Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 504
  • 769
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: X
Питам, защото и на мен май няма да ми пускат. В Англия без кръвни тестове се минава, само сканове. Вчера ми пратиха план за действие:

FET on -natural cycle
 
- baseline scan on day 2 or 3 of your bleed
- ovitrelle trigger when lining >8 mm and lead follicle>16 mm
- start cyclogest from day 2 after transfer 400 mg twice a day
- Frozen embryo transfer one  week after trigger injection

Дали някоя от вас е минавала през сходни неща? В чужбина? Или в Англия направо.

# 196
  • Мнения: 1 996
А аз си мислех, че в моята клиника са много пестеливи по отношение на прегледи/изследвания/лекарства...Не мога много да разбера защо с прогестероновия препарат почват 2 дена след трансфера, аз го почвах досега винаги ден/два след тригера.

# 197
  • Мнения: 33
Момичета, колко време преди трансфер се изследва прогестеронът?
На мен го изследваха на 2 ден. Днес съм 13 ден и пак го излседваха. Аз съм за ЗЕТ, но няма да е този месец. Иначе в събота бях планувана за трансфер.
А аз си мислех, че в моята клиника са много пестеливи по отношение на прегледи/изследвания/лекарства...Не мога много да разбера защо с прогестероновия препарат почват 2 дена след трансфера, аз го почвах досега винаги ден/два след тригера.
Прогестерона трябва да е под 1, иначе всичко било безмислено.така ми каза доктора.

# 198
  • Мнения: 260
Момичета, колко време преди трансфер се изследва прогестеронът?
На мен го изследваха на 2 ден. Днес съм 13 ден и пак го излседваха. Аз съм за ЗЕТ, но няма да е този месец. Иначе в събота бях планувана за трансфер.
А аз си мислех, че в моята клиника са много пестеливи по отношение на прегледи/изследвания/лекарства...Не мога много да разбера защо с прогестероновия препарат почват 2 дена след трансфера, аз го почвах досега винаги ден/два след тригера.
Прогестерона трябва да е под 1, иначе всичко било безмислено.така ми каза доктора.
При свеж трансфер трябва да е под 1,за ЗЕТ трябва да е висок.Моя беше 20.25 ng/ml изследван в деня на трансфера(успешен).

# 199
  • Мнения: 33
Сега се обадих и попитах в клиниката, те ми обясниха,  че до 14 ден прогестерона трябва да е нисък около 1 или най добре под 1. След 14 ден се започват да се пият прогестеронови лекарства , при мен щяха да са 3 дни до деня на трансфера,слд това незнам. Но за съжаление започвам другия месец отначало.

# 200
  • София
  • Мнения: 10 642
Момичета, колко време преди трансфер се изследва прогестеронът?
На мен го изследваха на 2 ден. Днес съм 13 ден и пак го излседваха. Аз съм за ЗЕТ, но няма да е този месец. Иначе в събота бях планувана за трансфер.
А аз си мислех, че в моята клиника са много пестеливи по отношение на прегледи/изследвания/лекарства...Не мога много да разбера защо с прогестероновия препарат почват 2 дена след трансфера, аз го почвах досега винаги ден/два след тригера.
Прогестерона трябва да е под 1, иначе всичко било безмислено.така ми каза доктора.
При свеж трансфер трябва да е под 1,за ЗЕТ трябва да е висок.Моя беше 20.25 ng/ml изследван в деня на трансфера(успешен).
И при свеж и при ЗЕТ прогестерона трябва да е нисък до овулацията/пункцията. А след това трябрапда започне да се вдига.

# 201
  • Мнения: 226
Здравейте група, на 6ти бях на преглед да установим защо втория цикъл след пункцията още го няма (19 дни) и се оказа че в следствие на медикаментите се е получила забравих топно термина овулаторна, фоликулярна или нещо друго киста. Доктора каза че ще ми дойде, но тъй като ми писна вече с това чакане и напрежение помолих за дуфастон. Сега пия за 3 дни по 3 на ден, днес ми е 3тия ден остава ми едно хапче, та да видим ще дойде ли. Казаха ми ако не дойде до 2 седмици след дуфастона да им се обадя. Много се надявам да не се стига чак дотам и да си ми дойде в следващите дни. Ще започна с цикъла една опаковка жанги, за да се предотврати повторна поява и в края на опаковката ще ида на преглед да се установи дали всичко е наред и да започваме подготовка за ЗЕТ.
Стискайте плаци всичко да е наред. Нямам търпение вече 😊

# 202
  • Мнения: 92
Здравейте момичета, има ли някоя при д-р Станулов? Дайте мнение за него. Имам един опит при д-р Стефанов - неуспешен и се замислям да го сменя.

# 203
  • Мнения: 310
Предстои ми първи опит при д-р Станулов. Първите ми впечатления са прекрасни за отношението му към пациентите. Трябва да има повече такива доктори като него. Работи със сърце!

# 204
  • Мнения: 92
Предстои ми първи опит при д-р Станулов. Първите ми впечатления са прекрасни за отношението му към пациентите. Трябва да има повече такива доктори като него. Работи със сърце!
Здравейте
Може ли да пиша на лични?

# 205
  • Мнения: 189
Здравейте някой правил ли е заедно с мъжа си генетично изследване - кариотип, не ми е много ясно какво представлява, може ли да ми обясните и как точно става отиваш направо в лаборатория за кръв или първо се посещава специализиран лекар и чак тогава той ти назначава изследването.
Може би задавам глупав въпрос, за което се извинявам, но наистина не ми е ясно това изследване.
Благодаря.

# 206
  • Мнения: 592
Изследването се казва кариотип, цената варира , в зависимост от клиниката. Взима се кръв. Не е нужно назначение. После за разчитането ако нещо не ти е ясно , а вероятно няма да ти е, уговаряш час за консултация с генетик. А и доста се чакат резултатите, около месец. Това е в общи линии Simple Smile

# 207
  • Мнения: 94
Здравейте, девойки, имам няколко въпроса: След като си получихме заповедта д-р Александров ме препрати при д-р Ганева (и двамата са в Щерев),но не можах да намеря някакви скорошни отзиви за нея... все пак имам записан час за 20ти. Другия ми въпрос е относно процедурата. Нямам цветна снимка и за сега не са ми казали да си правя, тя не е ли задължителна? Или направо се започва стимулация, ако хормоните са ми наред? Нещо много се обърках... пък и търпението ми е на кантар...

# 208
  • Мнения: 337
Доротея, д-р Ганева ще препоръча допълнителни изследвания, ако е необходимо и ще разясни какво предстои Hug Не вярвам веднага след прегледа да започнете стимулация, най-малкото по спомен на мен ми пускаха микробиология и цитонамазка преди да стартираме (аз съм при друг лекар). Успех Hug

# 209
  • София
  • Мнения: 10 642
“Цветната снимка” е абсолютно задължителна! Не започвайте процедура без нея.

Общи условия

Активация на акаунт