Пубертетът при момчетата - тема 7

  • 34 527
  • 753
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 15 223
Аз сега прочетох в групата им във Вайбър, че има доста порязани и по физика, и по химия /учителката е една за двата предмета/. Масово е писала по-ниски оценки, без да изпита никой за повишаване на срочната оценка. Оправданието било, че не можела да прави повече тестове точно в края на срока, защото имала да преподава материал.

Амбър - ако мислиш, че започва да го бори грипа, започни да даваш Ремантадин или Тамифлу, за да го пресечеш, преди да го е повалил

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 18:44 от Lady Cassiopeia Duval

# 196
  • Мнения: 8 452
И моя син м.г. беше "орязан" по физика и философия. По физика с оценки 5,6,6 му остави 5, защото не се яви на олимпиада. По философия не си спомням какъв беше случая, но писа разни есета и самата учителка му беше казала, че му оставя 6, а накрая му беше писала 5. По принцип е отличник и много учи детето ми, като си видя тези оценки побесня, даже сълзи имаше в очите му от това, че е безсилен в тази ситуация. Как да имат мотивация да учат децата?! И какво уважение да имат към тези "учители"?!

Последна редакция: чт, 23 яну 2020, 19:34 от vita

# 197
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Понеже някой спомена грип - ужасно съм доволна от турския А-ферин (синия), точно за предгрипни състояния..От три години ползвам само турски лекарства, дори и Тайлол хот, и да чукам на дърво, изобщо не сме боледували. Усетя ли неразположение - веднага Тайлол хот или А-ферин и до там..Сериозно мисля, че турските лекарства са много по-качествени (освен, че са по-евтини) от нашите и съм се запасила...

# 198
  • Мнения: 5 253
И мен ме гложди тази работа с оценки, да видим как ще ги оценят. Някак не ми се вижда правилно да се смята успеха като сбор от оценки. В смисъл ако детето е започнало годината с 3 или 4, а после има 5-ици, не мисля, че е редно да получи 4, защото толкова е средно аритметично Rolling Eyes При положение, че се вижда, че има прогрес, мисля, че трябва да му се сложи последната оценка, нали това се оценява - какви знания е натрупал през срока и дали е надградил. Мисля, че стимулирането е по-добро от наказанието като възпитателен метод. И другото, което много ме дразни -тези тестове, при които за 1 точка си с по-ниската оценка Flushed

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 10:39 от Джинa

# 199
  • София
  • Мнения: 9 097
Говори ми. Младежът има 5.45 на класното по БЕЛ и пак по 5.40 на някакъв тест и входно + две 6-ци. Но като ги погледнеш в дневника са си три петици, нищо, че са "на косъм" от 5.50. А този година ще кандидатства.

# 200
  • Мнения: 201
Започвам да си мисля, че в родното ни образование не се търси стимул и мотивация за децата да натрупват знания  и по-лесно да се ориентират за бъдеща професия, а нещата се свеждат повече до санкции и формални критерии при оценяването. Нашият учител по математика е казал, че пише 2-ка за три пъти без домашно. В този ред на мисли, моят син онзи ден ми казва "Мамо, не е справедливо това, защо тогава не пише 6-ца, когато 3 пъти си написал домашното си?".
Преди няколко дни гледах по НоваТВ предаване за образованието във Финландия, хората са го измислили и то прекрасно. Всички са доволни, и родители, и ученици, и учители, и държавата след това има грамотни граждани, ама е "много трудно" да вземем един очевидно работещ модел и да го приложим и при нас. Съгласна съм, че няма как механично да вземем и хоп, готово, но може да се съобразят някои особености и пак да се взаимства от опита.
Иначе моят Убавец (11г.) го е ударил през просото, въобще не учи и хич не му дреме, че е краят на срока. Миналата година завърши с отличен, сега ще съм доволна, ако успее да стигне 5. След трагедията, случила се преди няколко дни съм станала по-кротка и си казвам живи и здрави да са децата, да растат спокойни и щастливи, пък всеки ще намери своето място под слънцето.

# 201
  • Мнения: 2 124
И на мен ми прави впечатление,че подхода към учениците никак не е в правилната посока.Преди Коледа имахме Родителска среща, ми те г-жите едни отегчени, само изисквания,само негативни коментари за всичко...нищо положително не чух.И аз да съм сега ученичка, ще ми липсва отношение,стимул и нужния подход, който би трябвало да има всеки преподавател,а не просто да влезе и да си свърши работата(да си изпее урока)

# 202
  • Мнения: 15 223
И другото, което много ме дразни -тези тестове, при които за 1 точка си с по-ниската оценка Flushed

Ето това направо ме побърква. Връща класното по БЕЛ, на което му беше много лошо, но остана да го направи и хоп - 4-ка. 1 точка не стигнала за 5-ца. Е добре де, не може ли да се напише 4.50 при това положение егати. Нека не е 5, но пък е ясно, че и 4 не е. 7-ми клас са, нямат нито един почивен ден, толко пък да се издребнява .....


Айде честита ни грипна ваканция за София от понеделник. Само не разбрах до кога
Не знам кой вкъщи се радва повече - аз или синковеца 😂

Последна редакция: пт, 24 яну 2020, 13:02 от Lady Cassiopeia Duval

# 203
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Ваканцията ви в Сф е до 5.02 вкл. (Тогава е междусрочната).на училище на 6.02.
При нас във ВТ току съобщиха, че обявяват грипна епидемия, но никъде инфо за грипна ваканция....

# 204
  • Мнения: 21 436
Ваканцията ви в Сф е до 5.02 вкл. (Тогава е междусрочната).на училище на 6.02.
При нас във ВТ току съобщиха, че обявяват грипна епидемия, но никъде инфо за грипна ваканция....
https://www.rzi-vt.bg/informazia13.htm#grip2020

# 205
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Ваканцията ви в Сф е до 5.02 вкл. (Тогава е междусрочната).на училище на 6.02.
При нас във ВТ току съобщиха, че обявяват грипна епидемия, но никъде инфо за грипна ваканция....
https://www.rzi-vt.bg/informazia13.htm#grip2020
Разбирам, че имаме епидемия в област ВТ, но не и грипна ваканция в гр. Велико Търново...Ясно!

# 206
  • Мнения: 21 436
Щом има предложение до РУО за прекратяване на учебните занятия ваканцията няма да закъснее.

# 207
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Да Ви е "Честита" Sad

Особено за седмокласниците и неоформените става гадно но...

При нас няма такива индикации въпреки, че от снощи едното ми е болно. Тази сутрин като звънях в занималнята се чуваше хорова кашлица Triumph

# 208
  • Мнения: 15 223
Миналата година учителите бяха оставили за последната седмица изпитванията за оформянето на срочните оценки и като ги пуснаха грипна ваканция настана голяма суматоха. Сигурно затова имаше такъв бум на контролни тази седмица при нас - да изпреварят ваканцията

# 209
  • Мнения: 4 496
И моят син за пореден път сам се прецака с оформянето, ама като не слуша! Сега ще остане с по-ниските оценки и замина стипендията заради едната му глупост...
Пожелавам всички дечица да останат здрави и епидемията да остане само на хартия Hug

Общи условия

Активация на акаунт