Бъдещи и настоящи мами в USA

  • 21 502
  • 283
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 233
Zdraveyte na vsichki BG mami v USA,
Az sum Mila. S mujut mi Miki se premestihme ot Chicago, IL predi niakolko meseca. V momenta jiveem v Bellevue, WA - tova e predgradie na Seattle. Ochakvame dushterichkata ni da se rodi v kraia na septemvri i az chestno kazano veche niamam turpenie da ia vidia i gushna Simple Smile
Oshte ne sme i izbrali imence, no rabotim usurdno po vuprosa.

Mnogo shte se radvam ako niakoi mi pishe, zashtoto v Seattle ni e dosta samotno

Pozdravi i vsichko nai-hubavo,
Mila

Хей здравей Мила,

Добре дошла във форума и в Белвю!
Наистина ще ми е приятно да се запознаем.
Догодина ни предстои местене в Беллвю, тъй като каката ни иска да учи в Беллвю Хай Скуул. Иначе живеем в Рентън. Малката ни девойка е на 1 г и 3м.
Късмет и леко раждане ти желая!

# 226
Здравейте и от мен! И аз имам желание да се включа, въпреки, че сме все още в бг с бебчо, но скоро ще пътуваме при нашия татко.
Казвам се Валя, имам син роден на 27.03.2006, казва се Сава. Ще живеем във Vienna, VA, което трябва да е квартал или предградие на Вашингтон, поправете ме ако греша.
Поздрави на всички мами

# 227
  • Мнения: 470
И като си помисля, че се преместихме от Сиатъл, защото не намерихме никакви българи там. А и времето е ужасно.
Но по същество: ooooh! newsm78 Мили дами, какво мислите за бибероните. София е почти на 8 седмици и още в началото се научи с биберон.Което естествено работеше добре за мен. Няма писъци, няма безсънни нощи, будеше се само да яде. Преди около 2 седмици се притесних, тъй като не гука и се усмихва доста рядко, а не е и активна както беше като новородена.  От 2 дена се боря с нея, баща и и себе си и най- вече гадния биберон, ограничавам се само до заспиване. (Дори и люлка й купих за да я отказвам. CryКазват, че отнема 3 дена за детето да забрави. Това от което ме естрах е: забавено развитие- психическо и физическо; проблеми със зъбите и най- вече пристрастяване. Какво мислите вие по въпроса, дайте ми съвет и малко кураж в борбата.
Мила - стискаи още малко, и леко раждане Grinning
Тя е още много мъничка и явно бибката я успокоява,излишно е да я лишаваш от това удоволствие Wink,препоръчва се без биберон след годинка или когато изникне първото зъбче да се махне за да не се изкривят зъбките.Ако я откажеш сега няма да може да си задоволи рефлексът да суче и след време може да си смуче пръстите.Когато заспива и го вземай за да си почине малко от него.Не се притеснявай от него,след време сами се отказват,защото не им е нужен.

# 228
  • Мнения: 2 381
Здравейте момичета, имам един въпрос
от известно време забелязвам косопад по никое време. Обикновено става към края на октомври, но дори и тогава не е толкова силен. След изплакване в ръката ми остава стабилно количество коса, по тялото също. Направо започнах да се плаша. Не взимам никакви медикаменти, освен витамини. Някой имал ли е такъв проблем и как се е справил? Гледах в Уолгриинс, но нищо не ми говорят тези масла и маски.

благодаря предварително

# 229
  • Мнения: 3 367
Niki1,
фил 4 ю бих тайм,аз бях така допреди няколко месеца;
виж щитовидна жлеза, след като се роди Стефан bqh на ръба с плешивостта и това ми провериха първо;
маски ползвам на пантен,ефект 0
подстригах се,това помогна малко
пий мултивитамин по един на ден,абсол.задължително е и иди да ти пуснат една крьвна картина;
дано мине бързо че е много гадно,аз бях ужасно фрустрирана а хич не съм суетна..
Анна

# 230
  • Мнения: 2 381
благодаря ти,
аз я подкъсих, не суша със сешоар, взимам принатални витамини и на своя глава добавих калции+магнезий+цинк (в момента ми се налага). последната комбинация от витамини е от скоро и не вярвам да е оказало влияние. но ще те послушам за доктора и без това минаха 2 години от последния пълен профилактичен преглед.

# 231
  • Мнения: 2 257
Niki1, четох някъде, че косата пада два пъти в годината повече от обикновеното - Август-Септември и после пролетта - Март- Април. Освен прегледа при лекар, който никога не  е излишен, може би това ще ти помогне като информация, защото например и аз съм забелязвала такива закономерности - в опрелени периоди на годината пада повече от обикновеното.
Иди в Sally's Beauty Supply , ако имате такива при вас и си избери маски,  имат много и хубави, различни от Walgreens и другите подобни магазини. Освен това имат консултанти, които могат да ти кажат точно какво би ти помогнало в случая. Това, ако няма медицинска причина, де.  Peace

# 232
  • Мнения: 2 381
G&J, има Сали'с при нас, мислех, че само  фризьорски салони могат от тях да пазаруват. Ще проверя задължително. Благодаря ти Simple Smile

# 233
  • Мнения: 4 629
Валкакар,

Докато ти четох постинга си дадох сметка каква глупост направих "отказвайки" сина ми от биберона. Той беше на окло 3 месеца и отказването наистина стана за няколко дни. аз бях много щастлива, но скоро след това той започна да си смуче пръста и вече не искаше бибата. И до сега си смуче пръста, а докога ще е така идея си нямам. Сега ме е яд с това прибързано отказване от бибата, ама вече е късно

# 234
По отношение на биберона, тези няколко дни откак не го давам толкова много бебка започна да говори много повече отколкото преди това и се усмихва почти постоянно. Но има и кошмарните си сърдити моменти ,в които чак се захласва от рев. Така че мисля да й го давам само когато нямам друг избор. Все си мислех, че е по- добре без него, но уви.....

# 235
Ако си била бременна наскоро косопадът е нормално нещо, причината е връщането на хормоните към нормални нива. Също така е нормално при смяната на сезоните (нека не забравяме, че и ние сме животни Laughing). Но най- доброто е да се консултираш с М.Д. особено ако не изчезне до месец и нещо.

# 236
  • Мнения: 380
Здравейте момичета,
И аз да се включа по темата с бибероните. Купих толкова много видове, но Ник не ги иска. Пробвам да му давам всеки ден, но се дави от тях или ги плюе и се мръщи все едно му давам нещо горчиво Grinning. Знам, че е по-добре да не ползва такова нещо, но има една фаза точно преди заспиване, когато не може да заспи и пищи докато се умори. Нищо не помага, нито гърда, нито люшкане, шъшкане, слинг... Реве докато се измори и спира. Мисля си,че ако смучеше биберон поне по малко вечерта,щеше да е по-лесно да заспива.
Има ли някоя от вас, която е преживяла подобно нещо?
А за косопада, задължително ли е да пада косата след като родиш? На мен още не е започнала да пада (чукам на дърво), но съм чувала че след като спреш да кърмиш е възможно да се случи, та може и да не ми се размине Praynig.

# 237
  • Мнения: 2 381
valkakar, не съм раждала все още и не е това причината. Ще пробвам с маски и после на чичко доктор Simple Smile

# 238
  • Мнения: 558
Момичета, имам нужда от сериозен инструктаж относно правилата в САЩ...
Понеже влизам в 7мия месец, доколкото мога да преценя и с две думи раждането макар и през ноември наближава, та:
1. Как се прави връзката между OB/GYN клиниката, която посещавам и болницата? Аз ли трябва да направя нещо или те си обменят инфо?
2. Ако тръгна да раждам предсрочно на кой да звънкам? Докторите в клиниката са 4 и всички ми се водят лични, аз съответно имам само телефона на клиниката но не и техните...

Мъжа ми макар и от дълго време тук, не може да ми отговори, но много спокойно ми казва, да не се чудя, ами че ще звъннем на 911 ако се налага нещо извънредно не дай си боже...  #Crazy newsm78
3. Кой да питам колко ще струва раждането с нашата застраховка- докторите в клиниката ли, в болницата ли, или застрахователите?
4. На кой да кажа че ИСКАМ епидурална?

Във вторник съм на обичайния преглед в OB/GYN клиниката и ако имам нещо ясно в главата ще е чудесно, защото лекарите там имам впечатление, че бързат да се измъкнат след като ми премерят корема с рулетката и го преслушат с машинката, а незнам сестрите освен да взимат проби разни и да мерят кръвно и тегло, за друго могат ли да отговарят...  Rolling Eyes
Благодаря ви предварително  Wink
  bouquet

# 239
  • Мнения: 1 393
Момичета, имам нужда от сериозен инструктаж относно правилата в САЩ...
Понеже влизам в 7мия месец, доколкото мога да преценя и с две думи раждането макар и през ноември наближава, та:
1. Как се прави връзката между OB/GYN клиниката, която посещавам и болницата? Аз ли трябва да направя нещо или те си обменят инфо?  Връзка в какъв смисъл? Твоите доктори нали си знаят към коя болница си и къде ще те израждат...според мен това няма какво да го мислиш. НО трябва да се регистрираш предварително към болницата, в която си решила да раждаш- ако си го направила вече, няма какво да се притесняваш иначе.
2. Ако тръгна да раждам предсрочно на кой да звънкам? Докторите в клиниката са 4 и всички ми се водят лични, аз съответно имам само телефона на клиниката но не и техните...
Ако е през деня, винаги можеш да отидеш (хич няма какво да звъниш, направо отивай е моя съвет) в лекарския кабинет, но още по-добре направо в болницата, към която си зачислена. Най- много да те върнат, ако е фалшива тревога.  Wink
Мъжа ми макар и от дълго време тук, не може да ми отговори, но много спокойно ми казва, да не се чудя, ами че ще звъннем на 911 ако се налага нещо извънредно не дай си боже...  #Crazy newsm78 Не, не прави това. И аз така си мислех, но се оказа, че ако звъннеш на 911, те щели да те закарат в най- близката болница, а не задължително в тази, в която се предполага да раждаш.
3. Кой да питам колко ще струва раждането с нашата застраховка- докторите в клиниката ли, в болницата ли, или застрахователите? Не знам коя ти е застраховката, аз съм с United Healthcare и при мен нещата са разпределени така: платих си още около седмия мес. сметката при докторите ми за израждането, което ще извършат в болницата. За самата болница сметката ще дойде по- късно и нито болницата нито застрахователната компания бяха в състояние предварително да ми кажат каква точно ще е тя.
4. На кой да кажа че ИСКАМ епидурална?
Мисля, че те ще те попитат многократно като отидеш да раждаш в болницата, но най- добре задай този въпрос на лекарите си на следващия ти преглед- те ще ти кажат има ли процедура, която да следваш и каква е тя.
Във вторник съм на обичайния преглед в OB/GYN клиниката и ако имам нещо ясно в главата ще е чудесно, защото лекарите там имам впечатление, че бързат да се измъкнат след като ми премерят корема с рулетката и го преслушат с машинката, а незнам сестрите освен да взимат проби разни и да мерят кръвно и тегло, за друго могат ли да отговарят...  Rolling Eyes
  Затова си напиши предварително каквито въпроси имаш и отиде с тетрадката да ги атакуваш. Не се притеснявай и успех!
 

Общи условия

Активация на акаунт