Ноемврийски бебета 2019

  • 25 445
  • 890
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 4 859
Моите и двамата не са кърмени ,но мисля че са имали "кърмаческа стачка ".Роско си е от едно време насам ,да не кажа месец с малки изключения ,много труден на хранене .През деня затъмнявам стаята ,покривам го с пеленка .Вечерта на тъмно пак .Иначе реве от глад ,лапа си ръцете ,но цокне малко и почва да избутва с език и да нервничи или да се смее и плюе .
С дъщерята беше още по-драматично -само и единствено заспала ядеше Frowning

Аз си пуснах пълна кръвна и урина .Ами хемоглобина ми е 90 Confused Толкова нисък никога не е бил .Ще пробвам с храна да го вдигна .Явно наистина поне година трябва да изчакам докато започнем опити за трето .Мъжа вика все едно никога не си била бременна и раждала ,но явно вътрешно на организма ми му трябва време .Пък и хормони още не съм пуснала ,цитонамазка ...
На вас кога ви казаха ?Док каза още един два цикъла ,но най-добре и точни резултати половин година след раждане.

Преведоха ли ви еднократната помощ за раждане ?Има ли някаква дата ?На мен ми казаха около 15-то число ,ама засега нищо Rolling Eyes

# 436
  • Мнения: 656
И на мен не са ми я превели още. По принцип от 10-то до 15-то число превеждат от социалните, ама още нищо.😀

# 437
  • Мнения: 1 548
Преведоха я, в началото на декември беше пуснал мъжа. Казаха ми, че в началото на януари ще я преведат, но на 14 имаше превод.

# 438
  • Мнения: 713
Преведоха ми я още на 13.12. Мисля, че ги преввждат,  когато пускат и детските.
Подадох на 30.11 документи, на 13.12 парите ми бяха по сметката.

# 439
  • Мнения: 101
Ема на 2 месеца беше 5050 и 55см, като се роди 2950 и 50см... Педито каза,че сме в норма Simple Smile През ноща си прави по 6 часа пауза и не я будя да яде, кърмата ми си е добре за сега Simple Smile
Като я оставя в леглото сама си се приспива. Вечер помрънква малко, но си заспива, а ако е много нервна я гушвам хибаво в мен и й давам бибата да се успокои Simple Smile Няма проблеми да спи на шум, нарочно оставям телевизора включен по цял ден, а следобед и батковците като се приберат не й пречат,че вдигат врява. Със сигурност още от корема ми е свикнала с шума и лудницата в къщи ( всички говорим на висок тон 😅).
При нас кърмаческата стачка се изразява в това да цока по 10-тина мин., после пуска гърдата и почва да ми се хили 😆 Слагам я на рамо да оригне хубаво и да си почине, после пробвам да й дам пак да яде. Понякога хапва пак, понякога отказва и я оставям и давам когато огладнее пак Simple Smile
Не я извеждам в мъгла, вятър и дъжд... Тези дни не сме излизали и издивявам вече... Излъсках и изпрах цялата къща 😂😅😂 Готвя постоянно, и за челядта, и за да задоволя глада си за сладко, като бъркам разни сладкиши 😅😂😂😂

Оф, аз нищо не успявам да свърша вкъщи, вече спи по 30-40 мин през деня само, ако е повече, ще е върхху мен. Чувствам се безполезна и обездвижена. Освен това и по цял ден съм сама и издивявам. Мъжа ми в последно време излиза в 9 и се прибира в 9, много взе да ми тежи.
Добре, измрънках си го.

# 440
  • Мнения: 4 859
Хм ,странно защо на мен не са ми превели нищо,още краят на ноември подадох документи .Ще се разходя да питам социалните Blush

И моят мъж по цял ден го няма.Е връща се по обяд и почти винаги той го прави ,но като цяло доста си отсъства .Събота или неделя пък му е деня за хобито ,'пускам' го и вечер да излиза .Съответно и аз си имам 'моите'дни.Винаги сме били така.Но с тази депресия нямам много желание за срещи с приятели и все си измислям оправдания,а така още по-зле става.Искам само да спя,да ям и секс .
Не чистя,не мия,пералня не пускам ,котките не гледам.Едимственото,което правя е да готвя ,но защото ме разтоварва  и с децата да се занимавам .
Интересното е ,че наскоро ми се появи това депресарско състояние ,след цикъла ,преди си излизах и бях много хепи .Половинът казва ,че се плаши,не ме бил виждал чак така .Ако ме хванат  в плюс и паник атаките и аз ще се уплаша Grinning

# 441
  • Мнения: 3 353
И на мен ми преведоха помощта. Подадох документи точно преди празниците и сега на 14 ми я преведоха заедно с детските.

# 442
  • Мнения: 646
Здравейте искам да попитам нещо случвало ли се е на вашите бебета да се преобърнат толкова рано и после да спрат да го правят,нашия бебко преди пет дена се обърна от гръб по корем,направи го няколко пъти и си личеше , че го прави , защото иска,тъй като му беше трудно и седеше настрани с борба да се завърти и така спря да го прави.
Просто си се чудя,може би като всяка майка,реших да споделя , кажете при вас как са нещата.
Иначе вчера стана на два месеца.
Другата седмица живи и здрави сме на консултация и ваксини , ще споделя как е минало и колко е пораснал.
Лек ден и поздрави!

# 443
  • Мнения: 1 037
Лейди, депресия може да се получи от дефицити на б12, на витамин д, от проблеми с щитовидната жлеза. Сигурно и от други неща. Но при такъв хемоглобин, пусни си да изследваш поне б12, желязо и фолиева киселина, да видиш какво ти липсва. Според мен само с храна доста бавно ще си нормализираш стойностите, а е хубаво преди да пиеш добавки да видиш какво липсва.
Мен пък ме разтоварва да сме сами с бебето. Да не са и уроки, но е сравнитело лесна за гледане. Повече се изморявам като се върне баткото от градина и трябва бързо да превключвам от бебе на игри с него и обратно.
На мен вече ми направиха цитонамазка, на посещението 6 седмици след раждане.

# 444
  • Мнения: 38
И на мен ми преведоха помощта. Подадох документи точно преди празниците и сега на 14 ми я преведоха заедно с детските.

Bolibon, за еднократната помощ от 250 лв (в София) ли говорите или за нещо друго? Изобщо не съм грамотана на тема социални помощи и обезщетения, уча се😁
А по принцип кога превеждат месечното обезщетение, чета че е до 5 работни дни след изтеклия месец, но аз например през месец януари не съм получила нищо за декември.

# 445
  • Мнения: X
Лейди, депресия може да се получи от дефицити на б12, на витамин д, от проблеми с щитовидната жлеза. Сигурно и от други неща. Но при такъв хемоглобин, пусни си да изследваш поне б12, желязо и фолиева киселина, да видиш какво ти липсва. Според мен само с храна доста бавно ще си нормализираш стойностите, а е хубаво преди да пиеш добавки да видиш какво липсва.
Мен пък ме разтоварва да сме сами с бебето. Да не са и уроки, но е сравнитело лесна за гледане. Повече се изморявам като се върне баткото от градина и трябва бързо да превключвам от бебе на игри с него и обратно.
На мен вече ми направиха цитонамазка, на посещението 6 седмици след раждане.
Цитонамазка или микробиология?
На мен АГ-то не искаше да ми направи цитонамазка когато отидох на контролния преглед след раждането. Правя веднъж годишно и миналата година правих февруари та исках да съчетая с прегледа, но каза че тъй като кърмя и това влияе на хормоните няма много смисъл защото излизал не много достоверен резултат. Най-рано като започна да захранвам да съм отидела за да не кърмя постоянно. Аз обаче и да започна да захранвам не замествам ядене и се чудя кога да отида.
Вашите като са по корем вдигат ли си главичките? Взех да се притеснявам, бебка хич не може. Следващия ни контролен преглед е края на март.

# 446
  • Мнения: 3 353
Мен пък ме разтоварва да сме сами с бебето. Да не са и уроки, но е сравнитело лесна за гледане. Повече се изморявам като се върне баткото от градина и трябва бързо да превключвам от бебе на игри с него и обратно.
И аз съм така. Върне ли се баткото и е ужас. И иска почти постоянно да я гушка и да и говори. От там тя се преуморява и превъзбужда и после не иска да заспи. И започват едни караници. Или тъкмо е заспала и той отива да я види и отново я буди. Абе детска им работа.

И на мен ми преведоха помощта. Подадох документи точно преди празниците и сега на 14 ми я преведоха заедно с детските.

