Кърмените бебета привързват ли се към играчка?

  • 1 121
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 164
Не е привързана към играчка. В креватчето й има няколко, но си играе с тях като се събуди или докато заспи. Веднъж само беше гушнала един мечок. И на цица вече отдавна не заспива  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 735
Не само ,че не е привързана към определена играчка ,ами и много бързо й омръзват играчките - максимум 2 дни. Shocked  Най-обича да ми къса и дърпа книгите и да си играе с играчките на мама и на тати. ooooh!

Спим заедно.

# 17
  • Мнения: 2 467
Моето не. Привързана е само към циците ми. С тях заспива, с тях става (спим заедно). Ама то и в коя ръка играчка да държи  Thinking Докато заспива/успокоява се, цока от едната гърда, а другото зърно и в ръцете (стиска да не избяга  Laughing ).

# 18
  • София
  • Мнения: 44 133
още е малък, но до сега не се е привързвал към играчка....но не знам дали наистина кърменето има значение за това

# 19
  • Мнения: 1 117
Смятам,че зависи от детето и няма ръзка с кърменето. Когато беше на 1,8 месеца имаше едно прасенце и едно тигърче и с тях спеше и като тръгна на ясла ги търсеше само в началото .Съответно ги носехме в яслата и след известно време вече не ги искаше. Сега от време на време си взема играчка, но витаги различна в градината.

# 20
  • Мнения: 422
Харесал си е една калинка (кръстил си я е Ръбо) и почти по-цял ден си играе с нея,понякога и заспива така......но скоро няма да замени гърдите ми(с тях заспива с тях се събужда) Laughing

# 21
  • Мнения: 4 095
Да, моето голямо кърмаче заспива с Мечо, много го обича и много го гушка. Напоследък когато яде на обяд или вечеря, Мечо е в ръцете й и храни и него. Въпреки това преди заспиване я кърмя, аз гушнала нея, а тя - гушнала Мечо. Има и една Пипи, тя е номер 2 - понякога си я иска и нея за гушкане в леглото.

# 22
  • Мнения: 631
моето голямо дете се привърза към играчка на 6г започна да слага едно плюшено куче до него докъто спи държеше си го докъто гледаше ТВ, дори си го кръсти Пухчо
в момента го е оставил на бебето което си играе с него и с другите играчки и не проявява за сега предпочитания към някой от тях

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Много дълго време нямаше продпочитана играчка и аз (съобразно прочетеното в книгите) се чудех защо, аджеба. После прочетох статии в чужди сайтове, че всъщност и да няма играчка е точно толкова нормално.
Може би към 2 години започна да предпочита играчки - свързвам го с тръгването на ясла, където имаше нужда да си носи познато 'другарче' за утеха. Но и досега няма конкретна. Има няколко любими, с които на ротационен принцип играе. Понякога мъкне в леглото при заспиване, понякога - не. Понякога носи съвсем други неща в леглото - фиби, ластици, кърпи...вчера искаше близалката да вземе, да 'си я гушка', но не я огря Grinning

# 24
  • Мнения: 1 735
Харесал си е една калинка (кръстил си я е Ръбо) и почти по-цял ден си играе с нея,понякога и заспива така......но скоро няма да замени гърдите ми(с тях заспива с тях се събужда) Laughing

Да не би в лентичката ти да има грешка или пък детето да говори на 6 месеца??  newsm78
В смисъл ,че как ще си кръсти играчката иначе ,ако не може да говори?

Общи условия

Активация на акаунт