Угаждате ли на децата си?

  • 1 329
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Ами и аз питам така. Обикновено давам избор между няколко неща. Отделно, че й угаждам доста- не крия, но това специално, не мисля, че е същото

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Угаждам понякога, ама не питам за неща като спане, ядене и т.н.
Казвам "Хайде, приготвяй се за лягане!"..."Не искааам"... "Няма не искам.. приготвяй се"... следва рев и насилствено лягане  Twisted Evil

Оставям избор за други неща.. примерно за яденето не я питам иска ли да яде... Викам я на масата, тя идва и ако каже "не искам" се разбираме, че щом не иска аз като вдигна масата повече няма да яде.. или ако яде малко и не иска повече пак същото. Т.е. не я насилвам... понякога питам какво иска да яде ако има няколко неща

Угаждам с бонбони и сладолед.. както и на ХИТ количките... Mr. Green

# 17
  • Мнения: 6 472
Питам винаги, но поставям ограничени възможности за избор. Примерно: какво ще ядеш - филийка с пастет или с масло; ще спиш на обяд и довечера ще си легнеш по- късно или няма да лягаш сега, но довечера ще си в 8 в леглото и т.н. По отношение на дрехите има почти пълна свобода, като аз се меся само когато е облекла нещо неподходящо за конкретния повод или несъобразено с времето на вън (беше тръгнала с лятна рокля послед зима). Пазаруването на дрехи все още се контролира почти на 100% от мен Mr. Green
Това не пречи да е доста разлигавено, но се дължи на друго.

# 18
  • Мнения: 509
Ако това е угаждане-да угаждам й много.Спи когато иска,яде само когато иска.Предлагам й,ако каже не изобщо не настоявам.Питам я по4ти за вси4ко.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 623
Угаждам в рамките на нормалното според моите разбирания, но за момента още сме малки и единствените неща, които го питам са " Има ли аки ?" и " На колко си годинки ? ", защото само на тези 2 въпроса ми дава смислен отговор  Joy
Друг е въпроса, че понякога когато ме изкарва извън равновесие му давам " забранени" по принцип неща като телефон, ключове и т.н. само и само за да има мир. Знам, че не е правилно, но в тази възраст е немислимо да се оправя по друг начин  Hug

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Почти винаги и за всичко го питам, нооооо това съвсем не означава, че изпълнявам на 100% капризите му. Все пак решаващото мнение е моето. А и според мен едно дете трябва да има някакъв избор, макар и минимален (пример: попарата с чай от лайка ли я иска или от мента).

# 21
  • Мнения: 712
По едно време и аз бях хлътнала по въпросите, започващи с:"Искаш ли....", но майка ми бързо ми ги изби от главата.
За много от нещата не е нужно да ги питаш. В краен случай предоставям избор, но такъв, че да е близо до това, което искам да постигна. Мисля, че все още е рано да давам свободата на избора във всичко. За сега аз съм водача на стадото.
Е, ако не иска да яде ........  негов проблем. Предлагам 1-2 пъти през 5 минути и после прибирам всичко. Но не винаги е толкова просто.

# 22
  • Мнения: 14 654
угаждам понякога, особено ако имаме време да се размотаваме и лигавим. може да си избере къде да отидем или какво да хапнем, дали да ходим навън или да си стоим вкъщи, дали да спим на обяд или не. има неща, за които не питам. нямам усещане, че детето ми се качва на главата, малко поглезване от време на време е полезно

# 23
  • Мнения: 6 039
Когато преценя й угаждам,
Като цяло много й угажда, но тя се е качила на главата на баща си, мен ме слуша и се разбираме чудесно.
Не виждам причина да не й угаждам и да не се съобразявам с нейните желания. Все пак има нужда от любов, подкрепа и разбиране.

# 24
  • Мнения: 2 768
Не мога, дори да се опитвам  Mr. Green При Кристина желанията направо "валят"  Grinning "Искам да ям, по-точно не искам" или "Много ми се спииии! А, вече не!" И все такива работи. Но като изключим ежедневието й угаждам. Ето, сега видя реклама на триизмерното кино и вече насрочихме разходка до София специално за това. Гледам да й доставям радост и приятни емоции, балсам за очите и душата ми!  Heart Eyes

П.П. За Софка не коментирам, нейните желания за сега са "АМ" или "Адиии", лесно ги изпълнявам  Laughing

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Непрекъснато си говорим за всичко и непрекъснато го питам какво би предпочел, защото искам да му създам навика да прави сам избора си, а не да чака някой да му каже какво трябва да прави

Общи условия

Активация на акаунт