Ноемврийски бебета 2019

  • 23 684
  • 890
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 89
А защо си мислиш, че нямаш кърма? Аз например, знам, че имам, защото виждам как преглъща, има и мляко по устни, бузи, омазана до уши. Иначе суче по 5-6 минути, понякога 8-9 минути, често само от една гърда. Но се случва да я кърмя през час. Давам всеки път като мк стори, че иска да цоцка

Ние тазк вечер за първи път правим такава дълга пауза, цели 5 часа и половина. Но и така няма угодия, защото се притеснявам, че я е болна, я че въпреки всичко е гладна или че ще ми намалее/спре кърмата Scream Ненормална работа

При първата такава пауза, аз мерих температурата докато спи.. Да ме би да му е лошо нещо...

# 586
  • Мнения: 656
А защо си мислиш, че нямаш кърма? Аз например, знам, че имам, защото виждам как преглъща, има и мляко по устни, бузи, омазана до уши. Иначе суче по 5-6 минути, понякога 8-9 минути, често само от една гърда. Но се случва да я кърмя през час. Давам всеки път като мк стори, че иска да цоцка

Ние тазк вечер за първи път правим такава дълга пауза, цели 5 часа и половина. Но и така няма угодия, защото се притеснявам, че я е болна, я че въпреки всичко е гладна или че ще ми намалее/спре кърмата Scream Ненормална работа
Ами някак си усещам гърдите празни и отделно си суче 6-7 мин от едната гърда, после и от другата и накрая спира да преглъща и се започва едно лапане и пускане на гърдата и рев и така още от началото като родих се случва често, не е някакъв период или нещо подобно. И не  се е случвало да се наяде от 1 гърда никога

# 587
  • Мнения: 1 037
Не е задължително да яде само от едната гърда. Даже по-често ядат и от двете.
За усещането, че гърдите са празни, може вече да сее регулирало млякото. С първото дете ми се регулира за 1м, сега с Надя - за 2 седмици.
Като се изнерви и от втората гърда, върни на първата. И така редувай. Пробвай компресия на гърда като се изнерви, в блога на Хедра има описано как става.
1л вода е страшно малко, бебето изсуква 600-700 мл кърма и за теб остава прекалено малко. Пробвай да пиеш по 3 л (2 за теб, 1 за бебето). Всеки път като кърмиш, сядай с чаша вода и си я изпивай докато приключите.
Може да пробваш да правиш по-малки паузи при хранене денем (особено вечер). Като се събуди детето, но още е сънено и не е изнервено, му дай да си хапне.

# 588
  • Мнения: 656
Много благодаря за съветите, днес ще гледам поне 3 литра задължително да изпия.

# 589
  • Мнения: 3 326
Аз лично пия много вода, а сега още повече. С големия като седнех да го кърмя все бях жадна и все нямах вода около мен. Сега винаги има бутилка до мен. Но някъде четох (може и тук да е било) и си изградих навика преди да почна да кърмя да изпивам една чаша вода преди това (моята е 250мл). Не е зле и ти да правиш така. Дори и само тогава да пиеш е добре. Аз лично и през другото време пия и все съм гладна и жадна. В родилния пиех около 5л на ден. ММ в чудо се беше видял да ме захранва с вода. Сега пия около 4л. Не се наливам насила, аз и като не кърмя пия на 3л, а лятото и повече.
И мойте гърди са меки, но вече не се притеснявам, че нямам кърма. Чувствам ги пълни само сутрин, но ако е спала от вечерта до към 7-8 сутринта.
Също така трябва да се храниш редовно. Бозата на Анет (Биг бос) помага много. Аз пия и едно хапчета Лактил. Също така последно време си правя и едни сурови бонбони с орехи и фурми и открих, че и те имат ефект. Почнах да ги правя защото постоянно ми се яде сладко, а така уж е ем стадно ем полезно. ММ също много ги харесва и ми ги унищожава. Ама хлапето не можах да го излъжа да яде. И ти трябва почивка. Зарежи къщната работа и поне веднъж на ден си лягай да почиваш когато и бебето спи.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 10:14 от bolibon

# 590
  • Мнения: X
И моите гърди са пълни само ако е правила през ноща големи паузи. Имаше едни вечери където я будих, че не се траеше.
Иначе и аз съм постоянно жадна и имам във всяка стая бутилка с вода. Но според мен ако преди кърменето не си пил толкова много вода не е задължително чак 3 литра. Аз пия може би по литър и половина, рядко два, но по принцип не съм от пиещите много вода.
Обаче с глада за шоколад не знам как да се справя. През бременността ми беше толкова зле, почти едностранно се хранех, а сладко въобще не можех и сега или наваксвам или от кърменето е, но постоянно ми се яде.

