Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 72

  • 32 705
  • 769
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 469
G. Savova, не се сдържах вече. Това може би е 3ти или 4ти ваш коментар, който е бих казала неуместен. Тук е една малко по-различна група и не е просто някакъв форум, в който си коментираме глупости и си изливаме негативизма. Тук всички имаме ПРОБЛЕМ, всеки е чувствителен до N-та степен, изтерзан, притеснен и с изопнати нерви. Моля да спазваме добрия тон и дори коментарите и изказванията на някои дами да Ви се струват смешни или нелепи, зад тях стоят страхове и истории, с които не сме запознати. Нека да има малко повече толеранс и да се замисляме преди да натиснем "Публикувай"  😉.

Ако една инжекция ви плаши, как ще раждате ? Simple Smile

# 706
  • Сливен
  • Мнения: 4 240
Напълно съм съгласна с предният коментар-ако бях писала тук за помощ,свързана с инжекциите и някой ми беше дал подобен отговор,не знам как щях да се почуствам.
Скрит текст:
     
           

# 707
  • Мнения: 108
Днес втората инжекция един колега ме бодна и беше ок, но колкото и да си мисля че сама мога да го направя, утре и в неделя отивам в клиниката да ме боцкат и те това е Simple Smile 😁

# 708
  • Мнения: 469
Аз умирам от ужас да ми взимат кръв и изобщо при мисълта тоя метал да ме прободе, обаче... Взех тая писалка Гонал, замислих се как това е пътя, който трябва да извървя, ръката ми яко трепереше, но някак много лекичко и бавно го направих. На третата или четвърта инжекция спря да ми трепери ръката. Изглежда ужасно, но не е, това е твоето си тяло и ти имаш контрола над иглата. Не се насиних нито веднъж, може да е късмет разбира се, но смятам, че сам човек много повече внимава и се щади Simple Smile Защо не пробваш ей така един път поне Simple Smile

 
Днес втората инжекция един колега ме бодна и беше ок, но колкото и да си мисля че сама мога да го направя, утре и в неделя отивам в клиниката да ме боцкат и те това е Simple Smile 😁

# 709
  • Мнения: 108
В понеделник съм на преглед, ако ми продължат инжекциите най - вероятно ще се пробвам честно казано.

# 710
  • Мнения: 73
Относно инжекциите искам да ви кажа, всеки знае сам себе си:
Аз при първия си опит 2-3 пъти ходих до местната поликлиника и там ми ги биеха. Е, престраших се и продължих сама. При втория опит сама си ги биех, но при третия, след 3-4 инжекции като насоча иглата към корема започвах да получавам силно сърцебиене, направо ще ми изскочи сърцето, лопа та се къса, вдигах кръвно чак. Не знам какво ми ставаше, но спирах и изтичвах пак до поликлиниката. Рекох си, че няма нужда да си го причинявам като на 1 пряка от нас има поликлиника с денонощно обслужване.
Та мисълта ми е, както ти е по-спокойно - така действаш. Успех!

# 711
  • Мнения: 6 316
Здравейте. Аз също изпитвам ужас от игли и ми беше голяма драма за първата стимулация. Обаче за себе си установих че ми е по-добре сама, отколкото друг да ми ги слага. Че само като видя човек със спринцовка в ръка иииии.....
     След едното ми лапаро беше дошла една сестра да ми сложи клексан. Мълчи, нищо не казва, и само я гледам как се е устремила към мене с тази инжекция. Мале как не скочих от прозореца не знам Joy  Ама много ме болеше от операцията и просто не можах да стана от леглото навреме Joy. Май даже изпищях от уплаха. Сега ми е смешно, ама тогава.... А тя ме гледа и ми се чуди какво ми става...
     Та напълно  разбирам момичетата, които се опасяват от инжекциите. Но истината е, че в един момент и това се превъзмогва, особено ако трябва да се пътува на разстояние за да ви я постави някой друг.
     Относно синките, случва се понякога да се нацели капилярче.  Това няма как да се види или избегне, без значение кой ще постави инжекцията. И аз успях да се насиня още от първата, а уж ми беше втора стимулация.
   
