Ново начало?

  • 9 024
  • 201
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Привет на всички,
Намирам се в изключително объркано състояние, защото съм...влюбена.
От 6 години имам връзка с мъж, който не желае развитие на връзката ни, защото вече е минал по този път - сватба, деца, развод и т.н.,по-голям е от мен с 16 години. Гледаме в различни посоки, за което късно се осъзнах, тъй като бях "заслепена" от любов, но вече чувствата ми не са същите, изпитвам само гняв и тъга, когато мисля за него или сме заедно. Постоянно си задавам въпроса "защо не иска да ме направи щастлива?", дори не желае да живеем заедно.

Преди няколко месеца се появи нов мъж в живота ми, с който имаме работни допирни точки и съм привлечена от него. И той е разведен и има дете, но се държи някак по-различно и когато обсъждаме темата за деца, той споделя,че иска да има още (не сме говорили конкретно за наши). Излизахме два пъти след работа, беше много приятно - споделяхме различни случки, смяхме се, подари ми цветя, отвори ми вратата на колата, показа добро отношение, беше различно и наистина приятно. След първата среща се целунахме, а след втората ми сподели, че ме желае. Обясних му, че не се чувствам готова и той каза, че ще изчака. И така вече няколко месеца, в които не сме се виждали, защото си намирам какви ли не оправдания, тъй като все още не съм приключила отношения с "партньора ми".Когато се засичаме в обедната почивка ми споделя, че ме харесва и ме желае, а аз го "мотая" и "се подигравам с него"... Отвръщам му, че според мен той ме иска само за секс, а аз желая по-сериозни взаимоотношения, при което той ми заявява "направи поне една стъпка, не сме на по 15 години, секса е нещо нормално и за мен е важно, колко месеца минаха и т.н."

Искам да бъда с този човек, но това негово желание не е ли прекалено прибързано, ние сме излизали само два пъти, както споделих. Знам, че сексът е нещо нормално, на 31 години съм, не съм девствена, но търся мъж, който наистина е готов да чака да се почувствам готова, колкото време е необходимо. Не е и сигурно, че между нас ще се получи, може да иска само секс и отново да се окажа в същата ситуация.
От друга страна изпитвам угризения, защото знам че по този начин го отблъсквам.
Връзката си ще я приключа, но как да се пусна по течението без да съм сигурна,чe има сериозни намерения?

Моля ви, дайте ми съвет какво да правя.

# 1
  • Мнения: 1 376
Действаш. Ако не стане - следващ и така. На тая възраст да чакаш "мъж идеал" е вече нереално.

# 2
  • Мнения: 5 300
Доста объркан пост като цяло. Какво те привлича постоянно в разведените мъже, не си ли се срещала с някой, който не носи това "бреме"? Другото, което ми направи впечатление, че казваш защо не иска да ме направи щастлива, не разчитай на някой друг да те прави щастлива, бъди щастлива сама със себе си и тогава може би ще срещнеш подходящия човек, с когото да изградиш семейство.

# 3
  • бургас
  • Мнения: 739
Ами сама каза,че вече 6години нищо не се случва. Не е ли по-добре да вземе нещо да се случи и да не играеш на сигурно постоянно. Ако продължиш да чакаш какво едно и също. Така пропускаш шанса си за ново начало, дали с този или друг,който наистина иска същото като теб

# 4
  • Мнения: 10 993
Ако не пробваш, никога няма да разбереш.

# 5
  • Мнения: 1 005
Сама казваш , че с " официалния" партнъор нещата са " умрели ". Слагай картите на масата на новия и разбери какво точно иска .

# 6
  • Мнения: 2 489
Ами прекалено много мислиш. Не виждам какво толкова прибързано е направил човекът ( новият). Излезли сте, харесвате се. Няма нищо лошо и секс да правите. А дали ще излезе нещо сериозно, времето ще покаже.
Приключи възможно най-скоро с досегашния и ако ти допада колегата, излизай с него. Наистина го мотаеш и ако нищо не се случи, просто ще загуби интерес.

# 7
  • Мнения: 6 149
А какво всъщност се чака? Новият го е казал предостатъчно - не сте на 15, че да си играете половин година на гаджета с гоненки.

# 8
  • Мнения: 32
Скрит текст:
Сама казваш , че с " официалния" партнъор нещата са " умрели ". Слагай картите на масата на новия и разбери какво точно иска .
Да, но съм свикнала с него... Тъжно ми е, че не се получава.  Имали сме страхотни моменти заедно.
"Новият" директно заявява, че за него секса е важен и нещата се случват от самосебе си, без планиране.

# 9
  • Мнения: 6 622
Как може да знаеш дали има сериозни намерения преди да сте опитали? А даже и да има може да не си допаднете. И без това нямаш какво да губиш, старият партньор щом е на ръба на 50-те и още не се е решил на сериозна стъпка няма и да се реши. Пробвай с новият и да не се получи ще сте си изкарали добре.

# 10
  • Мнения: 32
Скрит текст:
А какво всъщност се чака? Новият го е казал предостатъчно - не сте на 15, че да си играете половин година на гаджета с гоненки.
Чакам да ме "убеди", че не желае само секс. Искам да бъда сериозно обвързана, да заживея с половинката си и да имаме дете.

# 11
  • Мнения: 2 489
Ами прав е човекът. За хора на 30 години, сексът си е важен. Какво толкова има да се чака и да се планира?!

# 12
  • София
  • Мнения: 35 096
Точно това му кажи - че не искаш да усещаш сексуален натиск, че си привлечена, но не си готова все още.
Инициирай и ти нещо -покани го някъде, покажи интерес. Щото ще му писне.
Пък, какво развитие очакваш и как мислиш, че се случват нещата - това си е само в твоята глава.

# 13
  • Мнения: 6 622
То и да го планирате по един начин може да се получи по друг. И един съвет тези, които обещават прекалено много предварително често лъжат.

# 14
  • Мнения: 10 797
Съветът ми е да се ориентираш към мъже без „багаж”. Ако толкоз много те влекат разведени с деца, пробвай с новия. Не си малка. Ако не стане - следващия. Щото ще минат още 6 години и ще се събудиш до новия, който още те чака, пък стария те прави нещастна. Те годините летят като един миг докато се чудим.

Общи условия

Активация на акаунт