Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 627
  • 769
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 6 306
Здравей. Не се тревожи за инжекциите, скоро ще им свикнеш и ще става много лесно. Емоциите са големи, особено първия път, и  е неприятно че така със док имате проблем в общуването Joy. Но да ти кажа, най-важното е човекът да е добър специалист  и всичко да е наред, пък ще му простим за фъфленето Stuck Out Tongue Winking Eye
    Стискам палци и дано скоро да имаш хубави новини за споделяне Hug

# 646
  • Мнения: 226
Момичета, откакто сме започнали цялата процедура инвитро ме гони страшно безъние. Понякога се оправя, но за кратко.. Явно е от нерви, стрес и хормони. Сега съм на крачка от трансфера, ще е другата седмица и положението е още по-зле. Мажа масла лавандула, пробвам техники за дишане, имам и добавка с мелатонин.. Нищо не помага. Снощи направо изпаднах в отчаяние. До 3 и 30 съм се въртяла, явно после вече съм се изтощила. Имали ли сте същия проблем, дайте съвети..

# 647
  • София
  • Мнения: 23 165
Кои са тия медикаменти, които подтискат ракови клетки?
Фемара, например.
не подтиска ракови клетки фемарата.
така че като я спреш няма да се разрастне рак.
а и евентуално се пие 5-6 дни.

# 648
  • Мнения: 42
Благодаря ви за подкрепата. Някой ползвал ли е Рековеле, да обменим инфо, все се тревожа, дали правя всичко правилно. Доткорът ми в много млад мисля, че 1986, но клиниката е най-добрата в Германия 4 години подред, така че нядявам се всичко да е наред. Относно спането-аз също не мога да спя, ужас, като чета май на всички ни се случват горе-долу еднакви неща.

# 649
  • Мнения: 1 996
Таня, първо инвитро ли ти е? Коя е клиниката, ако не е тайна? Аз съм  в университетската в Хайделберг, живот и здраве другият месец почвам втори опит. Първият ми опит беше с Перговерис и Оргалутран от 5и ден, бях на 39, 14 я, от които 5 се оплодиха, и останаха 4 Е накрая. Рековеле не съм ползвала, но съм чела за него, че предимството му е, че дозата се определя индивидуално според АМХ стойността и теглото, и е добър вариант за първи опит, когато не се знае как ще реагираш на стимулацията. Ние понеже ще си плащаме всичко сами, решихме да пробваме по-бюджетен вариант на стимулация, и този път ще бъда на Менопур  и Оргалутран.
За възрастта на лекаря няма защо да се тревожиш, аз нямам личен лекар, а целият екип ме преглежда, при когото се случа, има и по-млади, и по възрастни, но решенията и стратегията всеки ден се обсъждат с двамата професори в екипа.

# 650
  • Мнения: X
Infinity, и аз страдам от безсъние откакто съм в процедура. Иначе съм си поспалила и нямам проблем със заспиването, не знам защо сега така се получава - ококорвам се в 3-5 ч. и почвам да мисля. Ужас.

Момичета, да ви питам - колко време почивахте между две стимулации?
Мога ли в този период да правя на ЕЦ и лека стимулация с фемара или трябва определено време организмът да е чист.

Аз този опит почти го отписвам , тъй като забременях, но Чхг не расте достатъчно бързо. Та така, в планиране на следващ съм.

Вие имате ли такъв проблем, да не можете да се успокоите и да нямате търпение да чакате ?

Вчера рзбрах за поредна бременност на жена в моето близко обкръжение, която е над 40 г. и е станало  естествено. Естествено, зарадвах се за нея, но ми стана супер тъжно за себе си. Уж неизяснени ни водят , но все повече се чувствам дефектна и негодна да забременея и да го износя дете.

Извинявам се за негативния пост!

# 651
  • Мнения: 94
Infinity, и аз страдам от безсъние откакто съм в процедура. Иначе съм си поспалила и нямам проблем със заспиването, не знам защо сега така се получава - ококорвам се в 3-5 ч. и почвам да мисля. Ужас.

Момичета, да ви питам - колко време почивахте между две стимулации?
Мога ли в този период да правя на ЕЦ и лека стимулация с фемара или трябва определено време организмът да е чист.

Аз този опит почти го отписвам , тъй като забременях, но Чхг не расте достатъчно бързо. Та така, в планиране на следващ съм.

Вие имате ли такъв проблем, да не можете да се успокоите и да нямате търпение да чакате ?

