Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 541
  • 769
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 94
Момичета инжекциите всеки ден до пункция ли са? Или преди това ви ги спират? Не че утре няма да питам, но да съм информирана предварително ...

# 676
  • Мнения: 201
Аз лично си поставях по 3 инжекции всеки ден, две сутрин и една вечер. И една последна, около ден и половина преди пункцията, която е блокираща, да не настъпи овулация преди пункцията.

# 677
  • Мнения: 1 592
Блокираща се слага в предходен цикъл, а таймиращата е преди пукцията, тя се слага в точен час. Това беше при мене. Те ще ти кажат кое кога, на мене ми даваха протокол който си следвах по дата и час със лекарствата и инжекциите.

# 678
  • Мнения: 94
Блокираща се слага в предходен цикъл, а таймиращата е преди пукцията, тя се слага в точен час. Това беше при мене. Те ще ти кажат кое кога, на мене ми даваха протокол който си следвах по дата и час със лекарствата и инжекциите.
И аз имам протокол, но го попълват на всеки два дена за следващите два ...

# 679
  • Мнения: 6 299
Само в денят преди пункцията не се слагат инжекции.
Не се тревожи, каквото трябва ще ти го кажат. Стимулацията може да се промени по всяко време, да се промени доза или да се добави или замени някакъв медикамент със друг. Всичко зависи от реакцията на собствения ти организъм и от преценката на лекаря. Последната инжекция, таймиращата, се поставя 36 часа преди пункцията.

# 680
  • Мнения: 1 592
Точно така. Нося си протокола всеки път и ми го попълват.

# 681
  • Мнения: 139
Здравейте, предстои ми към 22.03. да започна процедура, чета какво ли не, мисълта ми е... тези инжекции могат ли да се поставят в клиниката, а не сама... звучи ми страшничко... то каквото трябва ще правим, но сигурно има вариант и в клиниката да ги поставят нали... на етап пълни изследвания и вирусология сме, ако всичко е наред ще започнем на 2-ри ден от следващия ми цикъл, дадоха ни да пием витамини... Вече нямам никакво търпение, да става каквото ще, само да започнем по-бързо... да се случва нещо... почнаха да ме хващат нервите нещо май... Дано всички скоро да се радваме на бебенца... Heart

# 682
  • Мнения: 7 898
По- удобно е да си ги слагаш сама. Научи се и няма да имаш проблеми. Аз слагах сутрин и вечер и последното за което си мисля като свърша работа в 6 е как ще вися някъде да ми сложат една инжекция Simple Smile

# 683
  • Мнения: 139
По- удобно е да си ги слагаш сама. Научи се и няма да имаш проблеми. Аз слагах сутрин и вечер и последното за което си мисля като свърша работа в 6 е как ще вися някъде да ми сложат една инжекция Simple Smile
Мисля да си пусна отпуска в тези дни... И като съм от Шумен, а опита ще е във Варна... сигурно ще се налага и пътуване... Simple Smile Та затова се надявам те да ми ги поставят Simple Smile

# 684
  • Мнения: 1 911
По- удобно е да си ги слагаш сама. Научи се и няма да имаш проблеми. Аз слагах сутрин и вечер и последното за което си мисля като свърша работа в 6 е как ще вися някъде да ми сложат една инжекция Simple Smile
Мисля да си пусна отпуска в тези дни... И като съм от Шумен, а опита ще е във Варна... сигурно ще се налага и пътуване... Simple Smile Та затова се надявам те да ми ги поставят Simple Smile

Здравей. Къде ходиш във Варна и при кой лекар?

# 685
  • Мнения: 108
Мен днес ме боцнаха за първи път. Умирах от страх честно казано, но видях колко е лесно днес и утре мисля даже сама да се боцна. Наистина не е страшно, виж първата да ти покажат как става и може и ти да се обрзстрашиш. Simple Smile

# 686
  • Мнения: 7 898

Мисля да си пусна отпуска в тези дни... И като съм от Шумен, а опита ще е във Варна... сигурно ще се налага и пътуване... Simple Smile Та затова се надявам те да ми ги поставят Simple Smile


И ако трябва да си слагаш инжекции 3-4 месеца по два пъти на ден какво ще правиш?

# 687
  • Мнения: 42
Да ви кажа, честно сестрата, която ми показа, как да си слагам инжекцията, първо ми говореше на руски, (Незнам, защо решават, че като сме българи непременно говорим руски),второ писалката май й беше празна и не се въртеше. Аз също се бях уплашила, но вчера ми беше третата и дори не се личи, къде съм се боцнала, първите два пъти имам големи синини. Благодарение на тук присъстващи Мами и съветите им съм много по-спокойна. Аз съм много позитивен човек и силно вярвам, че една по една, всички ще напишем, за положителни резултати, ще видите!❤❤❤

# 688
  • Мнения: 94
Аз пък като видя игла и сгъвам направо... всеки ден ходя да ми слагат инжекциите... и след + ще трябва фраксипарин да ми слагат, пак ще намеря някой да ми ги бие Simple Smile

# 689
  • Мнения: 139
Аз пък като видя игла и сгъвам направо... всеки ден ходя да ми слагат инжекциите... и след + ще трябва фраксипарин да ми слагат, пак ще намеря някой да ми ги бие Simple Smile
Същата съм... Изобщо не е за мен това... Ако извадят, дай боже, достатъчно яйцеклетки, се надявам да няма нужда няколко месеца да се поставят... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт