Имейл измама от адвокат

  • 5 404
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 548
Имам впечатление, че подобни фалшиви имейли се разпращат именно до abv адреси. Това е една от причините да не използвам тази поща за сериозна комуникация. Другата е, че не получих никакво съдействие от екипът ѝ, когато имах проблем с нея.

# 16
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
Веднъж получих и-мейл от някакъв човек, който се беше объркал. Питаше ме колко пари да ми преведе по ПейПал. Чак съжалих, че нямам сметка там.

# 17
  • Мнения: 1
Аз също на дата 13.12.2019г. имам получен и-мейл:
Доброволно изпълнение на просрочено задължение.
от:   адв. Емануил Николов (kaziimonek@new.dmn.kr)

# 18
  • Мнения: 379
Здравейте, дами!
Днес по обед получих много странен имейл от адвокат Емануил Николов. В него пишеше, че дължа сума, неуточнена. Нямаше и обръщение към мен. Но не само това беше странното, имейлът беше изпратен от адвокат Емануил Николов, но имейл адресът беше : bruce@aaronart.com . Което ме озадачи. Направих справка в интернет, такъв адвокат не излиза, а домейн-адреса на имейла няма нищо общо с текста на съобщението. Някоя от вас дали е получавала имейл от този човек? Отговорих му на мейл-а, за да го питам за какво става въпрос, нямам отговор засега. Благодаря Ви!
Скрит текст:
Ето и моето писмо
Файла като го отворя излиза това
Скрит текст:
Моето е от името на Явор . И моето е от вчера

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 16:15 от Не се сърди, човече

# 19
  • Мнения: 36 530
Отворила ви се е антивирусната. Тези писма не трябва да се отварят - още по-малко линковете в тях.

# 20
  • Мнения: 41 068
И как пък се навъдиха толкова новорегистрирали се потребители тук с по едно мнение да се изреждат със същия получен мейл??? Егати и спама.. 😆

По принцип лесно - повечето пишещи в Мамата са дошли така - интересува ги нещо, питат за него в Гугъл и ... излизат мнения в бгмама. Опитай и ще видш - питай за рецепти, за задачи по математика, кандидатстване в Англия...
Та и сега сигурно е така - някой получава мейла, пита Гугъла и хоп - тук.

# 21
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 103
Да, това ясно, ама пък чак и регистрация да си направиш по повода, де да знам. Странно ми стана просто.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 280
Е, какви са тези адвокати, които пишат от Хърватска?!
kr е разширение за Хърватска и е ясно само с един поглед, че писмото е фейк.
Обикновено носят Троянци.

# 23
  • Мнения: 4 076
И мъжа ми редовно получава такива имейли. Казала съм му да отваря имейла, да чете и ако има файл да не го отваря, да трие. Днес беше получил и той от някакъв "адвокат" Валери, а мейла му беше lilboi нещо си. Satisfied
В пощата си в абв получих от адвокат Валерий Йорданова,какъвто има в Пловдив,но се води адв.Илиев,по фамилно име.Домейнът беше нуалеле.ком,което обяснява нещата,а иначе е някакъв африкански.Без обръщение,само заплаха,че ако не си погася несъществуващите задължения и т.н.
Докладвах го като спам и го изтрих.

# 24
  • Мнения: 2 114
Каква полза има някой от тези неща ?

# 25
  • Мнения: 36 530
Какви платци - това е измама - първо пишат, че печелите нещо, после - че дължите на банка, едно време даже имаше имейли, на които пишеше, че са призовки - просто измамниците се пробват с различен подход.
Имената са измислени. Ако има такива реални хора, това е просто случайност.

# 26
  • Мнения: 4 076
Каква полза има някой от тези неща ?
Примерно,нахакват те с вируси,след като отвориш приложения файл.Тези вируси могат да "изядат" твои таблици,снимки,видео.За да си ги върнеш обратно,трябва да  платиш на хакерите,имаш срок и с приближаването му,сумата се увеличава.Два пъти го ядох тоя,много сериозни неприятности имах.Не платих,разбира се,още повече,че дори и хора,които са платили и получили ключ за отваряне,казаха,че не им е възстановено всичко на 100%.
Никакво отваряне.

# 27
  • Мнения: 1 308
Здравейте, дами!
Днес по обед получих много странен имейл от адвокат Емануил Николов. В него пишеше, че дължа сума, неуточнена. Нямаше и обръщение към мен. Но не само това беше странното, имейлът беше изпратен от адвокат Емануил Николов, но имейл адресът беше : bruce@aaronart.com . Което ме озадачи. Направих справка в интернет, такъв адвокат не излиза, а домейн-адреса на имейла няма нищо общо с текста на съобщението. Някоя от вас дали е получавала имейл от този човек? Отговорих му на мейл-а, за да го питам за какво става въпрос, нямам отговор засега. Благодаря Ви!
Излагаш се въобще да пускаш тема по случая. Все едно да питаш дали наистина ще ти дадат 50 милиона както ти обещава някакъв принц от Африка или е възможно да е лъжа. Ще кажеш, че това е различно, но не е.

# 28
  • Мнения: 1
А от името на Илия Асенов имате ли съобщения? По същото време, днес след обяд е получено от моя близка.
Да имам и аз също

# 29
  • Мнения: 1
Да, чиста измама! И аз получих днес такова писмо, пак от Емануил Николов, e-mail на подател: <eggusa@obershef. de>, Windows Defender откри вирус в прикачения файл.

Общи условия

Активация на акаунт