Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 562
  • 769
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 922
Ох благодаря ви че писахте момичета 😢🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤❤❤❤🤗🤗🤗🤗 нещо ми се опъват нервите вече

# 256
  • Мнения: 2 523
pipi8 - стискаме палци и ще чакаме да се похвалиш с 2 чертички!

# 257
  • Мнения: 592
Хей, Пипи, радвам се, че си добре!!
Колко Я. извадихте при пункцията, пиши ни как си и ти пожелавам успех!

# 258
  • Мнения: 139
Здравейте, имам Заповед от септември 2019г.,  в Майчин дом - Варна.  
Женски фактор - едностранна непроходимост и нагъната проходима тръба.
След опити - 1г. и 6 м. , куп изследвания, фоликулометрии и две ЦС, ще преминем към инвитро процедура.      
Първи опит ще ни е...          
- Искам да питам има ли някои от Вас, които да споделят впечатления от инвитро процедура в Майчин дом - Варна?
- Колко доплатихте, доволни ли сте от апаратура, специалисти, назначени изследвания и изписани лекарствени продукти, отношение ?                                                                                                          
- Кога да се обадя за започване на процедура, преди следващ цикъл или ?                                                                                
- Правили ли сте и къде тези изследвания за кариотип, тромбофилия и НК?
Каква е цената им горе-долу и задължително ли е да се правят?
Как протича самата процедура, аз съм от друг град?
Ще съм благодарна да споделите как е протекла процедурата при Вас Simple Smile

# 259
  • Мнения: 392
Здравейте момичета! Много съм притеснена понеже стартирахме симулация по дълъг протокол! Биха ми блокиращата инжекция, дойде ми цикъла два дни след това! На десетия ден започнахме симулацията ,но сега на 3ти ден от нея пак ми дойде?! Това нормално ли е? На някой случвало ли му се е?

# 260
  • Мнения: 1 593
След блокираща инжекция ти е дошло два пъти? Започна ли вече с другите инжекции или само блокираща

# 261
  • Мнения: 392
Да започнах с гонал и менопур! Днес ми е 3ти ден...

# 262
  • Мнения: 1 593
Може да е нещо неизчистено. Обади се на доктора, той най Добре ще ти каже

# 263
  • Мнения: 392
Ок, благодаря!

# 264
  • Мнения: 142
Здравейте, предстой ми 1 во инвитро, в Пловдив във Селена, искам да попитам момичетата които са минали вече през Селена, кога  плащате изследвания. Тоест одобрени сме от Фонда, но ни искат пари за всяко изследване сега със започването на стимулацията! Не би ли трябвало щом преминаваме на стимулацията вече, и започват да теглят парите от Фонда, да не плащаме за нищо?

# 265
  • Мнения: 310
Здравейте, момичета!
Днес трябваше да стартирам стимулация по къс протокол, но доктора забеляза малка киста (предполага, че е фоликулярна). Отложихме стимулацията.
Следващият месец ще отида отново на преглед, за да видим дали се е изчистила и да стартираме стимулацията. Ако не е - ще ми предпише противозачатъчни.
Бях се настроила да изтърпя всички странични реакции на стимулацията (ако имаше такива), но някак си не бях подготвена, че може да не я стартираме днес.
Каква е вероятността според вас да изчезне без прием на противозачатъчни?
За колко време ориентировъчно с/без противозачатъчни сте чистили киста?
(Знам, че при всеки е индивидуално.)

# 266
  • Пазарджик
  • Мнения: 725
Здравейте, предстой ми 1 во инвитро, в Пловдив във Селена, искам да попитам момичетата които са минали вече през Селена, кога  плащате изследвания. Тоест одобрени сме от Фонда, но ни искат пари за всяко изследване сега със започването на стимулацията! Не би ли трябвало щом преминаваме на стимулацията вече, и започват да теглят парите от Фонда, да не плащаме за нищо?
Има изследвания ,които не минават по фонда и трябва да си платите.При стартирането на стимулацията ще ви дадат информация за тях,но грубо мисля,че бяха към 500 лева.Заплащат  се и изследванията на втория ден когато се стартира самата стимулация .Отделно се плащат и имунологичните,които са към 400 лева и стават в рамките на месец.

# 267
  • Мнения: 33
Здравейте, предстой ми 1 во инвитро, в Пловдив във Селена, искам да попитам момичетата които са минали вече през Селена, кога  плащате изследвания. Тоест одобрени сме от Фонда, но ни искат пари за всяко изследване сега със започването на стимулацията! Не би ли трябвало щом преминаваме на стимулацията вече, и започват да теглят парите от Фонда, да не плащаме за нищо?
И аз съм в тази клиника. Минах вече през стимулацията, сега чакам за трансфер. Всички изследвания си ги плащаш. По време на стимулацията ми биеха инжекции, нищо не съм давала. Не сме плащали и за пункцията. След пункцията ме накараха да подпиша документ, че до този етап стимулация, пункция , инжекции , няколко прегледа и още нещо са израсходени около 3500 и нещо лева, за да могат да.си ги вземат от фонда. Останалите пари са за трансфера. Така че бъди готова за доста изследвания и разходи от твоя джоб.

# 268
  • Мнения: 189
Здравейте, имам Заповед от септември 2019г.,  в Майчин дом - Варна.  
Женски фактор - едностранна непроходимост и нагъната проходима тръба.
След опити - 1г. и 6 м. , куп изследвания, фоликулометрии и две ЦС, ще преминем към инвитро процедура.      
Първи опит ще ни е...          
- Искам да питам има ли някои от Вас, които да споделят впечатления от инвитро процедура в Майчин дом - Варна?
- Колко доплатихте, доволни ли сте от апаратура, специалисти, назначени изследвания и изписани лекарствени продукти, отношение ?                                                                                                          
- Кога да се обадя за започване на процедура, преди следващ цикъл или ?                                                                                
- Правили ли сте и къде тези изследвания за кариотип, тромбофилия и НК?
Каква е цената им горе-долу и задължително ли е да се правят?
Как протича самата процедура, аз съм от друг град?
Ще съм благодарна да споделите как е протекла процедурата при Вас Simple Smile
В четвъртък правихме кариотип с мъжа ми в университетска болница Плевен проф. Ковачева по 140 лв. на човек, пуснах и тромбофилия 155лв. и 40 лв. за консултация, след неуспешно инвитро съм и моята докторка ги поиска и тези изследвания, за да изключи и това при следващ опит.
Обаждах се в майчин дом, защото едно жена от тук ми каза, че има вариант за безплатен кариотип, но много мила жена ми обясни, че все още не са отпусна и средства от министерството за безплатни изследвания за кариотип и ми каза, че може да има след месец, 2,поровен година и ако бързаме не е вариант да чакаме, защото самите изследвания стават готови след 4 седмици.

# 269
  • Мнения: 776
Здравейте, да ви попитам при инвитро на ЕЦ образува ли се жълто тяло? Само с 1 цетротид и 1 Прегнил бях.

Общи условия

Активация на акаунт