     Аз да се отчета за протокола... Днеска ми беше пункцията. Извадиха 15 яйцеклетки от единия яйчник, а уж броиха 13-14 Ф че има / ама те като са наредени много и трудно се броят/.  От другият само една е имало, но той е опериран и не реагира добре на стимулацията. Та има общо 16 Я и чак док беше много приятно изненадан, предвид и възрастта ми. Утре ще знаем колко са се оплодили. Решихме 10 да са с ИСКИ и 6 да пробваме нормално. Дано да имаме и хубави ембриончета за замразяване. Трансфера се отмени окончателно за ЗЕТ.
       ПС. - Сега си нямам подходяща темичка в която да си мрънкам че времето минава бавно Frowning1

# 712
  • Мнения: 1 278
Здравейте момичета, да се включа и аз. От днес трябваше да започна стимулация, но се оказа че Естрадиол ми е висок 78 pg/ml, но не разбрах колко трябва да е за да се започне и ще съм пак на противозачатъчни Ясмин. Някои имал ли е такъв проблем, при какви тойности на естрадиол започвате стимулаци? Успех на всички.
Не мисля, че е висок Е2. Защо ти назначиха противозачатъчни? Наскоро пих преди регулон, но заради фоликуларна киста (задържан фоликул) 28 мм в началото на цикъла. А при следващ преглед дори не пусках хормони на 2ри ден - след като нямаше задържани фоликули, директно назначиха стимулация. Последните 2 пъти беше така и имаше яйцеклетки. Да не говорим, че са ми правили стимулация при задържани фоликули от минал цикъл - безуспешно. Лекарите решават, но наше право е да се интересуваме и разпитваме, така че да сме спокойни,че това е правилното решение. Относно инжекциите, това е най-малката драма. И не приемам възражения - имам поне 8 стимулации. Дори констатирах, че по-добре си ги поставям сама! Успех на всички! Flowers Four Leaf Clover
Bels, възможно е летрозолът да не е подходящата стимулация за теб. Какво ти казаха след пункцията - незрели ли бяха яйцеклетките, лутеинизирали (презрели) или ти казаха, че "няма" такива? Колко ти беше естрадиола и в какви единици в деня на тригера (таймиращата инжекция прегнил, овитрел и т.н.)?

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 23:28 от Малага

# 713
  • София
  • Мнения: 47
Ние бяхме заплатили за 6 месеца, малко преди да изтече срока звъннах в клиниката да попитам. В последствие отидох да заплатя за още 6 месеца съхранение. Може и за повече да се удължи.


[quote author=Marielavalentinova link=topic=1162161.msg40267420#msg40267420 date=1582881072]
Момичета някой от вас да знае как стоят нещата с удължаване на срока за съхранение на емриони? Имаме 4 замразени и другия месец ще станат 6 месеца, трябва ли да се обадя за удължаване на срока или те ще ме потърсят
[/quote]

# 714
  • Мнения: 6 316
Здравейте момичета, да се включа и аз. От днес трябваше да започна стимулация, но се оказа че Естрадиол ми е висок 78 pg/ml, но не разбрах колко трябва да е за да се започне и ще съм пак на противозачатъчни Ясмин. Някои имал ли е такъв проблем, при какви тойности на естрадиол започвате стимулаци? Успех на всички.

Здравей. На мене ми се вижда висок Е2. Моят със блокираща инжекция беше 12 на втори ден. После по време на стимулацията се молим да расте... Моят последно преди пункцията беше 2 300. Но док ми обясни че трябва да си отговаря и на броя и размера на Ф, защото ако е прекалено висок пък пречел. Така че при всеки се определя индивидуално после дали стойността е добра.
Ако не стане пак със противозачатъчни, говори със док за дълъг протокол с блокираща инжекция.