# 591
  • Мнения: 656
И аз пия хапчетата Лактил. Тая нощ като храних малката пак почна да прави фасони и помислих, че пак не й достига кърмата, но пробвах да се изцедя и 80 мл за нула време ги изцедих. Явно наистина си нервничи просто, но понякога имам чувството, че ще се побъркам като почне да плаче и не знам какво се случва. И половинката ми много ме ядосва.Малко да се разплаче малката и веднага ме пита дали съм я хранила.Все едно бебетата само от глад плачат...😀

# 592
  • Мнения: 3 326
Споко и моя е така. Ай ревне и той вика гладна е. А тя обикновенно му се глези да я вземе така. Като е гладна не просто реве ами пищи чак.

# 593
  • Мнения: 89
Bolibon, как ги правиш тези бонбони?
Аз лично пия много вода, а сега още повече. С големия като седнех да го кърмя все бях жадна и все нямах вода около мен. Сега винаги има бутилка до мен. Но някъде четох (може и тук да е било) и си изградих навика преди да почна да кърмя да изпивам една чаша вода преди това (моята е 250мл). Не е зле и ти да правиш така. Дори и само тогава да пиеш е добре. Аз лично и през другото време пия и все съм гладна и жадна. В родилния пиех около 5л на ден. ММ в чудо се беше видял да ме захранва с вода. Сега пия около 4л. Не се наливам насила, аз и като не кърмя пия на 3л, а лятото и повече.
И мойте гърди са меки, но вече не се притеснявам, че нямам кърма. Чувствам ги пълни само сутрин, но ако е спала от вечерта до към 7-8 сутринта.
Също така трябва да се храниш редовно. Бозата на Анет (Биг бос) помага много. Аз пия и едно хапчета Лактил. Също така последно време си правя и едни сурови бонбони с орехи и фурми и открих, че и те имат ефект. Почнах да ги правя защото постоянно ми се яде сладко, а така уж е ем стадно ем полезно. ММ също много ги харесва и ми ги унищожава. Ама хлапето не можах да го излъжа да яде. И ти трябва почивка. Зарежи къщната работа и поне веднъж на ден си лягай да почиваш когато и бебето спи.

# 594
  • Мнения: 3 326
200 гр ядки накиснати във вода от предната вечер
15 бр фурми без костилка (от по сочните и не се киснат във вода)
2 с.л. мед
Аз слагам и 1 с.л. кокосово масло
Всичко в робота/чопър докато стане на тесто. Правиш на топчета с леко влажни ръце и овалваш в какао, канела, кокосови стърготини или в каквото ти хрумне.
Може всякакви ядки, но аз имам орехи и все забравям да си купя други. Може и друг плод ама и те трябва за се накиснат за да омекнат.
В нета има много рецепти. Прави ла съм и със смес от кашу, орехи, лешници със кайсии, сливи, стафиди и задължителни фурми.

# 595
  • Мнения: 1 037
И аз съм като вашите мъже. Като плаче, първо сменям памперс и давам да яде. Ако не иска, разнасям. Нямам ни най-малка идея защо плаче обичайно.
Бонбоните изглеждат вкусни. А мъжът ми е взел фурми, защото му поръчах смокини. Направо накисвам едни ядки да ги пробвам.

# 596
  • Мнения: 38
По колко ml изяждат вашите бебета на ядене? Питам конкретно за кърма, не за АМ. Знам, че е трудно да се засече, но ако някоя се е цедила скоро, моля да сподели. Аз скоро се изцедих след като малката беше хапнала малко и изкарах 120 мл, така че по груби сметки Рая яде по 170-180 мл (ако реши да присуши и двете ми гърди😁), но тъй като тя обичайно яде само от едната, значи 90 мл макс.
Как ви се струва?

# 597
  • Мнения: 82
Здравейте Simple Smile Предстоят дни с температури над 10 градуса. Как мислите е подходящо да обличаме бебето за разходка навън?

# 598
  • Мнения: 3 096
Охх, на мен ми е много гузно, че не разнасям малката Sad Но ми тежи и повече от 10 минути не мога да изкарам. А като я оставя да легне след разнасяне веднага се разплаква Sad

# 599
  • Мнения: 82
По колко ml изяждат вашите бебета на ядене? Питам конкретно за кърма, не за АМ. Знам, че е трудно да се засече, но ако някоя се е цедила скоро, моля да сподели. Аз скоро се изцедих след като малката беше хапнала малко и изкарах 120 мл, така че по груби сметки Рая яде по 170-180 мл (ако реши да присуши и двете ми гърди😁), но тъй като тя обичайно яде само от едната, значи 90 мл макс.
Как ви се струва?
Нашата педиатърка ми каза, че трябвало да яде по 120мл на хранене. И аз не мисля, че моята изяжда повече от 90-100...Затова и изоставаме с килограмите. При вас как е с наддаването?

Общи условия

Активация на акаунт