Пубертетът при момчетата - тема 7

  • 34 811
  • 753
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 2 446
И при нас няма - на 14. Много се надявам да остане така до края на седмия клас Flushed

# 451
  • Мнения: 2 419
При нас няма,в момента не харесвал никоя,но виждам,че оглежда девойки по улиците.

# 452
  • Мнения: 6 474
Големият до сега не е споделил за гадже. Има няколко момичета в приятелския си кръг, ходят си по РД и купони заедно. Заглежда момичета по улиците,  него също го заглеждат, та ще видим кога и как.

Малкият има 2 гаджета до сега, от няколко месеца е решил "да се концентрира върху важните неща в живота " - цитирам. Споделя всичко той, бяха много сладки с момичетата- цветя, картички, обяснения,  стихове.

# 453
  • Мнения: 11 930
Тъкмо щях и аз да отварям темата.
Младежът ,8 клас досега е имал разни тръпки и закачки, но толкова.

Миналата седмица за първи път ходи на среща.Инициативата е на девойката,на една възраст са В близка пицария по предв уговорка.
Той е воден по-скоро от любопитство,но  като цяло харесва момичето. Казва,че го е срам,но иска да излиза с нея.

Сега, аз как трябва да реагирам, колко да разпитвам. В началото той сам ми сподели, дори леко ми беше смешно, защото той е доста инфантилен.Но в един момент се спрях,все пак това е лично пространство.

Да го пускам ли извън учебно време да излиза, като се има пред вид, че и с ученето не е много старателен. Какви съвети трябва да му дам,за да не звуча прекалено предпазливо и назидателно.Как да реагира на присмеха на някои момчета, вече му се присмиват.Въобще, ако майки са имали момчета с гаджета , всякакви съвети ще са ми от полза.

# 454
  • Мнения: 4 595
Светкавица, то всичко е индивидуално.
На моят син не му пука кой, какво, защо говори (така си го научих от малък, заради приказките, че съм без мъж). Последно сме говорили по темата в 1 клас, когато счупи носа на едно момче, защото казало, че леля му е грозна (а леля му изобщо не беше ходила в училището Joy ). Разговаряхме, обясних му и ме разбра. Следващ случай не е имало. Дори когато във фитнеса му подметнаха, че ходи навсякъде с майка си (тренирахме в един и същи фитнес), аз предложих да се преместя, а той каза, че не му пука и да си остана там. Преместих се, за да му дам личното пространство, което си беше осигурил с ежедневни посещения от 2 години.
В училище никак не е старателен - не му се занимава и не си дава зор. Оставила съм го да се оправя сам (следя нещата и дудна, ама по-скоро защото така се очаква да правя, а не защото искам).
Позволявам му да излиза и дори му давам допълнително пари, но трябва да знам къде ще ходи, с кого ще бъде и кога ще се прибере. Не толерирам закъснения или необявена смяна на мястото.
Не го разпитвам за момичета - ако иска да каже, ще си каже сам.
За съветите, не че ще приемат някакви, но настоях да запомни, че не трябва да прави нищо (дори целувка), ако момичето не е съгласно и съответно, ако той не иска също.

# 455
  • Мнения: 1 985
....
Да го пускам ли извън учебно време да излиза, като се има пред вид, че и с ученето не е много старателен. Какви съвети трябва да му дам,за да не звуча прекалено предпазливо и назидателно.Как да реагира на присмеха на някои момчета, вече му се присмиват.Въобще, ако майки са имали момчета с гаджета , всякакви съвети ще са ми от полза.

