Иде Коледата вече, лази майското човече! - Тема 3

  • 19 728
  • 751
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 255
Други около 9 месеца като нас, които да нямат нито един зъб?
И ние нямаме на 8 и половина е , чувала съм  и че на 11 месеца изникват чак..

# 241
  • Мнения: 255

Все едно чета за нас.. същите сме на час се буди мрънка и зъб няма пък докато излязат всички ще е ужас значи.. искам помощница :д
Оо и аз.. като заспи чистиш, готвиш, оправяш и какво ли още не. Не съм спала не помня от кога, пия по 3 кафета, абе страшно е😃 само мечтая една нощ, само една да спя. През деня имам много задължения и няма как да стане. Кафето е моето спасение за момента.
[/quote
Аз нямам спасение не пия кафе незнам  не ми харесва и аз така през деня гледам всичко да свърша а и забелязвам че когато легна той се събужда та спрях да лягам на обяд ..  аз откакто се е родил не съм се наспивала :д до 6тия месец колики сега пак  нещо .. ще го караме като зомбитаа

# 242
  • Мнения: 988
Гледам за сън се оплаквате,та да не пропусна момента да си кажа и аз...
Все като си мисля как ми се спи се сещам за сцената от "приятели" където Фийби казва на брат си,че изглежда недоспал и го пита от кога не е спал,а той отвръща "от 4 години".Та и ние така,от 8 месеца ме сме спали.Ще мине момичета,8 месеца не се усетиха как бързо литнаха.Сравнявайки времето,докато бях бременна как мина и сега как литна...не мога да си го обясня как става тая работа.

# 243
  • Мнения: 57
Момичета не съм писала не помня от кога. Нямам време😁По въпроса със зъбите ние вече имаме 6😜. Почти не ги усетихме как излязоха. Само горните резци имаше 2 дни лека температура, но с Ибупрофен овладяхме нещата(избиваха заедно), на 8+ сме. Храненията са  ни 5 за деня, сутрин и вечер АМ през останалото време закуска, обяд, следобедна закуска. През деня спи по 20-30 мин между храненията. Пълзи яко, навсякъде е, в чудо се виждам. От няколко дни се изправя и сам🤪. И сега малко помощ, дупето му пламна буквашно за ден, червено, нищо не помага, нито кремове, нито тетра нищо нищо. Сменям памперса често през час, два. Мия с вода и не. Давйте съвети!

# 244
  • София
  • Мнения: 4 011
Вече втори ден ставаме в 5.30...Някак си на фона на това, взе да ми липсва буденето в 6.30. Хем почти не спи през деня и пак няма спане нощем. Кафето ми е най-добър приятел. Надявам се до към две години да се нормализират нещата. Баткото ми започна да спи на година и осем месеца.

# 245
  • Мнения: 620
За дупето повече въздушни бани без памперс, може и бебешка пудра да пробваш, аз съм ползвала без талк. Пробвай и Павловича мас.

За спането - опитвай да го приспиш през деня на 2 пъти. Нервната система им се превъзбужда и през нощта реално не могат да спят от преумора.
И при нас беше много зле, все още се кърмим на 3 пъти през нощта, но е много по-добре от преди, будил се е и по 10 пъти, сега през деня се научи да спи по-добре и през нощта се усети промяната.

# 246
  • Мнения: 988
Ssnezhana, и при нас дупето беше рак червено,останаха ни пъпчици само.Педиатърката изписа някакъв стероиден крем,който нямам намерение да ползвам.Мазах го с вазелин и за 2 дни му мина червеното,а беше Мнооого червено,кожата му се беше разранила.

# 247
  • Мнения: 813
Веднъж и моя беше с зачервено дупе преди да почна с судокрем. Само това го оправи исамо него ползвам вече. Исках да попитам по колко пъти на ден спят бебоците ви, и по колко време?

# 248
  • София
  • Мнения: 4 011
Тотално различно всеки ден. Средно по два пъти между 30 мин. и два часа с будене през 20 мин.

# 249
  • София
  • Мнения: 856
Моето момче СПи преди и следобед. Като следобед е около 1,5 часа, а предиобед е около 40 минути. Той обича да си поспива. Първото ми дете спря предиобедния сън на 9 месеца. Но пък тогава беше лято и бяхме навън , а може би този от скука вкъщи поспива 😂

# 250
  • Мнения: 255
Събужда се към 7 и нещо в 8 яде и към 9 , 9 и нещо заспива за 30-40 минути после към 13:15  заспива най много два часа спи , понякога и един час му стига зАвиси..и в 17:30 , 30 минутна дрямка .

# 251
  • Мнения: 5 563
Моето момче спи 2 пъти, предиобед 2 часа и следобед пак час и половина или 2.

# 252
  • София
  • Мнения: 5 729
Моите деца всички имаха и имат проблем с памперсите и дупетата. Щерката беше най-зле. От моя опит първо трябва да миеш с щадяща козметика. Има такива води измиващи. При зачервено дупе само вода дразни. Другия вариант е козметика пиеща за атопичен дерматит. След това мажеш с субокрем, бетантен или нещо друго. Номер три със закъснение реагира и то много тежко, помогна му цинков крем , но го имах останал от номер 2,сега вече в БГ го няма. Даже мислех да поръчвам отново от Германия, но с Мустела за атопичен за миене и судокрем държи фронта.
Но все пак от зачервяване до зачервяване има разлика.
Съня нощем ми е мираж, мрънка много, горните зъби го мъчат. Запушения нос влошава картинлата. Психически се успокоявам още няколко месеца остават, но не издържам на моменти.
Вече лази на 4 крака, подпирайки се успява да се изправи, иска и някой да го държи да ходи, но сам ако се държи прав за нещо го е страх и малко да си мръдне крака.

# 253
  • Мнения: 5 563
Минавам да се отчета. Вече моето момче пълзи. От снощи. От раз се пусна и толкова се превъзбуди, че цяла нощ не е спал  - иска да пълзи. Отделно си дава ръцете да го държа и да ходи, а ми се струва рано - на 8++. Рано ли е, натоварвам ли го? Той сам изявява желание. По принцип спи цяла вечер, от скоро се буди. Няма нито един зъб и го отдавам на това. Зачервено дупе - само въздушни бани и бепантен помагат при нас, честа смяна на памперса също.

# 254
  • Варна
  • Мнения: 702
Моите бебчовци още от прясно направили 7 месеца по Коледа си лазят без никой дори да им е показвал. Аз съм за естествено случващите се неща. Когато те си преценят и са готови, тогава! За всичко така. Но фактът е, че с изправянето на кошарата се завърнаха нощните събуждания. А да не казвам и преспиването на ръце,,,, това вече си е от мен. Така му намерих лесната.

Общи условия

Активация на акаунт