Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 531
  • 769
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 139
По- удобно е да си ги слагаш сама. Научи се и няма да имаш проблеми. Аз слагах сутрин и вечер и последното за което си мисля като свърша работа в 6 е как ще вися някъде да ми сложат една инжекция Simple Smile
Мисля да си пусна отпуска в тези дни... И като съм от Шумен, а опита ще е във Варна... сигурно ще се налага и пътуване... Simple Smile Та затова се надявам те да ми ги поставят Simple Smile

Здравей. Къде ходиш във Варна и при кой лекар?
Майчин дом, д-р Наталия Юдова Simple Smile

# 691
  • Мнения: 7 898
Ако една инжекция ви плаши, как ще раждате ? Simple Smile

# 692
  • Мнения: 1 591
И за мене беше ужас да си слагам сама инжекциите, но не съм и питала да ми я слага някой друг. Като четох, че всички си ги слагат сами и директно пробвах и аз. Не е драма, особено с писалките. Сега съм на фраксипарин, по скоро ми е досадно всеки ден да се разправям, от колкото нещо друго. Инжекциите наистина са най-малкия проблем, не ги мислете.

# 693
  • Мнения: 190
Момичета някой от вас да знае как стоят нещата с удължаване на срока за съхранение на емриони? Имаме 4 замразени и другия месец ще станат 6 месеца, трябва ли да се обадя за удължаване на срока или те ще ме потърсят

# 694
  • Мнения: 1 911
От моята клиника ми казаха, че ембрионите ми се пазят поне 5 години.
Не плащам и за съхранение.
Най-добре попитай в твоята клиника как стоят нещата. Предполагам, че си заплатила за съхранение за 6 м срок  и това поражда въпросът ти?

Искам само да обърна внимание на следното относно едногодишния срок на заповедта от Фонда. От клиниката ми казаха, че в този срок трябва да се направят всички процедури, което при мен включва инвитро + ЗЕТ.
Ако има медицински причини, които налагат забавянето например на ЗЕТ, трябва от клиниката да подадат молба до Фонда за удължаване на срока до 6 м, като се обосноват защо.
Лично аз това не го знаех.

Момичета някой от вас да знае как стоят нещата с удължаване на срока за съхранение на емриони? Имаме 4 замразени и другия месец ще станат 6 месеца, трябва ли да се обадя за удължаване на срока или те ще ме потърсят

# 695
  • Мнения: 190
Да заплатила съм за 6 месеца, но поради ред причини не стигнахме до трансфер и затова питам някой дали е запознат.Ние не сме по фонд, самофинансиран опит правихме

# 696
  • Мнения: 5 047
Искам само да обърна внимание на следното относно едногодишния срок на заповедта от Фонда. От клиниката ми казаха, че в този срок трябва да се направят всички процедури, което при мен включва инвитро + ЗЕТ.
Ако има медицински причини, които налагат забавянето например на ЗЕТ, трябва от клиниката да подадат молба до Фонда за удължаване на срока до 6 м, като се обосноват защо.
Лично аз това не го знаех.
Точно така е. Ние ще отлагаме заповедта

# 697
  • Мнения: 105
Здравейте момичета, да се включа и аз. От днес трябваше да започна стимулация, но се оказа че Естрадиол ми е висок 78 pg/ml, но не разбрах колко трябва да е за да се започне и ще съм пак на противозачатъчни Ясмин. Някои имал ли е такъв проблем, при какви тойности на естрадиол започвате стимулаци? Успех на всички.

# 698
  • Мнения: 358
Здравейте, момичета,
Отдавна ви чета и така получавам много и полезна информация! Благодаря за което!
Вече имаме два опита, един на ЕТ извадена 1Я без настъпило делене след ИМСИ и на 24 този месец пункция след стимулация с Летрозол при 4-5 Ф над 16мм нито една Я. Лекарката ми каза да чакам 20 ден на следващ цикъл и тогава да отида, за да реши дали ще прилагаме къс или дълг протокол.
Та питането ми е, задължително ли е да се изчака да мине следващата М и чак тогава да се започне нова стимулация или може още на тази? ( четох назад в темите, на не открих сходна ситуация на моята)

# 699
  • Мнения: 139
Ако една инжекция ви плаши, как ще раждате ? Simple Smile
Всеки има своите страхове, няма нужда от подобни изречения... Въпросът ми беше дали могат да се поставят и в клиника.... Всеки сам решава за себе си...

# 700
  • София
  • Мнения: 23 162
Ако една инжекция ви плаши, как ще раждате ? Simple Smile
Всеки има своите страхове, няма нужда от подобни изречения... Въпросът ми беше дали могат да се поставят и в клиника.... Всеки сам решава за себе си...
точно така.
аз съм с много опити, с много инжекции.
изпитвам ужас от игли.
нямам проблеми да ми слагат инжекции стига да не гледам и да не ги слагам аз.
и за всички опити или ходя до клиниката или намирам друг да ми ги слага.
и даже родих, там пак се намери кой да боде и реже.

# 701
  • Мнения: 94
Някои хора изпитват ужас от високо, аз от игли. Раждането какво общо има с иглите ... не ме страх от него. Както и да е, довечера последна инжекция и в неделя пункцияааааа ... най-накрая, направо ще ми се пукнат яйцата, толкова подути ги чувствам. Как ви се струват тези размери на фоликулите: 2х20, 2х19, 3х18, 8х17 и 3х15 общо 18 броя ... чудя се какво да очаквам и изобщо да очаквам ли нещо ...

# 702
  • Мнения: 1 591
Не се връзвай на коментари. Аз нямам проблем с ничия кръв, Най малко с моята, но като видя ММ да му тече кръв и ме свива стомаха. Всеки с проблемите си. Размерите изглеждат добре, стискам палци за добър резултат.

# 703
  • Мнения: 105
Здравейте момичета, преди стимулацията ми изписаха противозачатъпни Ясмин, някои знае ли по кое време на деня се пие? На листовката пише да е по едно и също време всеки ден, но има ли значение дали е през деня или вечер?

# 704
  • Мнения: 405
Някои хора изпитват ужас от високо, аз от игли. Раждането какво общо има с иглите ... не ме страх от него. Както и да е, довечера последна инжекция и в неделя пункцияааааа ... най-накрая, направо ще ми се пукнат яйцата, толкова подути ги чувствам. Как ви се струват тези размери на фоликулите: 2х20, 2х19, 3х18, 8х17 и 3х15 общо 18 броя ... чудя се какво да очаквам и изобщо да очаквам ли нещо ...

Просто дишай.. и не очаквай нищо.
Стискам ти палци да има поне 10 я.
За съжаление фоликулите нищо не означават. На мен док с 12 фоликула ми каза, че очаква 8,9 Я.. а се оказаха 4 и бях шокирана.
Надявам се твоите да са много повече, но ако се настроиш да са много после ще ти е кофти.
Важното е да са здрави, пък колкото са.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт