Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 558
  • 769
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 3 196
Да ви питам един въпрос ама малко ме е срам да не ми се смеете. Гледах в youtube един клип, правен в България и едно момиче правеше ин витро на естествен цикъл, направиха й пункцията без упойка на един фоликул, защото тя така искаше. Та, в крайна сметка имаше за връщане 3 ембриона, как става това? В един фоликул няма ли една яйцеклетка (ако изобщо има) и евентуално може да се дели така, че да се получат близнаци (на нестимулиран цикъл рядко). Е, как е възможно 3 ембриона от 1 фоликул и 1 яйцеклетка?!

# 496
  • Мнения: 1 996
Много често при инвитро на естествен цикъл няколко месеца се събират ембриони един по един, които се замразяват, и след това се прави трансфер. Възможно е от два върнати да се разделят и да станат тризнаци, но това не се случва в изкуствената среда доколкото съм чела.

# 497
  • Мнения: 523
Благодаря ви! Аз сега си чакам одобрената заповед и ще звънна за час. Инвитро ще правим в КИРМ Плевен при доц. Иванов. Малко се притеснявам от всички тези хормони, опасността от хиперстимулация. И се питам какво се случва с взетите яйцеклетки, нали вадят n- брой, вкарват и другите...Какво ли става с тях?

# 498
  • Мнения: 593
Благодаря ви! Аз сега си чакам одобрената заповед и ще звънна за час. Инвитро ще правим в КИРМ Плевен при доц. Иванов. Малко се притеснявам от всички тези хормони, опасността от хиперстимулация. И се питам какво се случва с взетите яйцеклетки, нали вадят n- брой, вкарват и другите...Какво ли става с тях?
По принцип ,,взетите яйцеклетки" ги оплождат.Аки имаш оплодени ще ги ,,върнат" колкото преценят. Останалите по принцип се замразяват и съхраняват. За тези неща най добре питай лекаря, виждам, чене си запозната изобщо .Той ще ти даде подробни обяснения

# 499
  • Мнения: 6 304
Здравейте момичета.  Въпросът ми е към тези от вас, които са с блокираща инжекция от 21ден на цикъла. Случвало ли се е следващият цикъл да закъснее след поставянето на такава инжекция.
Днеска го чакам моя, а никакъв го няма още ...Frowning1

# 500
  • София
  • Мнения: 23 164
случва се, после и цикъла е малко по-различен.
и бременни е имало след блокаж.

# 501
  • Мнения: 1 593
На мене като ми сложиха блокиращата ми казаха да спра да следя цикъла и да дойда на точно определена дата. Каза ми и че евентуално ще ми дойде в рамките на 10дни, но може и да не е точно така. Общо взето ми обясни, че след блокиращата инжекция цикъла не е важен. Това така на мене ми го казаха, но който има притеснения да си пита лекаря.

# 502
  • София
  • Мнения: 23 164
не е важно на кой ден от цикъла ще започне стимулацията, но трябва да е минало кървене.
така че важен си е цикъла.

# 503
  • Мнения: 1 593
не е важно на кой ден от цикъла ще започне стимулацията, но трябва да е минало кървене.
така че важен си е цикъла.
Така де Blush не се изразих май много правилно, но той ми каза, че така ми е сметнал начало на стимулацията, че няма какво да ме притеснява. И наистина ми закъсня три, четири дни.

# 504
  • Мнения: X
Момичета, когато се прави трансфер на естествен цикъл, на кой ден точно се прави трансферът? Преди О, в деня на О или в часове след 2-те черти на тест за О? Имало и тригър инжекции, които да спомогнат на О да е в определен ден и да не се изпуска. Може ли малко разяснение? Някой минал ли е през това?

# 505
  • Мнения: 1 996
Джули, датата на трансфера зависи от това на колко дни са ембрионите както loewin беше написала. Твоите са 5дневни, така че сигурно ще е 5 дена след О. При първият ЗЕТ бях без тригер, хормоните бяха ок и щеше да има естествена О, която използваха(прегледът ми беше на 12 ден, на 14 ден О). Моят Е беше 4дневен, и трансферът ми беше мисля 5 дена след определената дата за О, от която започнах да поставям и утрогестан. При втория бях с тригер заради ниско ЛХ, трансфер на двудневни, в петък вечер поставих тригера, в събота размразиха оплодените Я, и в понеделник на обяд ми беше трансфера. Ако имаш още въпроси, питай Hug

# 506
  • Мнения: X
Много благодаря, Марго! Съвсем друго, от това, което си мислех... Има логика, все пак са се развили до 5 ден. Добре, ще чакаме да видим. Прегръдки за теб и за всички момичета, които се занимават с тези процедурки.

# 507
  • Мнения: 6 304
Благодаря за отговорите момичета. По принцип няма навика да ми закъснява и затова ми се стори странно.  А и самото чакане малко ме изнервя честно казано. Никога не съм го чакала с такъв мерак този М Joy

# 508
  • Мнения: 189
Здравейте повечето знаете моята история, нека хора минали през това да кажат дали им се е случвало, защото съм изключително притеснена. Изминаха вече 3 месеца откакто спрях всички лекарства и в момента от около половин месец косата ми пада ужасно много, взех си от аптеката шампоан фитовал, но като че ли е той не ми помага. На какво може да си дължи това дали е хормоните? Споделете. Благодаря

# 509
  • Мнения: 226
Най вероятно е от хормоните, също така да не забравяме и стреса покрай процедурата. Моята коса също е доста зле, по бързо се омазнява и без това си е мазна.. С косопада се справи с корейската марка Doori. Споменавала съм я преди. Ползвам шампоан, маска Шапко-маска и серум за растеж и косопад. Използвам ги вече 3ти месец косопада спря. Беше намалял драстично още при първото измиване. Преди това ползвах какви ли не шампоани, включително си правех маска с лук и чесън 😂 но ефекта беше повече арома.

Здравейте повечето знаете моята история, нека хора минали през това да кажат дали им се е случвало, защото съм изключително притеснена. Изминаха вече 3 месеца откакто спрях всички лекарства и в момента от около половин месец косата ми пада ужасно много, взех си от аптеката шампоан фитовал, но като че ли е той не ми помага. На какво може да си дължи това дали е хормоните? Споделете. Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт