Пубертетът при момчетата - тема 7

  • 34 713
  • 753
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 9 110
И аз се стъписвам като стане нещо такова. И си мисля, че едно семейство днес е почернено и всичко друго няма значение Cry

# 166
  • burgas
  • Мнения: 485

Не знам твоите амбиции какви са, но аз имах големи. Очаквах да учи, да има добри оценки и бля, бля като всяка майка, която мисли доброто за детето си. В един момент осъзнах, че не отглеждам следващия гений, а дете със средни възможности и много мързел. Примирих се. Влезе в механото с 4,53. Имаме автосервиз, лятото и почивките е там. Не, че му се отдава много, но гледа и се учи. Явно няма да е с костюм, омазан ще е.
В момента в който се примирих падна голям товар от плещите ми.

Моичкия също не иска да излиза с мен Sad
Много сходна е ситуацията и при нас!Сега е 8- ми клас Механо,ако трябва да бъда честна аз го насочих към тази гимназия-много обича да "човърка'разни техники.Примирих се ,че няма да стигне нивото на сестра си,спрях да му я давам за пример.Всеки си има свои интереси и е важно да се чувства удовлетворен от тях.Мързела му е много и това е положението.

# 167
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Трагедията е в училището на моя син. Рано сутринта. Пуснаха цялото училище. Предаваха ни децата, едва ли не на ръка учител-родител. Класната ми го връчи в ръцете.
 Изпращаш си детето сутринта, само минути след това..... Деветокласник.

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 40 762
Ужас!...накъде отива тоя свят, Боже??? No Mouth

# 169
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Голяма трагедия, прочетох една статия.  А отдолу едни коментари ... ние не сме хора бе.

# 170
  • Мнения: 2 047
Много е страшно Sad

# 171
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Не им е лесно на нашите деца. От една страна - повече свобода, повече възможности, от друга липсата на точни граници прави по-лабилните беззащитни, объркани. Специално в нашето училище се държи много на дисциплина и се обръща внимание на конфликти и по най-дребния повод. Имали сме родителски срещи, в които над час се обсъжда, ако някой се е почувствал изолиран.При най-малкия конфликт се викат родители и се успокояват страстите в зародиш.
    И въпреки всичко се е случило, почувствало се е изолирано, обидено и избрало този начин да накаже . По лошо от това - просто няма.

# 172
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Ужасно е просто.
Защо, Господи, защо? Sad

# 173
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Нямам думи просто.
Дано родителите имат сили Sad

# 174
  • sofia
  • Мнения: 1 474
В тази възраст са толкова чувствителни, че губят опора от малки неща. Аз за това се стремя да не губя емоционална връзка и контакт, говорим си много откровено, искам да усеща, че винаги с баща му сме до него. Мрънкам тази година повече, че от мързел си понижи успеха, пък после си викам, добри са ни децата, в тоя объркан свят, в такъв стрес ги поставяме да живеят и те въпреки това са пълни с обич и имат нужда просто от разбиране и прегръдка...

# 175
  • Мнения: 9 152
Като бях в 6 клас се самоубиха поотделно един от друг в един и същи ден две деца от моя випуск. Едното беше в моя клас.
До ден днешен споменът ме смразява.
Идваха разследващи, психолози, говореха с всеки един от нас.
Господ да пази децата ни.
Трябва да имат силен дух.. иначе оцеляването е много трудно.
И да им се караме, и да ги милваме, винаги може да се окаже, че не сме подходили по правилния начин.

# 176
  • Мнения: 36
Много е страшно, когато млад човек посегне на живота си и се случи непоправимото. Наскоро попаднах на това: Suicide doesn't take the pain away! It passes it to someone else! Страшно е!
На тази възраст проблемите изглеждат нерешими, децата са емоционално нестабилни и имат нужда от много любов и разбиране. Не трябва да се стига до такъв изход!

# 177
  • Мнения: 47 981
И аз се лашкам в търсене на баланса, страховете ми като родител са големи, много по-големи от амбициите. Но пък понякога се чудя дали не се самозалъгвам от мързел, дали не трябва и аз повече да се старая и т.н. Изобщо карам някакъв тийн родителски пубертет с децата, самата аз преминавам от периода "златно яйце" към не знам и аз какво. Допълнително здравословни проблеми и т.н. ме смазват вече. Трябва някакъв баланс да се търси, не крайности. Всичко минава и заминава, поне да намираме подкрепа в семейството.

# 178
  • Русе
  • Мнения: 11 918
И аз се лашкам в търсене на баланса, страховете ми като родител са големи, много по-големи от амбициите.
Точно това изпитвам. Предоверих ли се, или пък не му повярвах, когато е бил прав. Да не пропусна някой сигнал. Всеки ден се ядосвам и констатирам и двете. Въпреки че имаме силна връзка и се търсим и си говорим постоянно

# 179
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз мисля, че тези страхове са нормални за повечето родители. Аз също подлагам всяко свое решение на съмнение и постоянно се страхувам, че греша.

Общи условия

Активация на акаунт