Какво да правим при психически тормоз у дома

  • 5 977
  • 100
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 21 648
Не че нещо, но целта на възпитанието, не е да се чувстваш добре. Трябва да ти е гадно, когато те възпитават. Баща ти си върши работа на родител. В крайна сметка не иска нещо кой знае колко сложно от теб - да ходиш на училище.
 Обясни защото не искаш да ходиш на училище. Може от там да се развърже проблема.

Айде да се въздържите от глупости.

# 16
  • Мнения: 22 867
Бащата е за трепане, не дъщерята. А майката къде е в цялата история? Нямам време да търся, но защо ми се струва, че съм чела авторката и, че майката е преподавател в университет? Ако бъркам, моля за извинение. Мисълта ми е, че не би трябвало да е пасивна към това поведение на бащата, без значение какво работи, какво означава, че това били отношения между тях двамата - баща и дъщеря? Трябва наистина да се разбере какъв ти е проблемът с училището, нали и сама си даваш сметка, че бягството от проблема не е негово решение? Но това непременно трябва да стане със съдействието и на двамата родители. Жалко, че ти се налага да изтърпяваш подобно отношение.

# 17
  • Мнения: 15 764
Лейди Касиопея, не се опитвай да я убеждаваш, че поведението на баща й е нормално! НЕ ГО ПРАВИ ЗА НЕЙНО ДОБРО! Вашите наричаха ли те п*тка и л*но? Ти твоите деца наричаш ли ги така като сгафят нещо? Или сядаш да ги питаш какъв е проблема и търсите решение?

Чакай, чакай малко. Първо, както виждаш ти повтаряш моите съвети. Второ - никъде не съм говорила за обидите! Разбира се, че такива думи и то казани от родител на дъщеря /че дори и на син/ са абсолютното дъно. Казах, че въпреки остарелия му метод на възпитание /не знам ти на колко години си, обаче едно време възпитателния бой си беше нещо нормално/ той го прави за нейно добро, защото образованието е важно. Не съм казала, че поведението му е нормално. Много моля, не ми слагай думи, които не съм написала!

# 18
  • София
  • Мнения: 38 903
Авторката, говори с класната и психолога на училището. Поне психолога трябва да те разбере. Не се страхувай!

# 19
  • Мнения: 21 648
Не го прави за нейно добро баща и, с защото вероятно е агресивен скандалджия и невротик. Сигурно и пие.
Нормален човек не се държи така с дъщеря си. Нищо чудно, че момичето има проблеми.

# 20
  • Мнения: 3 186
Страхотно възпитание, няма що. Утре ще е поредната тормозена от някой идиот като баща си и ще смята, че го заслужава.


Разбира се! Такава жена никога няма да се почувства комфортно в компанията на обичащ и уважаващ я мъж. Докато не си смени софтуера в главата, ще търси връзки, в които я унижават вербално, пък и защо не и физически. В този смисъл, благодаря за темата. От нея се вижда първоизточника на домашното насилие. Ако нямаше такива бащи, нямаше да има жени (техните дъщери), търпящи и един ден домашно насилие.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 438
Не зная от къде си, но ако си на 17 си на няколко месеца от самостоятелността си.
Проучи други гимназии и се прехвърли, ако те тормозят в сегашната.
В краен случай - https://ve4erna.com/ , имам позната, която беше ужасно буйна, завърши едва-едва тук. През цялото време работеше и се самоиздържаше. После поулегна и влезе в университет, сега работи чудесна работа с разни колеги от елитни гимназии.

Говори с психолога в училището ти междувременно, смени поне класа, докато на 18 и можеш да смениш училището без вашите.

Последна редакция: пн, 09 дек 2019, 17:45 от get_real

# 22
  • Мнения: 6 166
В училище какъв е проблема?

х7акру, по-неадекватно няма накъде.

# 23
  • Мнения: 8 849
Авторке, какво става в училище? Какъв е проблемът там, защото в отговора на този въпрос е заровено кучето.
Малко ми е странно, че си щастлива само вкъщи, след като баща ти те тормози психически, но ти си знаеш.
Кажи за училището, защото сигурно имаш още 1 година, освен тази. Трябва да завършиш средно, но не е задължително в това училище. В обикновена гимназия ли си, къде си? Можеш да се преместиш другаде.

# 24
  • Мнения: 4 626
Лейди Касиопея, не се опитвай да я убеждаваш, че поведението на баща й е нормално! НЕ ГО ПРАВИ ЗА НЕЙНО ДОБРО! Вашите наричаха ли те п*тка и л*но? Ти твоите деца наричаш ли ги така като сгафят нещо? Или сядаш да ги питаш какъв е проблема и търсите решение?

Чакай, чакай малко. Първо, както виждаш ти повтаряш моите съвети. Второ - никъде не съм говорила за обидите! Разбира се, че такива думи и то казани от родител на дъщеря /че дори и на син/ са абсолютното дъно. Казах, че въпреки остарелия му метод на възпитание /не знам ти на колко години си, обаче едно време възпитателния бой си беше нещо нормално/ той го прави за нейно добро, защото образованието е важно. Не съм казала, че поведението му е нормално. Много моля, не ми слагай думи, които не съм написала!
Ами, противоречиво ти е мнението. Казваш, че го прави за нейно добро, което абсолютно не е така! Такива като него не мислят доброто на никого, а искат да си изкарват гняста върху тези, който ги търпят! Не я бие и не й крещи, защото много се е загрижил за образованието й, а го прави защото си търси поводи да си излива помията и така оправдава неадекватните си действия. "Възпитателен" бой е нещо съвсем друго и това, което се случва с авторката не е такова.

# 25
  • София
  • Мнения: 38 903
Защо не ходи на училище? А тази седмица?

# 26
  • Мнения: 5 274
Ако детето ми не посещава училище системно аз също бих го наказвала и дори набила. Детето има само една отговорност- да ходи на училище и да учи. Родителя има хиляди такива, освен да го обича, най-малкото да го нахрани, облече, лекува, купи учебници и принадлежности и т.н.т. Значи аз ще блъскам по цял ден като грешен дявол да му осигуря всичко това, а то има само 1 единствено нещо да направи и няма да го прави. Ами мерси ти и уважението, което има към мен и към това, че съм си дала здравето и живота и нервите за да го изуча. И аз бих излязла извън нерви.
Авторке, не защитавам баща ти, но и теб не разбирам. Аз бях дете с биологичен баща и втори баща алкохолици, майка ми гледаше 3 деца и беше системно тормозна, но никога не си поволих да я тормозя и аз като не ходя на училище. Знаех, че това е за мое добро.

# 27
  • Мнения: 4 626
Злодеида, ти прочете ли, че я тормозят в училище? На мястото на майка й не би ли се поинтересувала защо не ходи и не би ли опитала да решиш проблема, за да може да посещава училище без да се страхува?

# 28
  • Мнения: 8 849
Основният проблем на момичето е с училището, но като всяко дете, то не осъзнава това и изкарва баща си главен виновник, защото разсъждава инфантилно: ако баща ми спре да ме тормози защо не ходя на училище, аз няма да съм длъжна да ходя и тормоза ще изчезне.
Затова всички питаме: какво става в това ши*ано училище? Някакво специално ли е, та не може да се смени? Защо не може да мине вечерно, задочно или да го завърши там по някакъв начин?
Или просто не иска да учи повече? С позволение на родителите може да започне работа, вече е навършила 16.

Четеш ли, бе, дете? Отговори нещо.... Rolling Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 38 903
Класната досега би трябвало да е продънила телефона на майката.

Общи условия

Активация на акаунт