Иде Коледата вече, лази майското човече! - Тема 3

  • 19 604
  • 751
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 563
Ами, аз нищо не му показвам. Даава ръцете си да се изправи и започва да прави крачки, обаче като го държа, разбира се. То си е напълно ествствено по негово желание, не го насилвам аз. Просто ми се струва рано и не искам да се натоварва. Не очаквах толкова рано да прояви интерес към ходенето.

# 256
  • София
  • Мнения: 5 655
Моя отдавна иска да го държим за ръце и да ходи. Утре прави 8 месеца. Гъне се и не иска да го слагаме седнал, ако го насилию търси къде да се надигне и реве докато не походим малко.

# 257
  • Мнения: 255
Ами, аз нищо не му показвам. Даава ръцете си да се изправи и започва да прави крачки, обаче като го държа, разбира се. То си е напълно ествствено по негово желание, не го насилвам аз. Просто ми се струва рано и не искам да се натоварва. Не очаквах толкова рано да прояви интерес към ходенето.
И ние проявихме като го държа и си прави крачици бързо се измаря но нормално и за мен е малко рано ..

# 258
  • София
  • Мнения: 5 655
Изпбщо не се сечам да му показвам. Правих опити за обръщането, но това не водеше до нищо, от тогава сам го оставих да се оправя.
Само за ходенето го държим, защото иначе пада като талпа. Не знам как го прави,  но два пъти вече се "разпаза"  по лице. Единния от лазеща поза, все вдно някой му дръпна и двете ръце,  и бам по лице. Другия път от изправено положение се пусна напред, както припадт по анимациите. За радост нищо му няма, но пък се научи, че така не става и от вчера когато е прав се пуска по дупе.
Не съм да ги пставяме да се пребият, но и така те се учат. Природата си знае работата.
Така сина на 10 месеца падна директно по лице от собствената си височина на паркета, имаше  и кръв, но не разбрах от носът ли тече,  от устата ли и директно в Пирогов.  Огледа го доктора, за радост не беше от ония, които само чакат някоя майка да и се подиграват,  и заяждат. Каза, че природата си знае работата, до един момент при тях още е хрущял и падането от собствена височина не е "притеснително".

# 259
  • София
  • Мнения: 4 004
Аз след цепнат нос, три шева на челото, разбита уста с два мъртви зъба и в момента лилава и ожулена брадичка на баткото за толкова малко време...някак си не очаквам да му се размине и на този. Въпреки, че все още не е падал от никъде, а баткото на тая възраст имаше около 4-5 падания. Интересното е, че този ми се струва по-шавлив, мо може пък и да внимавам повече...знам ли...

# 260
  • Мнения: 5 563
Момичета, попаднах в интернет на teetha прахчета и гелчета внесени от Англия. Някоя от вас ползвала ли е и има ли доволни? Много ги хвалят, но малко ме е страх ей така да поръчам.. а май не се продават в аптеките у нас.

# 261
  • София
  • Мнения: 4 004
Аз съм ползвала, без резултат. Все пак си е до бебе.

# 262
  • София
  • Мнения: 856
Аз ползвам. Моето момче като цяло няма големи драми със зъбоникненето. Но като замрънка и заръфа всичко най-добре са гелчетата. Основната съставка на прахчетата е лайка-както на Камилия. Така че колко да са невероятни тези хомеопатични прахчета 🤣

# 263
  • Варна
  • Мнения: 678
Момичета, в паника съм Sad преди две седмици мм беше болен, после в петък свекърва ми се разсополиви (временно живее с нас) сега аз съм с болно гърло и задаваща се хрема 😭 много ме е страх да не си разболея дечицата. През деня съм самичка с тях, всички са на работа Sad да си слагам маска ли Sad те непрестанно са в ръцете ми Sad ще откача Sad дайте съвет Sad

# 264
  • София
  • Мнения: 4 004
Ако не е грип (а по начина по който го описваш изглежда да не е) мий си ръцете редовно, не целувай децата и това е. Маската се съмнявам да помогне, все пак не можеш да сии с нея нон стоп. Най-важно е ръцете да миеш. Чисти си телефона със спирт (най-много бацили по него се лепят).

# 265
  • Мнения: 560
Доколкото знам, за да е ефективно, маската трябва да се сменя на 15 минути... а 24 ч. с маска си е направо мъчение. Освен това вече си била контактна, когато си го лепнала това. По-често проветряване, ако позволява атмосферата и хигиена. По НГ и аз загазих с гърло и хрема, но за щастие се размина на беба. Не я целувах и гледах минимално да я гушкам.

# 266
  • София
  • Мнения: 4 004
Аз взех да се отчайвам. Вярно , че вече отгледах едно много злоядо дете, но то поне ядеше попара и банани, та можех да импровизирам с хранителния състав. Сега това чудо като си заключи устата и край. Днес му дадох препечена филия с яйце и сирене, уж да се храни сам...ама още е малък хваща парчетата, смуче и хвърля. Едва една трета е изял...може би. Печени зеленчуци на обяд, пак така ближе, гризе и колко му влиза в устата не е ясно. Пък вече е голям, има нужда от разнообразна храна... Как хубаво си изяждаше по 200 грама...какво стана изведнъж направо не знам. Поне се научи да дъвче за нула време.

Последна редакция: ср, 22 яну 2020, 10:31 от ditmade

# 267
  • Мнения: 2 416
На моя най-голямото му постижение е около 120гр., отпреди два дни. Реших да претегля една огромна (за него) порция пълнена чушка и се оказа 220гр. Накрая обрах към половината от стола и земята. Три месеца от началото на захранването, а все още имам периоди на тръшкане. На малкия гад не му дреме, де. Чакам ли, чакам да прояде. Някой ден и аз ще се похваля! Simple Smile

# 268
  • Мнения: 2 833
И при моята не върви захранването... На периоди. Не я насилвам, когато не иска - няколко дни си и давам само АМ.
Иначе на 8м на всички ли ви пролазиха?
Моята бебка продължава да се преплъзва като ранен войник 😑
И не знам дали няма да дойде момента директно да се изправя, че сега се набира на кошарата

# 269
  • София
  • Мнения: 4 004
Моя не лази още на 8 и половина. Не се и приплъзва, предимно се търкаля и върти по корем.

Общи условия

Активация на акаунт