Doroteya85, размера на Ф според мен е супер, и имаш и много хубава бройка.  Случва се понякога да има и празни фуликули. Това няма как да се знае преди пункцията. Но предвид многото Ф, мисля че ще извадите и хубава бройка Я. УСПЕХ Hug

# 715
  • Мнения: 358
Малага,
Докторката ми каза, че не е имало яйцеклетки.
Едтрадиола ми беше 28,6 pg/ml, а относно овитрел-а не знам колко единици са ми сложили, понеже ми дадоха готова инжекция, а не писалка както обикновено.
Здравейте момичета, да се включа и аз. От днес трябваше да започна стимулация, но се оказа че Естрадиол ми е висок 78 pg/ml, но не разбрах колко трябва да е за да се започне и ще съм пак на противозачатъчни Ясмин. Някои имал ли е такъв проблем, при какви тойности на естрадиол започвате стимулаци? Успех на всички.
Не мисля, че е висок Е2. Защо ти назначиха противозачатъчни? Наскоро пих преди регулон, но заради фоликуларна киста (задържан фоликул) 28 мм в началото на цикъла. А при следващ преглед дори не пусках хормони на 2ри ден - след като нямаше задържани фоликули, директно назначиха стимулация. Последните 2 пъти беше така и имаше яйцеклетки. Да не говорим, че са ми правили стимулация при задържани фоликули от минал цикъл - безуспешно. Лекарите решават, но наше право е да се интересуваме и разпитваме, така че да сме спокойни,че това е правилното решение. Относно инжекциите, това е най-малката драма. И не приемам възражения - имам поне 8 стимулации. Дори констатирах, че по-добре си ги поставям сама! Успех на всички! Flowers Four Leaf Clover
Bels, възможно е летрозолът да не е подходящата стимулация за теб. Какво ти казаха след пункцията - незрели ли бяха яйцеклетките, лутеинизирали (презрели) или ти казаха, че "няма" такива? Колко ти беше естрадиола и в какви единици в деня на тригера (таймиращата инжекция прегнил, овитрел и т.н.)?

# 716
  • Мнения: 523
Здравейте! Вчера започнахме с изследванията - pcr и хормони, за мъжо назначиха отделни. Той като видя сумата само за един ден и малко се поизплаши. Че те за него бяха само 350 лв. То е ясно че ще заминат доста средства, ама не ти и обясняват за какво са. То при нас е така, вие какво си мислите - при нас всичко е скъпо и се плаща, каза едната докторка. Да, разбирам че процедурите са скъпи, но дано не злоупотребяват с нашите мечти.
Искам да пожелая на всички много късмет и успехи по пътя, който сме поели и много положителни тестчета

# 717
  • Мнения: 6 316
Мечта, разбирам те напълно. Всичко е скъпо и парите буквално хвърчат.  Но я има и другата страна на монетата. Да направите 3-4 неуспешни процедури които също струват финанси, време, нерви и разочарования  и после да те е яд защо не са ти казали да си направиш някакво изследване за 200-300 лв, което е щяло да покаже от самото начало къде ви е проблема за да се преодолее.
     А хормони, цитонамазка, микробиологии, вирусология, цветна снимка на тръби и спермограма,  са основните изследвания за започването на инвитро без които просто не може.

# 718
  • Мнения: 42
Момичета, някоя от вас била ли си е Fyremadel? Започнах ги от днес сутринта, 4 дни след Рековелето. Никой не ми обясни, че се бият в крака, видях го в листовката, но пак ме обземат мисли, дали така трябва🤔

# 719
  • Мнения: 523
Мечта, разбирам те напълно. Всичко е скъпо и парите буквално хвърчат.  Но я има и другата страна на монетата. Да направите 3-4 неуспешни процедури които също струват финанси, време, нерви и разочарования  и после да те е яд защо не са ти казали да си направиш някакво изследване за 200-300 лв, което е щяло да покаже от самото начало къде ви е проблема за да се преодолее.
     А хормони, цитонамазка, микробиологии, вирусология, цветна снимка на тръби и спермограма,  са основните изследвания за започването на инвитро без които просто не може.
Съгласна съм с теб, напълно права си. Но може би се чувствам така, защото искат пари без да обясняват много подробно и тази сума изведнъж, но.... Тръгнали сме по пътя към сбъдване на мечтата и ще правим каквото кажат.

Общи условия

Активация на акаунт