявам се да е нормално.

Малко дълго стана, но това е за сега... лека вечер
Аз имам допълнително здравно осигуряване към Българя иншурънс. 500лв имам за проследяване на мен ЖК ми е 400лв на 2 пъти по 200лв и утре мисля да си пусна първите 200лв да ми ги възстановят. И 500лв имам за избор на екип при раждането. Като и ако не съм в частна болница ми възстановяват някаква сума за престоя в болницата, но не съм сигурна колко точно е.

Сега за БХС аз ще си го правя при моята нова АГ в Лозенец някъде. Тя иначе следи в Света София. И ще си платя 120лв за БХС. При старото ми АГ  щеше да ми е безплатно, защото щях да си го правя в Майчин дом, но предпочитам адекватно мнение на АГ без значение от парите. По-добре да си платя 120лв, вместо да получавам отговор по телефона при болка "Ами то за съжаление в тази седмица нищо не може да се направи".

# 62
  • Мнения: 58
Аз да се включа за течението. От както се помня все си имам бяло течение и винаги резултатите са перфектни. Как става това не знам 😃. Сега, откакто съм бременна дори течението намаля, а понякога изобщо нямам.
Слава богу не ми се гади и не повръщам, но пък така ме мързиии... Мога да лежа по цял ден.
Ние украсихме вчера вкъщи, малкия е много щастлив няма търпение 💕.

# 63
  • Мнения: 130
Здравейте и от мен!
Да се включа с отчет от прегледа. Видях си пак ембриончето, чух му и сърчицето. Развива се супер. Даже върви със седмица напред. Сега започнах 9г.с.
Другото притеснително е, че от двете прокървявания и е останал един хематом голям колкото плодния сак и трябва организма да се справи с него. Получило се е отлепване. Като при първата ми бременност. Изписаха ми и инжекции. Много почивам , не излизам и тайничко се надявам да се закрепя и нещата да потръгнат.
На 23.12 отново ме вика на преглед да видим резултата от почивката и инжекциите.
Radost34, не можах да отворя съобщението ти. Ако можеш изпрати го отново😃
За течението-бялото, знам, че е нормално по време.на бременност да има секрет. Все пак и затова са изследванията да покажат дали всичко е Ок.
Леко бременеене момичета и дано неприятните симптоми отшумяват !

# 64
  • Мнения: 94
Здравейте Simple Smile
Някой може ли да ми препоръча АГ за женска консултация по здравна каса в кварталите Лозенец, Хладилника, Център или близки до тези квартали?
За БХС и ранната фетална морфология съм избрала МЦ Фемина, доволна съм от тях.
И аз се замислям за някакъв пренатален тест, но ще изчакам след ранната ФБ и БХС ако има нещо притеснително, тогава ще реша

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 03:20 от LlMmKk

# 65
  • Мнения: 252
Може ли да обясните повече за това допълнително здравно осигурняване?

# 66
  • Мнения: 107
Може ли да обясните повече за това допълнително здравно осигурняване?
Какво точно Ви интересува? Допълнителното здравно осигуряване ми е от работата. Има доста неща, които се заплащат а на мен са ми безплатни. Януари ми се наложи скенер, понеже бях припаднала и си ударих главата. Отидох, направиха ми го и не съм заплащала.

# 67
  • Мнения: 17
С огромно съжаление и аз ви напускам, моля да ме изтриете от списъка.

# 68
  • Мнения: 193
С огромно съжаление и аз ви напускам, моля да ме изтриете от списъка.
Много съжалявам.Дано скоро има добра новина и този път да е до край!

# 69
  • Мнения: 252
Може ли да обясните повече за това допълнително здравно осигурняване?
Какво точно Ви интересува? Допълнителното здравно осигуряване ми е от работата. Има доста неща, които се заплащат а на мен са ми безплатни. Януари ми се наложи скенер, понеже бях припаднала и си ударих главата. Отидох, направиха ми го и не съм заплащала.
А как да разбера дали имам допълнително здравно осигуряване?

# 70
  • София
  • Мнения: 1 254
А как да разбера дали имам допълнително здравно осигуряване?
Ще знаеш, ако имаш. Все едно да не разбереш, че имаш служебен телефон... Ако работодателя ти плаща доп здравно осигуряване със сигурност го изтъква като социална придобивка и знаеш, че го имаш.

# 71
  • Мнения: 235
Може ли да обясните повече за това допълнително здравно осигурняване?
Какво точно Ви интересува? Допълнителното здравно осигуряване ми е от работата. Има доста неща, които се заплащат а на мен са ми безплатни. Януари ми се наложи скенер, понеже бях припаднала и си ударих главата. Отидох, направиха ми го и не съм заплащала.
А как да разбера дали имам допълнително здравно осигуряване?

Ако имаш допълнително здравно осигуряване би трябвало работодателя да те е информирал и да си получила здравна карта, с която се минава на преглед. И вече трябва да провериш дали имаш услугата бременност и раждане.

# 72
  • Мнения: X
Момичета как се чувствате? Направо съм като някаква развалина не мога да се позная. Нямам силички за нищо само гледам как да си легна и нико да не правя....

# 73
  • Мнения: 16
Здравейте момичета, моля кажете ми какви изследвания сте пуснали до момента. Днес бях на лекар в 10-11 седмица съм, но лекаря излиза отпуска. Няма да ми пусне никакво изследвания. Моля ви дайте ми съвет. Ще си ги пратя. Ще се върне лекаря чак януари.
Е като беше днес на лекар, защо не го попита какво да пускаш? Thinking
Аз съм пуснала ПКК, урина, tsh и вит. Б12.

И на мен ми назначиха ПКК, урина, TSH, B12 , vit D
Вит Д и Б12 са ми в дефицит и утре съм на преглед. Явно ще ми изпишат да ги пия.

При мен е същото положение с вит Д и вит Б12. Вит д ми изписа да пия, а вит б12  ми беше в граници, но в долната граница и докторката ми изписа 2 мускулни инжекции за да се вдигне.

# 74
  • Мнения: 132
sweed_lady, провери си какво ти е допълнителното здравно и какви са му лимитите. Аз по моето имам лимит 400 лв за ЖК, но на година. А моята ЖК струва 600 лв. Това, което мисля да направя е, сега да пусна за 200 лв и догодина - за останалите 400 лв. Говорих с дама на съпорт телефона и каза, че ще стане така Wink

Последна редакция: чт, 12 дек 2019, 18:19 от lena.f

Общи условия

Активация на акаунт