Bolibon, за еднократната помощ от 250 лв (в София) ли говорите или за нещо друго? Изобщо не съм грамотана на тема социални помощи и обезщетения, уча се😁
А по принцип кога превеждат месечното обезщетение, чета че е до 5 работни дни след изтеклия месец, но аз например през месец януари не съм получила нищо за декември.
Да за нея помощ. Тя е еднаква за цяла България. С баткото като почнах да получавам редовно само майчински ги получавах до 5-6 число. За детските надбавки не знам до кога се получават те са ми на друга сметка и там не получавам СМС. По някое време след средата на месеца се сещам да я проверя, но не съм обръщала внимание кога се получават.
Подала ли си документи за еднократна помощ и за детски надбавки? Защото ако не си няма как да ги получиш.

# 447
  • Мнения: 1 037
Имаше резултати по pap, така че според мен са ми пуснали цитонамазка. Отделно микробиология. Кърмя, и аг го знае.
Надя си вдига главичката за малко, но не обича много по коремче и се ядосва. Но може цял ден да ми стои на рамото и там се тренира.

# 448
  • Мнения: 38
Мен пък ме разтоварва да сме сами с бебето. Да не са и уроки, но е сравнитело лесна за гледане. Повече се изморявам като се върне баткото от градина и трябва бързо да превключвам от бебе на игри с него и обратно.
И аз съм така. Върне ли се баткото и е ужас. И иска почти постоянно да я гушка и да и говори. От там тя се преуморява и превъзбужда и после не иска да заспи. И започват едни караници. Или тъкмо е заспала и той отива да я види и отново я буди. Абе детска им работа.

И на мен ми преведоха помощта. Подадох документи точно преди празниците и сега на 14 ми я преведоха заедно с детските.

Bolibon, за еднократната помощ от 250 лв (в София) ли говорите или за нещо друго? Изобщо не съм грамотана на тема социални помощи и обезщетения, уча се😁
А по принцип кога превеждат месечното обезщетение, чета че е до 5 работни дни след изтеклия месец, но аз например през месец януари не съм получила нищо за декември.
Да за нея помощ. Тя е еднаква за цяла България. С баткото като почнах да получавам редовно само майчински ги получавах до 5-6 число. За детските надбавки не знам до кога се получават те са ми на друга сметка и там не получавам СМС. По някое време след средата на месеца се сещам да я проверя, но не съм обръщала внимание кога се получават.
Подала ли си документи за еднократна помощ и за детски надбавки? Защото ако не си няма как да ги получиш.

Да, за еднократната подадох и я получих. А със самото месечно обезщетение ми е неясно, защото всеки превод до сега е бил в различен размер и на различна дата 🤷‍♀️ Ще си изкарам ПИК от НОИ и ще си ги следя, за да не гадая повече.
Благодаря ти:)
Иначе знам, че в Община Несебър еднократната помощ при новородено е в размер на 2000 лв. Знам от приятелка родила малко преди мен, а и в сайта на общината пише. Все пак ще се радвам ако някоя от мамите живее там и сподели от първа ръка.

# 449
  • Мнения: 410
Дани на първата консултация беше 5.150кг 61см сега на 2 месеца е 6.500кг 64см вече размер 3-6 му е точен скоро сигурно ще му е малък и взимам 6- 9 месеца. Роди се 4.800кг 54см на адаптирано мляко е . Спряхме капките за колики преди 2 седмици поплаква си, но нормално не много. Вечер прави паузи 4 - 5 - 6 часа като се събуди правя мляко храня го сменям памперса приспивам го и вече мога да кажа, че почти се наспивам като преди. С четвъртък спахме до 12 часа 😀. Снощи ММ го гледа и цяла вечер не спаха 😂 просто не може да го приспи не усеща кога да му даде мляко преди да се е разплакал, но му беше мерак 😂. Иначе си вдига главата вече слагаме по няколко пъти по корем след упражненията за ръка и слагаме от тези възглавнички като подкова по - лесно му е с нея. През деня си бодува доста не обича да лежи иска да го носят и много се заглежда в телевизора. Вече върти главата и на ляво сам обаче след много упражнения за врата които продължаваме докато не започне да я върти колкото на дясно толкова и на ляво още се усеща предпочитанието.

Общи условия

Активация на акаунт