Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 413
  • 769
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 922
Бени имам и домашен мен кусам тук нон стоп .
Ами и док който ме прегледа каза че няма проблем дега да пия антибиотик даже каза по добре че ще го свършиш 2 дни след пункция тъкмо за възпаление от пункцията да нямам ,но явно мойта докторка се притеснява , и нея я разбирам . Иначе днес на прегледа 6 ден от стимулацията имам 10 голями Ф и 3-4 малки което тя каза че си вървят много добре . Ох не знам уж никой не знае този път и кой ме урочаса не знам 😅. Дано пък с всички тези препядствия този път финала да е добър 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

# 181
  • Мнения: 15 356
Здравейте, момичета. Връщам се от АГ преглед, имам малко миомно възелче( не съм сигурна, че така се казва), на задната стена на матката, която стена беше по-уголемена от предната. Под 12мм е, което уж не било притеснително, но май се е получило след стимулацията през м. Ноември- лекарят не е на 100% сигурен, че е това, но каза да се наблюдава. Случвало ли ви се е на вас- след стимулация, и имате ли наблюдения, дали изчезва с цикъла, с времето, като се наместят хормоните? Аз минах и през хиперстимулация. Би ли било проблем при един евентуален трансфер? Ще им кажа в клиниката, защото те са леко невежи в Англия и не знам дали ги виждат тези неща, и дали ги броят за проблем. Може ли инфо, моля? Благодаря
Аз имах малка миома също на външната страна,беше 2 см след стимулацията,след 2 месеца беше 1.5 см.Не пречи на бременност и на трансфер,аз съм в 21 г.с.,никой не казва нищо за нея.Успех!

# 182
  • Мнения: 990
Бени имам и домашен мен кусам тук нон стоп .
Ами и док който ме прегледа каза че няма проблем дега да пия антибиотик даже каза по добре че ще го свършиш 2 дни след пункция тъкмо за възпаление от пункцията да нямам ,но явно мойта докторка се притеснява , и нея я разбирам . Иначе днес на прегледа 6 ден от стимулацията имам 10 голями Ф и 3-4 малки което тя каза че си вървят много добре . Ох не знам уж никой не знае този път и кой ме урочаса не знам 😅. Дано пък с всички тези препядствия този път финала да е добър 🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Щом днес ти е 6-ти ден имаш още поне 5-6 дни до пункция, а дотогава антибиотика ще си е свършил работата. А 10 Ф си е доста добра цифра. Пий си чая, стой на топло и не го мисли толкова.Hug

# 183
  • Мнения: 592
Пипи, успех, ще оздравееш бързо сигурна съм. До рункцията има време, тъкмо антибиотикът ще си е свършил работа. Освен Т. и болки н в гърлото, други неразположения имаш ли?

# 184
  • Мнения: 922
Не само това!  За сега понеже седя само в нас и носа ми не смее да потече ,но то по скоро заради възпаленото гърло усещам леко напрежение и в синосите ,но дишам през носа . Само се моля да не прекъсне процедурата докторката поне до пункция да стигнем Тук си правя ударни дози витамини и чайове . Само го мисля Sad . Благодаря ви за подкрепата момичета 🤗❤🤗🙏🏻🙏🏻🙏🏻

# 185
  • Мнения: 922
Момичета знаете ли дали от антибиотика бързо падат нивата на С реактивния протеин , днес съм доста по добре вече не ме боли гърло , но се притеснявам утре на крания тест дали ще са се е повлиял този протеин от антибиотика и дали ще е почнал да спада , защото беше 56 и мисля ,че док се притесняваше от него че беше доста високо ? Също така дали мога да взимам геомиртол случайно да не тръгне кашлица , за сега не усещам да имам секрет вече от носа и не ми е запушен ,но леко ме драска на моменти и ми иде да се изкашлям ? :/

# 186
  • Мнения: 201
Здравейте, момичета! След неуспешно първо ин витро бяха ни назначени генитични изследвания. Резултатите излязоха след едномесечно чакане и за щастие всичко е наред. Тревожи ме следната мисъл, възможно ли е високия пролактин да бъде евентуална причина за неуспеха? Единствено по този показател от всички изследвания имам отклонения.

# 187
  • Мнения: 922
Здравейте, момичета! След неуспешно първо ин витро бяха ни назначени генитични изследвания. Резултатите излязоха след едномесечно чакане и за щастие всичко е наред. Тревожи ме следната мисъл, възможно ли е високия пролактин да бъде евентуална причина за неуспеха? Единствено по този показател от всички изследвания имам отклонения.
Красума ,да кажат и другите момичета но според мен е напълно възможно . Аз тези изследвания ги пуснах много преди да започнем първи опит . Аз също преди няколко години имах висок пролактин ,но сега е в норма с хапчета се оправя . Късмет 🤗❤

# 188
  • Мнения: 189
Здравейте, момичета! След неуспешно първо ин витро бяха ни назначени генитични изследвания. Резултатите излязоха след едномесечно чакане и за щастие всичко е наред. Тревожи ме следната мисъл, възможно ли е високия пролактин да бъде евентуална причина за неуспеха? Единствено по този показател от всички изследвания имам отклонения.
Здравейте и моят пролактин е висок, пих достинекс преди трансфера и пункцията и влезе в норми, първият ми опит е неуспешен, за дадох този въпрос на моята лекарка възможна ли е от пролактина да е повлиял и тя ми каза че не е възможно да е от него. Моля те кажи ми къде прави тези генитични изследвания, тъй като моята докторка ми каза и ние да направим сего, но когато бях запис едно на преглед през м. 11 бях много разстроена и изобщо не си спомням нищо за тях, освен че ми каза, че стават готови за един месец.
Благодаря.

# 189
  • Мнения: 201
Id17, генетичните изследвания правихме в Генетична лаборатория "Геника", ул. "Ами Буе" №84 ет. 2, София
тел. 0882/724 204. Освен тези изследвания правих и изследване за предразположеност към спонтанни аборти, отново там. Всичко е наред. Мисля си, че вече сме изследвали всичко, остава да се надявам на повече късмет следващия път.

# 190
  • Мнения: 189
Id17, генетичните изследвания правихме в Генетична лаборатория "Геника", ул. "Ами Буе" №84 ет. 2, София
тел. 0882/724 204. Освен тези изследвания правих и изследване за предразположеност към спонтанни аборти, отново там. Всичко е наред. Мисля си, че вече сме изследвали всичко, остава да се надявам на повече късмет следващия път.
Благодаря много за информацията. Пожелавам ви много късмет на следващия опит. 🤗

# 191
  • Мнения: 33
Момичета кажете ми нещо за висок прогестерон. Пия преднизолон ф, но не ми помага. Минала семица ми беше 1,15 ,а днес въпрки че пия хапчетата 2*1, е 11. Аз се подготвях за трансфер в събота, но уви другия месец ще се почва отначало.

# 192
  • Мнения: X
Момичета, колко време преди трансфер се изследва прогестеронът?

# 193
  • Мнения: 1 996
Джули,  в моята клиника преди ЗЕТ на естествен цикъл го пускат на 12 ден, или когато ме викат за 1и преглед, и после в деня на трансфера. При последния трансфер беше много нисък в деня на процедурата и ми се обадиха следобед да ми увеличат дозата на утрогеста.

# 194
  • Мнения: 261
На мен не са ми пускали.

Общи условия

Активация на акаунт