Вчера рзбрах за поредна бременност на жена в моето близко обкръжение, която е над 40 г. и е станало  естествено. Естествено, зарадвах се за нея, но ми стана супер тъжно за себе си. Уж неизяснени ни водят , но все повече се чувствам дефектна и негодна да забременея и да го износя дете.

Извинявам се за негативния пост!

Аз пък откакто съм в стимулация само ми се спи ... седна някъде и веднага ми клюмва главата. Малко съм като парцал ... Споко не си само ти с бременни около себе си. На мен на куп ми се хвалят по 2, по 3 се събират и: ние сме бременни .... аз останах последна, някои вече са по 2 и 3 деца, хем се радвам, хем ми е тъжно ... а съм супер позитивен човек. И все пак си мисля, че ще е успешно това ИКСИ, кофти ми е само, че трябва думите с ченгел да им тегля на тия лекари ... ако не питам, нищо не казват, пък аз мога ли да знам всичко ...

# 652
  • Мнения: X
Да, точно така , отделно , че са и много претръпнали към болка и не се впечатляват много. А на някои въпроси и не отговарят конкретно, просто да не се ангажират.
Разбирам ги , твърди много хора им минават на ден, а и ти също са човешки същества, трябва да се съхранят.

# 653
  • Мнения: 42
Аз съм в Университетската в Любек. Преглежда ме само един и съм доктор. Аз съм много притеснена сега за пусто Рековеле, но там в плана ми пише 12. Демек да я завъртя на 12. Оххх, само мисля само се ровя в нета, побърках се. А и тоя фъфли, сестрата тя на руски ми говори, абе трагедия😝Защо си плащаш всичко? Здравната каса не ти ли поема? Към коя си?

# 654
  • Мнения: 1 996
Станах на 40 тази година и ми отказаха да участват в нов опит. Предният го почнах на 39, като от АОК ми ми дадоха документ, че поемат 50% само до датата на 40я ми рожден ден.
Не се притеснявай, няма как да сбъркаш с инжекциите, щом са писалка, и наместваш правилната доза. Да те предупредя, да не се притесниш, както аз се бях притеснила, като бях с писалки миналата година - винаги има резерв вътре, и е нормално да остане допълнително количество, дори и като си си била правилно всички предвидени дози, за които е писалката.
Като не разбираш много добре какво ти говори, не се притеснявай да питаш и да повтаря какво ти е обяснил, това е твое право. Аз, въпреки че нямам проблеми с комуникацията, питам ако не разбера - не сме лекари и не сме длъжни да знаем всичко. Вече ходя с бележка, на която съм си записала въпросите, за да не пропусна нещо

# 655
  • Мнения: 42
И аз ще започна да си записвам, че съм вече издухала съвсем. Аз съм с ДАК, те също ми плащат 50%. Щяха да платят всичко, но от я удари 2020, само половината. Има и други, които плащат 100%, но преместването изисква време, поне три месеца. Ако не дай Боже не стане от първия път, ще се местя. Аз съм на 36год. Правим ИКСИ, защото изследванията показаха, че спермограмата на съпругът ми не е добра(малко човечета и бавни).Иначе аз съм Ок, само някакъв хормон ми бил в резерв, затова трябва да сме бързи. Много се надявам да ми стане от първият път, че Незнам как ще изтърпя пак всичко това втори път, а то даже аз нищо не съм изтърпяла още. Ама пътуване, освобождаваш се от работа, стрес....къде разбрала, къде не..

# 656
  • София
  • Мнения: 10 642
Кои са тия медикаменти, които подтискат ракови клетки?
Фемара, например.
Летрозола понижава нивата на естрогените, НЕ подтиска раковите клетки!

# 657
  • Мнения: 1 593
Аз също забравям половината неща, но моя доктор ми обяснява всичко и уж до сега всичко ми е ясно от към лечение. Всеки път му казвам да следи бебето да е добре, пък ние ще се оправим (:
Момичета наближава края на темата и ще помоля, ако някой има желание да направи следващата. Може да ме питате на лично, ако нещо не ви е ясно. Ако няма желаещи ще направя и следващата.

# 658
  • Мнения: 1 163
Таня и аз бях Рековеле -два пъти
Втория път и аз бях на 12 ,няма нищо страшно завърташ до 12 и слагаш.
Аз бях в унито в Кил.По близко ми е.
Ти при кой д-р си?
Това за ДАК сигурно ли и е ,че ще поемат и те само 50%
Моето ИКСИ (успешно)беше 11.2019 и го поеха цялото.
Може да ми пишеш и на лични .

# 659
  • Мнения: 69
Привет. Стандартно подготовката за ЗЕТ с Естрофем ли е?

Общи условия

Активация на акаунт