Пубертетът при момчетата - тема 7

  • 34 704
  • 753
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 418
За много години,здраве и успехи пожелавам!
Моят още не споменава нищо за цигари,но все по често чувам кое момче по колко енергийни напитки пие.Наливам разум с приказки,дано ме отразява.
Дам,с тези контролни и аз тихо беснея.При нас съобщили,че в класа има масово 3-4ки на класното по бел ,но не ги върнала,а дала дата за ново такова.Учители разни.....

# 106
  • Мнения: 540
За много години на всички - много здраве и късмет на вас и вашите семейства Hug

Аз пък съм ядосана, защото класа на синковеца ги побъркаха от контролни последните две седмици преди ваканцията, а днес се оказа, че никоя учителка не ги е проверила през почивката. Сега тепърва щели да ги проверяват. То вярно, че и те са хора, и имат нужда от почивка, ама пък ваканцията беше 16 дни - толкова ли не можаха да отделят два дни да ги проверят. Ох, сигурно не съм права, ама много мразя да чакам оценки, а те да се бавят

Както ние сме си почивали пълноценно  така и тези хора имат нужда тъй че нямаме прамо да им се сърдим.😊

# 107
  • Мнения: 13 799
При нас върнаха вчера всичко, дори такива неща дето синът ми не си спомня (!) че е правил...

# 108
  • Мнения: 5 277
Здравейте, аз от скоро след темата и ми е интересно вашите пубери дали са запознати с темата за секса и предпазването с презерватив. На скоро намерих презервативи в раницата на сина ми и споделих с мъжът ми, според него само ги е пробвал☺️, но е замислих дали може да ги е ползвал по предназначение понеже в деня след като ги намерих той ми миришеше на женски парфюм... Той е почти на 16.

Аз бих се зарадвала ако видя презерватив в чантата на сина или дъщеря си, макар че са още малки. Хич не ми се струва рано за това, а и на 16 още по мое време имаше пробвали, а за сега да не говорим. Миналата година имаше бременно момиче в 7 клас. Аз дори се чудех как да им кажа да си купят, да си носят, някой в училище да им даде, защото ако аз го направя, ще ме убият с поглед Simple Smile
Изобщо каквото и да започна да им говоря на тема секс, пушене, наркотици, получавам дежурния отговор - оф, мамо, престаниии Sad Знаят си хората. Поне се опитам да им обясня, че ако нещо се случи с тях или техен приятел, веднага да ми кажат, а не да се крият и да се чудят какво да правят, защото така стават още по-големи гафове...

# 109
  • София
  • Мнения: 1 892
Весела, здрава и пълна с разбирателство година, пожелавам и аз Simple Smile
За презервативите- и нашите са си правили водни бомбички, щото, някак за 12-годишни, друго предназначение не мисля, че ще се намери Simple Smile Иначе, доста говорим за предпазване от болести и нежелано забременяване - вчера дойде една циганка на 18 с три деца да проси пари, та беше добър нагледен опит.
За цигарите и всички производни - аз съм нагледния пример как водят до пристрастяване, докато баща му никога не е пушил (и все си мисля му е добър пример). Напоследък има доста разработки, че ел. цигарите са по-вредни от нормалните, вкл. в САЩ имаше доста смъртни случаи точно при употреба на ел. цигари.
Купоните, за сега са, когато се съберат у нас с приспиване няколко хлапета (лятото го карат по една-две седмици на село). Аз съм тръгнала по партита около 15 годишна и си спомням, онези, които не ги пускаха, как се "оливаха", когато навършиха 17-18, та, все си мисля, че няма да забранявам... ама, знае ли се

# 110
  • Мнения: X
И аз не съм от забраняващите. За момента удържаме партитата /14 г./, не е ходил на нощно парти, само на 'пижамено', когато родителите са вкъщи и на два купона до 10 ч. След месец сестра му има РД и с нея ще ходим извън София, той е решил да остане вкъщи и да покани приятелче, да видим. Позволила съм, но само 1 дете, което познаваме много добре - и родителите, отдавна. От новите съученици от новия клас не давам под претекст, че не познавам децата, не познавам родителите.

# 111
  • Мнения: 5 277
О, не съм толкова смела, да го оставя сам у дома с приятел/и, нито пък да го пусна у някой, ако няма родители. Но е  и на 13г. Не мисля, че преди 15-16 г. ще ми стиска да го направя, а после пък ще ме е страх още повече, сигурно Simple Smile
У нас не идват приятелчета, защото са двама в една стая и няма как. Един-два пъти е идвала приятелка на сестра му, когато той си е на село и това е. И те не са ходили много. Нямаме условия за такива гости, за съжаление. Sad
Имам позната, която остави дъщеря си още миналата година с приятелки у тях сами, а тя е колкото нас. Не мога да си го представя изобщо това.

# 112
  • Мнения: 11
Моя тийн иска да ходи на дискотека с приятели и съм раздвоена, има добър успех в училище и до 12 щял да се е прибрал. Моля за съвет🙄

# 113
  • Мнения: 15 532
Моя тийн иска да ходи на дискотека с приятели и съм раздвоена, има добър успех в училище и до 12 щял да се е прибрал. Моля за съвет🙄

На каква възраст е?

# 114
  • Мнения: 11
16 след седмица...

# 115
  • Русе
  • Мнения: 11 918
Че те имат ли право да висят по дискотеки сами след 22 часа.

ЗАКОН ЗА ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО

Права и задължения на родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете (Загл. доп. - ДВ, бр. 14 от 2009 г.)

(3) (Нова - ДВ, бр. 36 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 38 от 2006 г., изм. - ДВ, бр. 14 от 2009 г.) Родителите, настойниците, попечителите или другите лица, които полагат грижи за дете, са длъжни да го придружават на обществени места след 20,00 ч., ако детето не е навършило 14-годишна възраст, съответно след 22,00 ч., ако детето е навършило 14-, но не е навършило 18-годишна възраст.

# 116
  • Мнения: 11
Не, но било пълно с 05-06 набор...

# 117
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
Не, разбира се...
Пълно е, щото дават на охраната кинти и влизат.

# 118
  • Мнения: 15 532

Твърдо не от мен. Все ми излиза спомена за Индиго, като чуя за дискотека и деца под 18 г. А, като знам какви побоища стават по тези дискотеки съвсем ми настръхва косата. Не, че след 18 са застраховани, но все пак имат малко повече акъл. Да не говорим, че най-вероятно и с алкохол ще се наливат. Не знам - ти си решаваш, но аз лично не бих позволила. А и по закон нямат право - при една полицейска акция всички под 18 ги прибират в районното и привикват родителите, като цъфват и социалните там, за да им трият сол колко лоши и безотговорни родители са.

# 119
  • Мнения: 4 578
Ако толкова много държи да отиде му намерете придружител или отидете вие. На мен не ми пречи да висна на бара и да чакам. А и като чуе в твърде вероятно вече да не му се ходи толкова много Wink

Общи условия

Активация на акаунт