На море в Турция - тема 65

  • 58 906
  • 759
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 412
Здравейте, имам резервация за Великден за Алания и сега с този коронавирус и 12 случая в Турция почва да ме хваща страх? Вие какво мислите?
Ти па като мойта жена...всичко от Алиекспрес ме кара да го мия с гореща вода. А иначе снощи си направи салата от китайско зеле и не го ми с вряла вода. Я отивай и си гледай кефа стига го мисли тоя вирус, щото допълнително се напрягаш. Сваляш му короната, вече става обикновен вирус, а той се мори с мохито.

# 721
  • Мнения: 91
И аз да се похваля с резервация в  SWANDOR HOTELS & RESORT TOPKAPI PALACE 5 * UALL, Лара от 21 септември 2020 от Варна със самолет 2 възрастни и дете на 12 години.
За първи път ще почиваме в Турция. Надявам се да ни хареса.

# 722
  • Мнения: 1 710
И аз да се похваля с резервация в  SWANDOR HOTELS & RESORT TOPKAPI PALACE 5 * UALL, Лара от 21 септември 2020 от Варна със самолет 2 възрастни и дете на 12 години.
За първи път ще почиваме в Турция. Надявам се да ни хареса.

Хотелът има условия за добра почивка, така че би трябвало да ви хареса. Щом ви е първа почивка в Турция, предполагам, че ще останете впечатлени.

Здравейте, имам резервация за Великден за Алания и сега с този коронавирус и 12 случая в Турция почва да ме хваща страх? Вие какво мислите?

Говорим с колеги и забелязвам, че някои отсега се притесняват за пътувания за след 5-6 месеца, а други си щъкат из Европа без да се тормозят. Естествено има хора на двете крайности - и силно обезпокоени, и почти пълни непукисти, но ако разпространението на вируса продължи, според мен има вероятност да се повтори ситуацията от 2016 г., когато заради атентатите в Истанбул, имаше доста отменени резервации от българи.

Аз не го мисля отсега. Дали на почивка в Турция, дали в България или в Гърция, или някъде другаде, все ще съм сред хора, които може да са носители. Сериозно бих помислила ако МВнР изрично даде препоръка да не се пътува.

# 723
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Току-що минах границата на КА...Пррибирам се от Истанбул..На границата няма никакви по-сериозни проверки, даже е много спокойно. В Истанбул даже не видях хора с маски - ни в европейската, ни в азиатската част. Не знам какво са давали по медиите в Б-я тези дни, но положението е абсолютно нормално...Лично аз не се притеснявам от нищо..в скоро време сигурно пак ще прескоча до Турция, а април пътувам и за Африка...

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 2 013
И да има нещо едва ли ще го оповестят.Да не са луди да си сринат туризма?Притеснението може да дойде лятото когато започне сезона и започнат да идват от цяла Европа ,Русия и Арабските страни хора ако до тогава не се  открие лечение.Всеизвестно е че най много заразени след Китай има в Германия.До тогава няма какво да го мислим.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 19:10 от slavei4e

# 725
  • Мнения: 50
Здравейте! Може ли да ми помогнете с имена на хотели в които дете на възраст 2-3 години е безплатно. Анталия и Бодрум ме интересуват най-вече. И съответно като е самолетна почивка, за него плаща ли се самолетен билет? И още един въпрос имам около 10.05 дали е подходящо времето за почивка в Бодрум и Анталия.

# 726
  • Мнения: 9 478
Децата пътуват безплатно без място в самолета до 2г.
Иначе в хотелите се настаняват безплатно.
Но 10 май е рано. Ако можете по-добре в края на май - началото на юни за Анталия.
За Бодрум - след средата на юни.

# 727
  • Мнения: 31
Здравейте, препоръчаха ми сега хотел кушадъсъ  Grand belish 5* Трябва ми компетентно мнение за този хотел. Храна , държа на плаж и развлечения за децата. Много благодаря!
Другият вариянт е Батихан и ,Pine bay

# 728
  • Мнения: 21
Дано повече туристи почнат сами да търсят информация за хотели,а не се доверяват сляпо на туроператора.Преди няколко дни в една от групите за Анталия във фейсбук питаха за Karmir resort and spa.Вярно с малка територия и на втората линия.Обаче за съотношението цена-качество е много добро.Руснаците го оценяват много високо.Един от админите във въпросната група,без да дава обеснение на питащата жена направо каза не става.Въпросния човек е туроператор и преди две години описва същия хотел сама с хвалебствия.Оставам с впечатление,че комисионните му явно са малки и затова не го препоръчва...

# 729
  • Варна
  • Мнения: 10 432
Ваня, за две години много неща могат да се променят.

# 730
  • Мнения: 21
Така е могат да се променят.Затова прочетох последните коментари от руснаците.А там рейтингът е много висок и почти няма лоша оценка.Аз лично  правя проучване на хотелите точно при руснаците.За мен са много критични и дават обективна представа.

# 731
  • София
  • Мнения: 1 412
Дано повече туристи почнат сами да търсят информация за хотели,а не се доверяват сляпо на туроператора.Преди няколко дни в една от групите за Анталия във фейсбук питаха за Karmir resort and spa.Вярно с малка територия и на втората линия.Обаче за съотношението цена-качество е много добро.Руснаците го оценяват много високо.Един от админите във въпросната група,без да дава обеснение на питащата жена направо каза не става.Въпросния човек е туроператор и преди две години описва същия хотел сама с хвалебствия.Оставам с впечатление,че комисионните му явно са малки и затова не го препоръчва...

Георги Банков aka Tурс Клуб, нали?

# 732
  • Мнения: 21
Не не Иво обаче забравих фамилията.Мисля,че сае от една фирма
Дано повече туристи почнат сами да търсят информация за хотели,а не се доверяват сляпо на туроператора.Преди няколко дни в една от групите за Анталия във фейсбук питаха за Karmir resort and spa.Вярно с малка територия и на втората линия.Обаче за съотношението цена-качество е много добро.Руснаците го оценяват много високо.Един от админите във въпросната група,без да дава обеснение на питащата жена направо каза не става.Въпросния човек е туроператор и преди две години описва същия хотел сама с хвалебствия.Оставам с впечатление,че комисионните му явно са малки и затова не го препоръчва...

Георги Банков aka Tурс Клуб, нали?

# 733
  • В.Търново
  • Мнения: 6 662
Гледах много клипчета на руснаци в ютуб на хотели в Алания и Сиде предимно.Масово плажовете в Алания са с камъни, ужасно.Но за някои от тях това не е проблем.Почти се бях навила за Ефталия Вилидж, обаче като видях на едни руснаци снимки с плаващи боклуци и превързка в морето и се отказах.Имаше проблем май с Ефталиите с обслужване и ползване на атракции.Гледах мненията на първа страница, но за Ефталия Вилидж е само едно.Като за първо море в Турция става ли?На първо място ми е плажа, не искам да е дълбоко и с камъни.След това гледам какво предлага хотела, ако плажа не става, кофти.Някои писаха, че през 2019г. са насипали пясък на плажа на Ефталиите, но точно клипчета на руснаци в ютуб и снимки в Трипардвизор видях, че и през 2019г. се вижда каманака по плажа.

# 734
  • Мнения: 539
Гледах много клипчета на руснаци в ютуб на хотели в Алания и Сиде предимно.Масово плажовете в Алания са с камъни, ужасно.Но за някои от тях това не е проблем.Почти се бях навила за Ефталия Вилидж, обаче като видях на едни руснаци снимки с плаващи боклуци и превързка в морето и се отказах.Имаше проблем май с Ефталиите с обслужване и ползване на атракции.Гледах мненията на първа страница, но за Ефталия Вилидж е само едно.Като за първо море в Турция става ли?На първо място ми е плажа, не искам да е дълбоко и с камъни.След това гледам какво предлага хотела, ако плажа не става, кофти.Някои писаха, че през 2019г. са насипали пясък на плажа на Ефталиите, но точно клипчета на руснаци в ютуб и снимки в Трипардвизор видях, че и през 2019г. се вижда каманака по плажа.

По-добре изберете Сиде, но за спряганите хотели /Камелия или Вон/ идвааа ли има места.

Общи условия

Активация на акаунт