Защо пък му се присмиват? Да не му завиждат? Аз си мислех, че в днешните времена в 8-ми клас повечето деца са имали поне по едно момиче/момче, което са наричали "гадже" или са имали трепети? Явно бъркам...Иначе, аз бих разрешавала да излиза с момичето, след като приключат с уроците - може това да го стимулира да учи повече. За съветите - бих се водила по него: първоначално ще си кажа всички дежурни приказки за вниманието и отговорностите, които биха произтекли от липсата му, а след това, ако пита...
-------------------------

Нашият син е заел отговорната позиция, че сега няма смисъл да се захваща с момиче, защото някой ден ще се приберем в БГ и ще трябва да прекрати близките отношения с нея. Не забелязвам въобще да обръща внимание на момичета - явно ще е по-бавноразвиващ се в това отношение, като баща си...Laughing Аз подпитвам има ли хубави момичета в класа, но единственото, което получавам като отговор е: "Май, да!". Не бързаме за никъде!

# 456
  • Мнения: 4 138
Моят уж е имал две-три гаджета, ама са по-скоро от типа-той ходи с нея, ама тя не знае Laughing демек само едностранно харесване е било
Заяви ми , че ще си хване гадже в университета, защото там шансът да намери умна, бил най-голям Laughing

# 457
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Е то в главата му само колела и игри, къде място за гаджета Rolling Eyes

# 458
  • Мнения: 11 930
Минали някои момчета покрай пицарията и взели да го сочат с пръст с насмешливи физиономии.
Но той не обърнал внимание.Момичето било с гръб и не е видяло.

# 459
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Когато беше на 12 се опитах дискретно да го питам дали харесва някое момиче. А той сериозно ми отговори: "Не, още съм малък да се занимавам с това, сега фокусът ми е в ученето".... и след секунди добави: "Мога да те успокоя, че не харесвам момчета" Joy Аз пък това въобще не си го и бях помисляла Joy
А знам от класната, че него го харесват. Ама той дори не разбира, още не му е там акъла.

# 460
  • Мнения: 8 558
Светкавица, не го разпитвай, той ако има нужда ще ти сподели . Изчакай малко да видиш на къде ще тръгнат нещата. Ако се задържат месец с момичето, купи презервативи и напомни, че трябва да се прави безопасен секс /като се стигне до там/.

# 461
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
Моят си има една възлюбена от 5ти клас още, изпращат се, гледат се тъпо и неофициално са някаква платонична двойка, но ако са във ваканция или не са на училище не се търсят и не си липсват.
В отбора по плуване се появиха няколко нови момичета, гледам го онзи ден на състезание, че се задяват нещо, но нищо повече. Говорим свободно в къщи за интимните изрази на любов.
Скрит текст:
Даже нямала сиси още и се чувствал като педофил.
И  аз още нямам, но не съм изгубила надежда, че ще се появят.

# 462
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 461
Моят имаше в 5 клас едно гадже от 6 клас.Бяха на зелено училище и се върна с гадже! Stuck Out Tongue Winking Eye
Тази година е 8 клас и в неговия клас се беше хванал с една девойка, нямаше да разберем сигурно ако баща му не го бъзикаше постояно с мацки....Един ден просто ни показа снимка на телефона,на която се целуват с въпросната девойка, за да натрие носа на баща си, че харесвал момичета Joy.
Обаче за св.Валентин баща му го питал дали да купи цвете и за него, той му казал че вече са скъсали и е без гадже!

# 463
  • София
  • Мнения: 39 785
Моят е на 11. Лятото харесваше една девойка от класа. Сега вече май не я харесва, не знам.
Говори ми за някакво момиче, което било в неговият клас, но се преместила в друго у-ще. Забравил ѝ името Joy
Още е млад и зелен. Има време.

# 464
  • Мнения: 11 930
Светкавица, не го разпитвай, той ако има нужда ще ти сподели . Изчакай малко да видиш на къде ще тръгнат нещата. Ако се задържат месец с момичето, купи презервативи и напомни, че трябва да се прави безопасен секс /като се стигне до там/.

Много, много се надявам да не се стига до там, пък и той е още дечко, никак не ми се вярва.Още няма 15г.Няма признаци на чак такива желания. Иначе да, ще спра да го разпитвам, то сега и покрай грипната ваканция, няма как  да се виждат, не успели да си разменят тел.номера.

Общи условия

Активация на акаунт