Бъдещи и настоящи мами в USA

  • 21 464
  • 283
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 940
При мен автоматично ми назначиха педиатър ,този който беше на смяна в болницата когато Елла се роди-естествено ме питаха него ли искам или си имам мой ,аз си нямах мой и него го пожелах.
От  тогава смених 2ма и сега сме с 3ти  Rolling Eyes ,и от интервю няма как да се разбере ми се струва,в единя от случаите в който смених докито беше не по негова вина а  на тези на рецепцията ,  сега този дето го имаме ми е препоръчан горещо от други хора  но на нас не ни харесва...просто си е до личен избор.

sofkobofko..пожелавам ти  тогава хубаво да ти е и на тебе с епито Wink ,повечето от мамите американки дето познавам не са ползвали таково чудо щото по тяхно мнение трябвало си  да експириенс цялото раждане ...еми аз реших да не съм такава мазохистка и съм много доволна от решението си и аз като valkakar усетих 5-6- контракции ..ей така да имам представа  за какво става дума и това ми е преее достатъчно. Crazy

А и моята клиника беше много яка ,на мен ми се случи да откажа предизвиканото ми раждане  в последния момент щото реших че искам да изчакам още една седмица,обадих се 5 часа преди апоинтмента  и момичето на телефона беше адски любезна и ме увери че щом не се чувствам готова по добре да изчакам ,говори с мене поне 10-15 мин и каза че ще звънне на докито да му каже да не идва и т..н.Просто съм възхитена от целия екип в клиниката! Hug

# 256
И на мен ми беше много интересно когато ми казаха за курса за епидурала и аз бая се изплаших и на следващия ден в 8 сутринта го бях изкарала. И аз имах проблеми с краката , добре че имаше кой да ги държи Crazy. А за педиатъра най- доброто което можеш да направиш е да питаш майки или семейства с деца около вас в квартала или познати приятели. Аз така избрах моя, но май ще го сменям тъй като тои не ме обича особено. Както каза някой аз нали идвам от БГ и съм свикнала да питам и след като изчерпам въпросите си на него н ему остава да каже нищо и се държи странно. Ще го сменям усещам. Най- добрия начин да опознаещ лекаря е да имаш поне 2 визити при него и да видиш как си пасва той с детето, как си пасвате вие и естествено да се поинтересуваш за обраьование, опит и прочие. Онлайн обикновенно можеш да намериш мого информация за докторите.

# 257
  • Мнения: 393
Супер весело ми стана като ви чета за епидуралната Simple Smile Дано и аз се облажа от нея Wink Crazy

След последното ми посещение в клиниката (вторник) представих въпросите си на "старшата" в писмен вид, защото иначе все забравям по нещо- значи и при нас пре-регистрацията в болницата е желателно да се направи между 24та и 30та седмица, всички въпроси касаещи обрязване, захранване, епидурал и т.н. се отбелязвали в БОЛНИЦАТА... Добре, че dessivl ме подсети, да видя, че и моята болница има сайт Wink...
За застраховката- каквото казва smily_5q е и при нас...
Само ми е странно, защо от самото начало не ми казаха, че мога да звъня в клиниката по всяко време и, че имало дежурен, който пейджвал докторите... ми аз идвам от БГ отде да знам, че е така тук-  напразно съм се страхувала значи... Wink

А на 6ти септември, май ще ме проверяват за диабет, защото казаха да отида сутринта назакусена за около час.
Tа пак да се намеся. Това изследване е за диабет.В уречения ден, спазила стрикно предписаната диета се явяваш при доки.  Взимат ти кръв, изпиваш глюкозен разтвор с различен аромат (пълна отврат). След 30 мин ти взимат кръв, след още 30 пак. Аз избрах да ми ми дупчат и двете ръце и не сбърках (иначе издват малко в повечко на една ръка). След около две седмици ти се обаждат по тел. с резултата. Може да се наложи повторен тест-не се панирай, не означава че има6 диабет. Просто първият скрининг понякога дава поглешни резултати. Вторият е презицен.

На тема епидурална упойка- аз си бях заявила, но бебока бързаше страшно много накрая. Нямах болезнени контракции, постъпих си за планово раждане, тъй като предишния ден бях с 6 см разкритие (аз поначало последните месец и половина си карах с 3 см). Доки дойде към 2.45pm, пукна околоплодния мехур и отиде да се преоблича (нямах напъни нито болезнени контракции- само монитора ги отчиташе, не и аз). След около 2 мин най-накрая усетих болезнени контракции и напъни. Само успях да кажа "излиза", искам си епидуралната и...  шах и паника. Генеколожката ми и микропедиатъра влетяха полуоблечени.....Бебо се роди в ....2. 52 pm. 

Ами предполагали са ,че знаеш. На мене ми се е налагало да звъня в обедна почивка, или да си променя 4аса за преглед след официално обявеното им работно време. Първия път предположих, че ще трябва да оставя гласово съобщение- да ама не... Отговори ми жив човек-дежурен асистент/сестра/телефонист

На тема избор на педиатър-прескочих това. Записах си го в медицинския център, където ходим ние, при същия лекар (цялото семейство сме към него).  Доволна съм от него-все пак контактуваме от 4 години (от толкова ни е familyi doc). Ако има съмнения-праща при специалист, като той (респ. неговата асистенка), прявят appointment-a (естествено след консултация с мене).
Сега бебо е на 6 месеца, доволна съм от доки.

# 258
  • Мнения: 1 116

Мами, според мен  Tandoori най- накрая  отиде вече да ражда, нека и стискаме палци всичко да мине благополучно и бързо!  Praynig

Да и според мен вече ражда, стискам палци всичко да е наред и скоро да се похвали с малката беборана!

# 259
  • Мнения: 964
Тандори стискаме палци Praynig
С нетърпение чакаме новината за едно здраво хубаво бебе Heart Eyes

# 260
  • Мнения: 384
И ние стискаме палци, ти си мъжко момиче Тандоори, дано вече гушкаш малката беборана Heart Eyes

# 261
  • Мнения: 3 271
Аз проверявам по н-пъти на ден за новини. Не пише тук, няма я онлайн, така че съм сигурна, че вече е в болницата. Само се надявам всичко да е леко и бързо и съвсем скоро да дойде да разказва

# 262
  • Мнения: 2 257
Хайде вече да идва таткото и да пише за новини от Таndoori, викам аз!  Peace

Благодаря на всички за съветите и препоръките относно педиатрите, ясно е, че ще говоря с близки и познати, макар че понякога се размнават възгледите за нещата, но ще се оправим. И въпроси ще си измисля, това ми е любимо занимание Twisted Evil за ужас на лекарите. Просто ми беше любопитно дали наистина някой се е захващал да интервюира наред. Благодаря още веднъж на всички, които ми писаха.

# 263
  • Мнения: 8 163
Чакаме розовите новини на Тандури Simple Smile

Като говорим за новородени... вие свикнахте ли с тукашните мерки и теглилки? Аз още не мога. Добре, че телефонът ми има конвертер.

# 264
  • Мнения: 940
Abadjieva...аз така свикнах че сега ми е трудно да обръщам в килограми и километри  Laughing,като ме питат от БГ колко тежи Елла и се почва едно мислене мани...

Таndoori стискам палци всичко да е наред  baby_neutral

Скоро трябва нова тема да отваряме Бубка ли е назначена  Laughing?

# 265
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И аз все надниквам да видя за бебчето на Тандури.
Абаджиева, на някои мерки свикнах, на други не. Знам колко е паунд/килограм и инч/см, но не мога да ги обърна, трябва да се замисля да смятам. И понеже все с България споделям мерките на сина ми, ги помня в кг и см, в паундове и инчове се обърквам, та като ме пита някой американец, аз придобивам замислена физиономия... абе страшна майка излизам.  Laughing
Фаренхайт-а вече си го представям наравно с Целзий.

# 266
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Abadjieva...аз така свикнах че сега ми е трудно да обръщам в килограми и километри  Laughing,като ме питат от БГ колко тежи Елла и се почва едно мислене мани...

Таndoori стискам палци всичко да е наред  baby_neutral

Скоро трябва нова тема да отваряме Бубка ли е назначена  Laughing?

Няма проблем, аз имам списъка (може да трябва само малко да се допълни), ще отворя, когато трябва.
Ама ако има други желаещи, да заповядат, няма да съм обсебваща темите.  Laughing

# 267
  • Мнения: 940
Бубке не вярвам да има блъскащи се на опашка за това задължение Laughing,въпроса е на тебе да не ти омръзне ама ти ще си кажеш съм сигурна Hug
Ами като те питат американците за теглилки и мерилки праскай в колограми и сантиметри,ще ги хвърлиш в оркестъра Laughing

# 268
  • Мнения: 2 257
Най-напред се научих да смятам, приблизително и то, Фаренхайтовете (макар че на печката, странно защо Twisted Evil, все не са ми ясни температурите Wink ). После паундовете, обаче другите - ounces - изобщо не се и опитвам да ги разбирам. Милите са ми най-лесни, щото обикновено ги гледам на километража, а под тях ги има километрите Wink,  макар че сега да ме питат колко км е една миля - не 'нам #Silly. Абе загубена история е това с обръщането, ама се свиква, с приблизителни догадки....Иначе тичам към компютъра да търся converter-и, ако е за нещо сериозно.

# 269
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Най-напред се научих да смятам, приблизително и то, Фаренхайтовете (макар че на печката, странно защо Twisted Evil, все не са ми ясни температурите Wink ). После паундовете, обаче другите - ounces - изобщо не се и опитвам да ги разбирам. Милите са ми най-лесни, щото обикновено ги гледам на километража, а под тях ги има километрите Wink,  макар че сега да ме питат колко км е една миля - не 'нам #Silly. Абе загубена история е това с обръщането, ама се свиква, с приблизителни догадки....Иначе тичам към компютъра да търся converter-и, ако е за нещо сериозно.

Aaa сега с бебето ще почнеш унции в мл да обръщаш.  Grinning

Ама какъв Сатърдай Найт сме заформили, а?  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт